Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  V dnešní době se zdá, že mnoho milovníků vysoké módy dává přednost oděvům s nápaditými logy. Myslí si: „Proč bych to neukázal, když si to mohu dovolit?“ Ale to je omyl. Opravdový společenský status nespočívá v logu, nýbrž v cítění pro vkus a eleganci. Pravý milovník módy si váží kvalitních materiálů, pečlivě promyšlené struktury a originálních střihů i barev.

  Každý, kdo se o módu zajímá hlouběji a opomíjí rozpoznávací povrchové prvky, si z tohoto článku jistě odnese alespoň jednu věc. Ať už jí bude stylová tote bag, nebo zdánlivě jednoduchá sukně. I když v roce 2024 opět přicházíme na chuť hlasitějším a ikonickým kouskům, výraznost lze projevit diametrálně jinak.

  Logo-free nemusí znamenat tichý luxus ani minimalismus. Připadat si extra můžete i díky zajímavým tvarům

  Prvním okruhem logo-free kousků se nabízí kabelky. Co je však dělá tak vyhledávanými a exkluzivními? Je to především pocit, že vaše módní kreace nejsou ovlivněny pouze viditelnými projevy, ale jsou výrazem vaší skutečné lásky k eleganci. Tím se stávají nejen vaším osobním potěšením, ale i zdrojem obdivu pro ty, kteří si cení subtilního vkusu a nadčasového designu. Vaše kolegyně v kanceláři nebudou mít pocit, že si takovou kabelku nikdy nebudou moct dovolit, zatímco váš stejně módně uvědomělý protějšek ocení váš vkus pro jemnost.

  Zdroj: Toteme

  Ve všech prezentovaných outfitech převládá minimalismus, kdo ale říká, že do této rovnováhy nemůžete prolnout extravaganci? Co vám brání, abyste kabelku od módního domu Toteme nezkombinovali s populárními opulentními rukávy? Právě následný styling z vás dokáže vytvořit krále vkusu. Pojďme si uvést dokonalý příklad: Pokud je vaše kabelka zdobena strukturovanou kůží ve svislých proužcích, zkuste ji doplnit o sukni, která bude mít strukturu vodorovně, čímž vytvoříte zajímavý kontrast i promyšlený vizuální zážitek.

  Zdroj: The Row

  Pokud hledáte módní domy, kde žádný z nabízených kousků není nevkusný nebo na něm doslova není nic špatně, pak se poohlédněte u značek The Row, Toteme nebo Alaïa. Právě díky minimálnímu použití log a typických rozpoznávacích prvků se tyto brandy řadí mezi ty nejvkusnější a nejslušivější. Laicky řečeno, pokud vynesete jakýkoliv kousek z těchto kolekcí, nikdy neuděláte módní faux pas, což je další neocenitelnou výhodou takového oblékání.

  Jak projevit vkus, cit pro módu a zároveň nezůstat tichý? Hrajte si s materiálem a zkoumejte kontrasty

  Projevit cit pro módu a luxus není pouze o výběru značky. Skutečným uměním je schopnost kombinovat promyšlené struktury, zvolené materiály a dokonalé detaily. Například přidání maximalistických šperků může okamžitě povznést každý outfit na zcela novou úroveň. Další možností je „rozseknutí“ monotónnosti pomocí výrazných barev bot. Stačí jediný prvek s odvážnou paletou a celý outfit získá úplně jinou dynamiku. Avšak zapomeňte na již nemoderní kombinování stejné barvy bot a kabelky, nebo kdysi honosné sety šperků.

  Zdroj: Alaïa

  Pro další příkladovou kombinaci stačí prozkoumat prostřední fotografii, kde by vás ani v nejhlubším snu nenapadlo, jak skvělý mix poskytne plisovaný satén se studeně tmavým denimem. Na ten se při příštím nákupu džínových kousků zaměřte, působí vždy kvalitněji a draze.

  Maximální redukce na pouhou podstatu. Absence ozdobných prvků občas znamená větší maximalismus

  Když se oblékáte, je primárně důležité uvědomit si, co zvolenou kreací chceme světu předat. Pokud se bavíme o nápadném minimalismu, chcete-li tichém maximalismu, odstraňte vše takzvaně navíc. Proč košili s objemnými rukávy a zúženou spodní částí doplňovat třeba o populární Prada neck tie? I když to žádný prohřešek není, je to naprosto zbytečné. Nechte košili mluvit samotnou, dostane se jí ve finále větší pozornosti.

  Zdroj: Ann Demeulemeester

  Nečekaně bychom do podobné kategorie předešlých značek zařadili i Ann Demeulemeester, která splňuje všechny výše uvedené požadavky. Její looky jsou na první pohled jednoduché, nezařaditelné, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že všechny detaily a atypické prvky mluví přesně naopak. Aktuální lookbook může posloužit i jako inspirace pro vrstvení či materiálové kombinování.

  Místo loga nechte dominovat barvy. Vypoví toho o vás mnohem více a vyjádří nenucenou promyšlenost

  S barvami se to má tak: Nelze určit, která je ošklivá či nenositelná. Záleží na tónu vaší pokožky, na typu postavy a mnoha dalších faktorech. Pokud je vaše kůže téměř nepřirozeně bílá, jistě vám nebude slušet žlutá. Pokud naopak patříte k tmavším typům, bílá si k vám sedne jako yin a yang. Univerzální barvy jsou zemité a přírodní odstíny, které jsou přirozené běžnému životu. Zvláště slušivé jsou pak tóny cherry red a čokoládově burgundy, podobně jako na kabelce Bottega Veneta.

  Zdroj: Bottega Veneta

  Nakonec je nutné říct, že i když logománie momentálně zažívá extrémní návrat, tak ji zachovejte vkusnou a decentní. Pravý luxus se skrývá v neotřelých kombinacích a umění spojovat zdánlivě neslučitelné.

  Na vlně luxusu bez loga. Obohaťte svůj šatník o logo-free kousky, které křičí opravdovým přepychem

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.