Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Co letos spojuje módní domy Balenciaga, Carolina Herrera a Louis Vuitton? Zcela odlišné módní domy sdílí stejného společného jmenovatele, a to nápadité a velkolepé rukávy. V letošním roce je ve většině kolekcích věnována zvláštní pozornost různorodým stylům rukávů. Setkáváme se proto s nabíranými, objemnými i nadměrně dlouhými variantami.

  I když si to často neuvědomujeme, rukávy tvoří neodmyslitelnou součást jakéhokoliv looku. Jejich role v dokonalém vykreslení outfitu je v poslední době neocenitelná. Výrazné rukávy totiž přitahují velkou pozornost. V době, kdy konzumujeme kulturu a módní události převážně prostřednictvím telefonů, mohou být právě ony důvodem, proč vynikáme a odlišujeme se od okolí.

  Při ranním výběru oblečení jsou kousky s neobvyklými rukávy prvním oděvem, který ve spletitém arzenálu přeplněných šatníků upoutá pozornost. Zdá se, že právě tato chvíle letos ovlivnila většinu oděvních velikánů. Inspiraci pak můžete načerpat i při sledování filmu Poor Things, ve kterém herečka Emma Stone předvádí luxusní módní kreace, v popředí právě s honosnými rukávy. Ostatně, jak už jsme popsali dříve, filmový a módní svět se rádi propojují.

  Objem jako hlavní protagonista. Na látce nešetřil Louis Vuitton, ani Carolina Herrera

  Nicolas Ghesquière si v aktuální dámské kolekci Louis Vuitton pohrál s vrstvenými objemy, čímž vytvořil velice vzdušné modely. Vyhlížejí proto moderním pařížským šikem a zároveň čerpají inspiraci z vintage šatníků. Vliv retra se nejvíce projevuje na výběru použitých materiálů. Důkazem je komplet v oranžové barvě s nabíranými rukávy v oblasti loktů.

  Carolina Herrera se pro změnu v oblasti velkolepých rukávů opět ponořila do světa metropolitní elegance. Tylové rukávy křičí půvabem a podtrhnou osobnost každé sofistikované městské ženy. Jedná se navíc o v současnosti velice trendy materiál.

  Zdroj: Louis Vuitton, Carolina Herrera

  S velkým objemem rukávů přišel v kolekci pro jaro 2024 i módní dům Balenciaga. Ačkoliv je jeho podání oproti jiným značkám minimalistické a decentní, věříme, že ho oceníte primárně díky jeho nositelnosti. Výrazné rukávy disponují podobnými designovými akcenty jako předešlé módní domy, avšak s jednodušší estetikou. Snadněji se totiž kombinují a vrství.

  Zdroj: Balenciaga

  Průhlednou verzi objemných rukávů si oblíbila i Leonie Hanne. Tentokrát v podání značky J’amemme

  S průhlednými materiály rok 2024 nešetřil ani v oblasti opulentních rukávů. Například instagramová módní ikona Leonie Hanne na dovolené vynesla příjemně zelené šaty od ukrajinského módního domu J’amemme. Řasený materiál propracovaně napojuje na otevřená ramena a vytváří tak lehký „baloon efect“. Jedná se tedy o ideální outfit pro výjimečnější událost.

  V pánských kolekcích nasazujeme místo rukávů rukavice. Z jednoduchého outfitu je rázem umělecké dílo

  Na trend „rukávů“ přistoupila hlavně luxusní značka Dries Van Noten. Do svých pánských looků tak zařadila rukavice z několika materiálových variant, tedy od kožených až po úpletové.

  Jednolitá pletená kombinace se stejným svrškem působí neodolatelně, stejně jako ta s koženým tričkem. Ačkoliv se popisovaná outfitová složka lehce vymyká hlavnímu tématu článku, jsou rukavice skvělým pomocníkem. Lze je označit za takzvaného tahouna outfitu. Zároveň se jedná o pánskou alternativu objemných rukávů.

  Zdroj: Dries Van Noten

  S vážností tedy můžeme konstatovat, že objemné a jakýmkoliv způsobem nabírané rukávy jsou v roce 2024 oprávněně trendy. I když jsou některé ne snadno kombinovatelné a hůře se vrství, dají se s nimi vyčarovat opravdové divy. Vše pak záleží na stylizaci, která je v tomto případě nejdůležitější. Dbejte na to, že rukávy jsou velmi výrazné, proto vždy ostatní složky outfitu zachovejte minimalistické.

  Zdroje: YouTube, Instagram

  Opulentní rukávy na obrazovkách i přehlídkových molech. Dodejte outfitu wow efekt výraznými rukávy

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.