Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Co letos spojuje módní domy Balenciaga, Carolina Herrera a Louis Vuitton? Zcela odlišné módní domy sdílí stejného společného jmenovatele, a to nápadité a velkolepé rukávy. V letošním roce je ve většině kolekcích věnována zvláštní pozornost různorodým stylům rukávů. Setkáváme se proto s nabíranými, objemnými i nadměrně dlouhými variantami.

  I když si to často neuvědomujeme, rukávy tvoří neodmyslitelnou součást jakéhokoliv looku. Jejich role v dokonalém vykreslení outfitu je v poslední době neocenitelná. Výrazné rukávy totiž přitahují velkou pozornost. V době, kdy konzumujeme kulturu a módní události převážně prostřednictvím telefonů, mohou být právě ony důvodem, proč vynikáme a odlišujeme se od okolí.

  Při ranním výběru oblečení jsou kousky s neobvyklými rukávy prvním oděvem, který ve spletitém arzenálu přeplněných šatníků upoutá pozornost. Zdá se, že právě tato chvíle letos ovlivnila většinu oděvních velikánů. Inspiraci pak můžete načerpat i při sledování filmu Poor Things, ve kterém herečka Emma Stone předvádí luxusní módní kreace, v popředí právě s honosnými rukávy. Ostatně, jak už jsme popsali dříve, filmový a módní svět se rádi propojují.

  Objem jako hlavní protagonista. Na látce nešetřil Louis Vuitton, ani Carolina Herrera

  Nicolas Ghesquière si v aktuální dámské kolekci Louis Vuitton pohrál s vrstvenými objemy, čímž vytvořil velice vzdušné modely. Vyhlížejí proto moderním pařížským šikem a zároveň čerpají inspiraci z vintage šatníků. Vliv retra se nejvíce projevuje na výběru použitých materiálů. Důkazem je komplet v oranžové barvě s nabíranými rukávy v oblasti loktů.

  Carolina Herrera se pro změnu v oblasti velkolepých rukávů opět ponořila do světa metropolitní elegance. Tylové rukávy křičí půvabem a podtrhnou osobnost každé sofistikované městské ženy. Jedná se navíc o v současnosti velice trendy materiál.

  Zdroj: Louis Vuitton, Carolina Herrera

  S velkým objemem rukávů přišel v kolekci pro jaro 2024 i módní dům Balenciaga. Ačkoliv je jeho podání oproti jiným značkám minimalistické a decentní, věříme, že ho oceníte primárně díky jeho nositelnosti. Výrazné rukávy disponují podobnými designovými akcenty jako předešlé módní domy, avšak s jednodušší estetikou. Snadněji se totiž kombinují a vrství.

  Zdroj: Balenciaga

  Průhlednou verzi objemných rukávů si oblíbila i Leonie Hanne. Tentokrát v podání značky J’amemme

  S průhlednými materiály rok 2024 nešetřil ani v oblasti opulentních rukávů. Například instagramová módní ikona Leonie Hanne na dovolené vynesla příjemně zelené šaty od ukrajinského módního domu J’amemme. Řasený materiál propracovaně napojuje na otevřená ramena a vytváří tak lehký „baloon efect“. Jedná se tedy o ideální outfit pro výjimečnější událost.

  V pánských kolekcích nasazujeme místo rukávů rukavice. Z jednoduchého outfitu je rázem umělecké dílo

  Na trend „rukávů“ přistoupila hlavně luxusní značka Dries Van Noten. Do svých pánských looků tak zařadila rukavice z několika materiálových variant, tedy od kožených až po úpletové.

  Jednolitá pletená kombinace se stejným svrškem působí neodolatelně, stejně jako ta s koženým tričkem. Ačkoliv se popisovaná outfitová složka lehce vymyká hlavnímu tématu článku, jsou rukavice skvělým pomocníkem. Lze je označit za takzvaného tahouna outfitu. Zároveň se jedná o pánskou alternativu objemných rukávů.

  Zdroj: Dries Van Noten

  S vážností tedy můžeme konstatovat, že objemné a jakýmkoliv způsobem nabírané rukávy jsou v roce 2024 oprávněně trendy. I když jsou některé ne snadno kombinovatelné a hůře se vrství, dají se s nimi vyčarovat opravdové divy. Vše pak záleží na stylizaci, která je v tomto případě nejdůležitější. Dbejte na to, že rukávy jsou velmi výrazné, proto vždy ostatní složky outfitu zachovejte minimalistické.

  Zdroje: YouTube, Instagram

  Opulentní rukávy na obrazovkách i přehlídkových molech. Dodejte outfitu wow efekt výraznými rukávy

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.