Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Sociální sítě se v poslední době zaplnily diskuzemi o hned několika populárních filmech. Některé jsou kvalitnější než jiné a žádný z nich není o módě. Přesto s ní mají mnohé společného. Stejně jako módní přehlídky, i filmy ovlivňují to, co se divákům líbí a po čem se budou v následujících měsících ohlížet. Není tedy divu, že filmy jako Priscilla, Past Lives, Saltburn nebo Mean Girls zapadají také do současných módních trendů.

  Mean Girls se vrací zpět na scénu. Spolu s nimi přichází i populární y2k móda

  Možná už jste slyšeli o nejnovějším snímku Mean Girls (Protivné sprosté holky), který je v podstatě přetočenou verzí dnes už klasického filmu. Doplněný je ovšem o upgradované vtipy, lépe se hodící na rok 2024, i hudební čísla. Film je totiž inspirovaný existujícím (a úspěšným) muzikálem. O scénář se i tentokrát postarala geniální Tina Fey. Hodnocení toho, jak se jí remake povedl, ovšem necháme na vás.

  Ať už je film kvalitní, či nikoli, jedno se mu odepřít nedá. Opět se trefil do trendů, které v současnosti válcují módní svět. Původní film totiž vznikl v roce 2004. I v současném snímku se tak kostyméři snažili napodobit tehdejší styl. Takový úkol ovšem nebyl příliš složitý, jelikož móda z počátku 21. století, takzvaná y2k, se oblibě těší už delší dobu. A díky Mean Girls to vypadá, že se na tom nic nezmění ani letos.

  Zdroj: Mean Girls

  Módu y2k i nejvyšší luxus nenuceně propojil snímek Saltburn

  Předpoklad, že móda y2k na scéně ještě nějakou dobu vydrží, pak podpořil také nedávno vydaný film Saltburn. Jedná se o dramatický psychologický thriller odehrávající se v roce 2006. Jednu z hlavních rolí v něm pak ztvárnil herec Jacob Elordi, neboli nejnovější miláček internetu. Ani tento snímek pak nemá s módou nic společného, točí se ovšem kolem luxusu.

  Film se soustředí na rodinu britských zbohatlíků, žijících na ohromném panství s názvem Saltburn. Jejich přepych se tak odráží i v oblečení, které nosí. Jedná se tedy o kombinaci y2k módy i toho nejvyššího luxusu. Kostýmy, které herci oblékli, si tak snadno dokážeme představit i na současných červených kobercích nebo módních přehlídkách.

  Návrat k módě druhé poloviny 20. století nabízí Priscilla. Snímek je jako pastva pro oči

  Nejblíže luxusní módní přehlídce se pak dostal snímek Priscilla. Pokud bychom ze všech zmíněných filmů měli milovníkům módy doporučit jeden, pak by to byl právě tento. Jedná se totiž o příběh Priscilly Presley, tedy bývalé manželky zpěváka Elvise Presley. Sleduje ji pak od roku 1959, kdy svého nastávajícího poprvé potká, až do roku 1979, kdy ho opustí.

  Jedná se tedy o skvělou příležitost zachytit módu, kterou Priscilla v tehdejších letech nosila. Ve filmu se tak objevují kousky z módních domů, jako je Chanel, Valentino nebo Anna Sui. Skrz šatník Priscilly pak můžeme sledovat také její osobní rozvoj. Z naivní školačky se z ní totiž stala osobnost, kterou sledoval celý národ i nezávislá žena a matka.

  Zdroj: A24 Films

  Film Past Lives upoutá nejen dokonalým scénářem, ale i dech beroucí estetikou

  Poslední vybraný snímek s názvem Past Lives je pak od módy snad nejvíce vzdálený. Přesto při sledování osudů hlavní postavy Nory zatoužíte, abyste měli stejně nenucený styl jako ona. Film sleduje příběh kamarádů z dětství, kteří se jako malí odloučili a po 25 letech k sobě při nečekaném shledání opět hledají cestu.

  Scénář se tedy ani trochu nesoustředí na svět módy nebo luxusu. Perfektní kamera i estetika filmu vás ovšem donutí nespustit z hlavní postavy filmu oči. Nora se totiž obléká s lehkostí, vlastní především trvajícímu quiet luxury trendu. Pohodlné široké bavlněné kalhoty, kvalitní tote back a skvěle padnoucí košile s rozepnutými knoflíčky mluví za vše.

  Zdroje: GQ Magazine, W Magazine, the Wrap, A24 Films, Mean Girls, Instagram, YouTube

  Quiet luxury, y2k i návrat vintage. Jak trendy filmy prostupují do současné módy

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.