Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Sociální sítě se v poslední době zaplnily diskuzemi o hned několika populárních filmech. Některé jsou kvalitnější než jiné a žádný z nich není o módě. Přesto s ní mají mnohé společného. Stejně jako módní přehlídky, i filmy ovlivňují to, co se divákům líbí a po čem se budou v následujících měsících ohlížet. Není tedy divu, že filmy jako Priscilla, Past Lives, Saltburn nebo Mean Girls zapadají také do současných módních trendů.

  Mean Girls se vrací zpět na scénu. Spolu s nimi přichází i populární y2k móda

  Možná už jste slyšeli o nejnovějším snímku Mean Girls (Protivné sprosté holky), který je v podstatě přetočenou verzí dnes už klasického filmu. Doplněný je ovšem o upgradované vtipy, lépe se hodící na rok 2024, i hudební čísla. Film je totiž inspirovaný existujícím (a úspěšným) muzikálem. O scénář se i tentokrát postarala geniální Tina Fey. Hodnocení toho, jak se jí remake povedl, ovšem necháme na vás.

  Ať už je film kvalitní, či nikoli, jedno se mu odepřít nedá. Opět se trefil do trendů, které v současnosti válcují módní svět. Původní film totiž vznikl v roce 2004. I v současném snímku se tak kostyméři snažili napodobit tehdejší styl. Takový úkol ovšem nebyl příliš složitý, jelikož móda z počátku 21. století, takzvaná y2k, se oblibě těší už delší dobu. A díky Mean Girls to vypadá, že se na tom nic nezmění ani letos.

  Zdroj: Mean Girls

  Módu y2k i nejvyšší luxus nenuceně propojil snímek Saltburn

  Předpoklad, že móda y2k na scéně ještě nějakou dobu vydrží, pak podpořil také nedávno vydaný film Saltburn. Jedná se o dramatický psychologický thriller odehrávající se v roce 2006. Jednu z hlavních rolí v něm pak ztvárnil herec Jacob Elordi, neboli nejnovější miláček internetu. Ani tento snímek pak nemá s módou nic společného, točí se ovšem kolem luxusu.

  Film se soustředí na rodinu britských zbohatlíků, žijících na ohromném panství s názvem Saltburn. Jejich přepych se tak odráží i v oblečení, které nosí. Jedná se tedy o kombinaci y2k módy i toho nejvyššího luxusu. Kostýmy, které herci oblékli, si tak snadno dokážeme představit i na současných červených kobercích nebo módních přehlídkách.

  Návrat k módě druhé poloviny 20. století nabízí Priscilla. Snímek je jako pastva pro oči

  Nejblíže luxusní módní přehlídce se pak dostal snímek Priscilla. Pokud bychom ze všech zmíněných filmů měli milovníkům módy doporučit jeden, pak by to byl právě tento. Jedná se totiž o příběh Priscilly Presley, tedy bývalé manželky zpěváka Elvise Presley. Sleduje ji pak od roku 1959, kdy svého nastávajícího poprvé potká, až do roku 1979, kdy ho opustí.

  Jedná se tedy o skvělou příležitost zachytit módu, kterou Priscilla v tehdejších letech nosila. Ve filmu se tak objevují kousky z módních domů, jako je Chanel, Valentino nebo Anna Sui. Skrz šatník Priscilly pak můžeme sledovat také její osobní rozvoj. Z naivní školačky se z ní totiž stala osobnost, kterou sledoval celý národ i nezávislá žena a matka.

  Zdroj: A24 Films

  Film Past Lives upoutá nejen dokonalým scénářem, ale i dech beroucí estetikou

  Poslední vybraný snímek s názvem Past Lives je pak od módy snad nejvíce vzdálený. Přesto při sledování osudů hlavní postavy Nory zatoužíte, abyste měli stejně nenucený styl jako ona. Film sleduje příběh kamarádů z dětství, kteří se jako malí odloučili a po 25 letech k sobě při nečekaném shledání opět hledají cestu.

  Scénář se tedy ani trochu nesoustředí na svět módy nebo luxusu. Perfektní kamera i estetika filmu vás ovšem donutí nespustit z hlavní postavy filmu oči. Nora se totiž obléká s lehkostí, vlastní především trvajícímu quiet luxury trendu. Pohodlné široké bavlněné kalhoty, kvalitní tote back a skvěle padnoucí košile s rozepnutými knoflíčky mluví za vše.

  Zdroje: GQ Magazine, W Magazine, the Wrap, A24 Films, Mean Girls, Instagram, YouTube

  Quiet luxury, y2k i návrat vintage. Jak trendy filmy prostupují do současné módy

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.