Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Francouzský módní dům Mugler přichází se svojí prvotinou kabelky. Úchvatný bag Spiral Curve 01 nese nádech elegance, ale také hravosti a hříšnosti. Především díky svému ikonickému tvaru. Počítejte s tím, že se s velkou pravděpodobností stane must-have kouskem této sezóny.

  Casey Cadwallader, který je od prosince 2017 kreativním ředitelem značky Mugler, představil vůbec první kabelku tohoto francouzského módního domu. Bag nazvanou Spiral Curve 01 vytvořil ve spolupráci se švédskou umělkyní Matildou Venczel, která byla nedávno jmenována návrhářkou doplňků této značky.

  Iconic design

  Hned na první pohled je zřejmé, že se jedná o velmi výrazný kousek. Jak napovídá název, design připomíná stočenou siluetu, která jakoby z oka vypadla Muglerovým návrhům oblečení. K dostání je ve třech velikostech a v široké škále barevných provedení i povrchových úprav. Hrdými klasikami zůstávají černá a bílá, v nabídce najdete například i pastelově růžovou, metalickou stříbrnou nebo variantu denim. Spiral Curve 01 je vyrobena z telecí kůže s vysokou frekvencí ražby a sestavena pomocí klasického sedlářského šití s ručně malovanými hranami. Ceny se pohybují přibližně od 37 do 70 tisíc korun.

  Foto: Mugler

  Kabelka debutovala na Paris Fashion Week

  Do světa Mugler se můžete nechat vtáhnout prostřednictvím velkolepé přehlídky, které vévodily modelky Irina Shayk a Eva Herzigová. Právě na rušném přehlídkovém mole Paris WF s kolekcí Mugler pro sezonu podzim/zima 2023 se kabelka objevila poprvé. Mugler vsadil na osvědčenou, ale stále žhavou klasiku v podobě černé barvy, která provázela celou přehlídku. Dominovaly kožené detaily, krajková lemování a nechyběla nová Spiral Curve 01. Unikátním se také staly vysoké černé kozačky s dlouhým zipem, které končily až vysoko nad stehny. Jediným barevným doplňkem v tmavých outfitech byly výrazné červené rty.

  @ideservecouture Dominique Jackson in MUGLER slaying as per usual! Video by David Martin #mugler #dominiquejackson #fashiontiktok #fashionforyou ♬ original sound – ideservecouture

  U samotné přehlídky, návrháři vsadili jak na osvědčenou klasiku, tak na technologickou atrakci. Některé modelky se během předvádění projížděly na pohyblivém voze s kamerou. Jednalo se o první fashion show, kterou kreativní ředitel značky Mugler Casey Cadwallader předvedl od února 2020.

  Zdroj: Hypebae, Mugler, Instagram, Tik Tok

  Mugler přichází se žhavou novinkou v podobě kabelky Spiral Curve 01

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.