More

  Francouzský módní dům Mugler přichází se svojí prvotinou kabelky. Úchvatný bag Spiral Curve 01 nese nádech elegance, ale také hravosti a hříšnosti. Především díky svému ikonickému tvaru. Počítejte s tím, že se s velkou pravděpodobností stane must-have kouskem této sezóny.

  Casey Cadwallader, který je od prosince 2017 kreativním ředitelem značky Mugler, představil vůbec první kabelku tohoto francouzského módního domu. Bag nazvanou Spiral Curve 01 vytvořil ve spolupráci se švédskou umělkyní Matildou Venczel, která byla nedávno jmenována návrhářkou doplňků této značky.

  Iconic design

  Hned na první pohled je zřejmé, že se jedná o velmi výrazný kousek. Jak napovídá název, design připomíná stočenou siluetu, která jakoby z oka vypadla Muglerovým návrhům oblečení. K dostání je ve třech velikostech a v široké škále barevných provedení i povrchových úprav. Hrdými klasikami zůstávají černá a bílá, v nabídce najdete například i pastelově růžovou, metalickou stříbrnou nebo variantu denim. Spiral Curve 01 je vyrobena z telecí kůže s vysokou frekvencí ražby a sestavena pomocí klasického sedlářského šití s ručně malovanými hranami. Ceny se pohybují přibližně od 37 do 70 tisíc korun.

  Foto: Mugler

  Kabelka debutovala na Paris Fashion Week

  Do světa Mugler se můžete nechat vtáhnout prostřednictvím velkolepé přehlídky, které vévodily modelky Irina Shayk a Eva Herzigová. Právě na rušném přehlídkovém mole Paris WF s kolekcí Mugler pro sezonu podzim/zima 2023 se kabelka objevila poprvé. Mugler vsadil na osvědčenou, ale stále žhavou klasiku v podobě černé barvy, která provázela celou přehlídku. Dominovaly kožené detaily, krajková lemování a nechyběla nová Spiral Curve 01. Unikátním se také staly vysoké černé kozačky s dlouhým zipem, které končily až vysoko nad stehny. Jediným barevným doplňkem v tmavých outfitech byly výrazné červené rty.

  @ideservecouture Dominique Jackson in MUGLER slaying as per usual! Video by David Martin #mugler #dominiquejackson #fashiontiktok #fashionforyou ♬ original sound – ideservecouture

  U samotné přehlídky, návrháři vsadili jak na osvědčenou klasiku, tak na technologickou atrakci. Některé modelky se během předvádění projížděly na pohyblivém voze s kamerou. Jednalo se o první fashion show, kterou kreativní ředitel značky Mugler Casey Cadwallader předvedl od února 2020.

  Zdroj: Hypebae, Mugler, Instagram, Tik Tok

  Mugler přichází se žhavou novinkou v podobě kabelky Spiral Curve 01

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.