Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S novým týdnem přichází řada módních novinek. Společnost Valentino prohlásila, že přeskočí nadcházející show v červnu. Značka Cartier oslavuje 100. výročí prstenu Trinity a Tiffany & Co. zase vydalo kampaň vzdávající hold jejím ikonickým výlohám. Dr. Martens uvede nový pár udržitelných bot a Miami oznámilo další týden plavkové módy.

  Společnost Dr. Martens vyslyšela zákazníky. Představí udržitelný model slavných bot

  Známá značka kožených bot Dr. Martens v poslední době čelila kritice ze strany svých zákazníků. Požadovali po ní totiž, aby se více zaměřila na udržitelnost. Oznámila proto, že představí „eko“ pár bot, usilující o snížení plýtvání kůží. Vyrobený totiž bude z odřezků kůže, které by se jinak dále nevyužily. „Bojujeme proti koženému odpadu, ale zachováváme odolnost našeho produktu,“ prohlásila pak společnost.

  Cartier oslavuje 100. výročí prstenu Trinity. Na pomoc si přizval i herce Paula Mescal

  Známý šperkařský dům Cartier vydal speciální kampaň oslavující 100. výročí ikonického prstenu Trinity. Objevuje se v ní přitom hned několik slavných osobností. Hlavní tváří promo fotografií se pak mimo jiné stal i irský herec Paul Mescal nebo zpěvačka skupiny BlackPink Jisoo. Prsten z bílého, žlutého a růžového zlata, symbolizující různorodost a pospolitost, pak roku 1924 vytvořil Louis Cartier.

  V Miami odstartuje 10. ročník největšího plavkového týdne na světě

  Už po desáté se bude v Miami konat plavkový týden módy. Jedná se přitom o největší podobnou akci na světě. Trvat má letos od 29. května do 2. června. Zahrnuje přitom více než 50 různých událostí, představujících přes 200 amerických i mezinárodních návrhářů. Tentokrát ho má proto navštívit přes 15 tisíc účastníků. Zaměřit se pak událost hodlá také na více udržitelné a inkluzivní kolekce.

  Valentino vynechá červnové přehlídky. Nový kreativní ředitel možná nastoupí v září

  Módní svět minulý týden šokovala zpráva o tom, že návrhář Pierpaolo Piccioli odejde z role kreativního ředitele značky Valentino. Společnost pak včera dodala, že kolekci pánské módy i haute couture neplánuje odhalit na letošních červnových přehlídkách. Není ovšem dosud jasné, kdy přesně se hodlá „vrátit na scénu“. Novináři ovšem spekulují o tom, že by nového ředitele mohla značka odhalit v září.

  Tiffany & Co. vzdal hold svým slavným výkladním skříním. Vydal kampaň With Love, Since 1837

  Šperkařský dům Tiffany & Co. rovněž láká své zákazníky na novou kampaň. Nese název With Love, Since 1837 a zaměřuje se na dědictví a ikonické kolekce známé značky. Uctívá totiž práci designéra výloh Gene Moore. Nafotil ji fotograf Dan Tobin Smith a pokusil se tak zmodernizovat sérii výkladních skříní, které umělec v minulosti zpracoval. Představuje tak známé řady jako Lock, Knot nebo HardWear.

  Zdroje: WWD, The Fashion Network, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Valentino vynechá příští show a Cartier slaví výročí prstenu Trinity

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.