More

  Módní svět hned na začátku týdne zahltilo několik novinek. Například návrhář Ralph Lauren oznámil, že se na podzim vrátí na týden módy New Yorku, a to poprvé od roku 2019. Dior zahájil pop-up spolupráci v Londýně, Gucci oslavuje novou certifikaci týkající se genderové rovnosti a Louis Vuitton hodlá více šetřit vodou. Puma zase odhalila nejnovější podzimní kampaň.

  Začátkem září pohltí New York návrhy Ralpha Laurena

  Slavný americký návrhář naposledy uspořádal dámskou módní přehlídku při příležitosti týdne módy v New Yorku dne 7. září 2019. Letos se ovšem rozhodl na runway nečekaně vrátit, a to dne 8. září. Není ovšem zatím jisté, kde by se měla tolik očekávaná show odehrát. Je rovněž stále možné, že při této příležitosti Lauren představí také pánské návrhy. Od roku 2019 známý návrhář organizoval přehlídky pouze v Los Angeles nebo v New Yorku, ovšem mimo ruch týdne módy.

  Gucci je prvním italským módním domem s certifikací pro genderovou rovnost

  Mezinárodní nezávislá inspekce a experti z Bureau Veritas rozhodli, že značka Gucci dodržuje veškeré požadavky pro rovnost mezi ženami a muži. Ocenila ji proto certifikací značící rovnost pohlaví. Luxusní firma se tak stala prvním italským módním domem s podobným oceněním. „Tenhle úspěch silně potvrzuje náš závazek ke kultuře, která si váží rovnosti, inkluze a respektu,“ okomentoval událost ředitel Gucci Marco Bizzarri.

  Louis Vuitton hodlá do roku 2030 snížit spotřebu vody o 30 procent

  Francouzská luxusní značka Louis Vuitton přidala ke svým globálním environmentálním cílům s názvem Life 360 nový plán. Do roku 2030 totiž hodlá svou spotřebu vody napříč všemi svými aktivitami omezit o 30 procent. „Vzhledem k urgentní situaci týkající se sucha ve Francii, ale i v dalších regionech světa, hodláme navýšit naše ambice,“ vysvětlila firma. Nejnovějším krokem tak reflektuje rovněž cíle strategie, kterou francouzský prezident Emmanuel Macron zveřejnil koncem března.

  Puma oznámila druhou verzi kampaně Forever.Classic. Zveřejní ji na podzim

  Spolupráci se společností Puma opět zahájily celebrity jako Caleb McLaughlin, Zaya Wade, Iris Apatow nebo Angus Cloud. Už podruhé s ní vytvoří kampaň Forever.Classic, kterou značka odhalí na podzim. Její klíčovou součástí jsou klasické modely tenisek jako Puma Suede, Mayze, CA Pro nebo Cali Dream. „Nosily je ikony každé generace, a i proto vytvářejí dopad také v současnosti,“ okomentoval chystanou kampaň McLaughlin.

  Dior Tears vyráží na tour. Do čtvrtka je pop-up k vidění v Londýně

  Anglický návrhář Kim Jones odstartoval tour speciální pánské kolekce Dior ve spolupráci se značkou Denim Tears. Jedinečný pop-up můžou fanoušci obou módních společností navštívit v londýnském obchodě Phonica Records, specializujícím se na gramofonové desky. Čeká je jedinečný prostor ozdobený především ikonickou transparentní „bublinou“ s nápisem Dior Tears. Kolekce se následně přesune do Tokia, Soulu a Šanghaje, kde bude dostupná po zbytek července.

  Zdroje: WWD, Hypebeast, Fashion United, Instagram, Twitter

  Foto:Reuters

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren se vrací na týden módy v New Yorku, Gucci dosáhl rovnosti pohlaví a Lous Vuitton chce šetřit vodou

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.