More

  Módní svět v úterý zahrnuly zprávy o nových ambasadorech. Novou tváří Moschino se stala zpěvačka a herečka Tiffany Young. Společnost Boss zase přivítala Suki Waterhouse a Patricka Mahomes a Louis Vuitton bude propagovat zpěvák Felix ze skupiny Stray Kids. Novinkou je ale také návrat značky Marc Jacobs k prodeji makeupu a pokles exportů textilu z Číny.

  Fanoušci Marc Jacobs se radují. Jejich oblíbená makeup řada se vrací na trh

  V roce 2021 stáhla značka Marc Jacobs z obchodů svou nabídku řasenek Velvet Noir a dalších makeup produktů. A to přesto, že se jednalo o oblíbenou řadu mnoha jejích fanoušků. Tehdy totiž skončila její dohoda se společností Kendo. Díky rozšířené spolupráci s firmou Coty se ovšem nyní módní společnost opět zapojí do světa krásy. Nová licence má trvat nejméně do roku 2038, očekávané produkty tak firma nabídne nejdříve v roce 2025.

  Boss posílil svou „rodinu“ ambasadorů. Přidá se k ní Suki Waterhouse a Patrick Mahomes

  Podzimní kampaň značky Boss má letos módnímu světu představit modelka Naomi Campbell a Gigi Hadid, zpěvák Maluma a tenista Matteo Berrettini. Nyní se k nim ovšem přidaly dvě nové tváře. Jedná se o zpěvačku a skladatelku Suki Waterhouse a hráče amerického fotbalu Patricka Mahomes. Hvězdní ambasadoři odrážejí také úspěch módní společnosti. V první půlce letošního roku totiž vydělala téměř dvě miliardy eur.

  Moschino má novou tvář. Značku bude zastupovat K-pop zpěvačka a herečka Tiffany Young

  Korejská zpěvačka Tiffany Young se poprvé proslavila roku 2007 jako členka K-pop skupiny Girls‘ Generation. O téměř deset let později ale zahájila sólovou kariéru. Od té doby se také objevila v několika úspěšných filmech. Také proto se nyní stala nejnovější ambasadorkou značky Moschino. „Její přístup k hudbě, filmu a módě perfektně ladí s naším designem a závazkem vytvářet nadčasovou excelenci,“ popsal šéf mateřské společnosti Moschino Massimo Ferretti.

  Z řady K-pop hvězd si vybrala i společnost Louis Vuitton. Zastupovat ji bude zpěvák Felix ze Stray Kids

  Rovněž módní společnost Louis Vuitton má nového ambasadora. Zalíbení ve Felixovi z hudební skupiny Stray Kids našel především kreativní ředitel ženských kolekcí značky Nicolas Ghesquière. „Objevil jsem Felixe, když jsem prezentoval svoji pre-fall kolekci v Soulu,“ vysvětlil. „Okamžitě to mezi námi zajiskřilo. Je tak talentovaný. Miluji jeho energii,“ doplnil. Kromě zpěvu se Felix věnuje také rapu, skládání hudby a tancování. Jeho skupina pak byla loni nominovaná na MTV Video Music Awards.

  Vývoz textilu a oblečení z Číny poklesl. Důvodem je vysoká inflace v Evropě

  V první polovině letošního roku klesl vývoz textilu a oblečení z Číny o 8,35 procenta. Jedná se o jeden z nejprudších propadů od začátku světové pandemie. Exporty oblečení a doplňků se tak dostaly na 68,7 miliardy eur, jelikož spadly o 5,9 procenta. Vývozy textilních materiálů a příze se zase propadl o 10,9 procenta, a to na 62 miliard eur. Důvodem negativního trendu je především trvající inflace v Evropě.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Business of Fashion, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Marc Jacobs se vrací k makeupu, vývoz textilu z Číny poklesl a Boss, Moschino i Louis Vuitton se chlubí novými ambasadory

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.