Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět v úterý zahrnuly zprávy o nových ambasadorech. Novou tváří Moschino se stala zpěvačka a herečka Tiffany Young. Společnost Boss zase přivítala Suki Waterhouse a Patricka Mahomes a Louis Vuitton bude propagovat zpěvák Felix ze skupiny Stray Kids. Novinkou je ale také návrat značky Marc Jacobs k prodeji makeupu a pokles exportů textilu z Číny.

  Fanoušci Marc Jacobs se radují. Jejich oblíbená makeup řada se vrací na trh

  V roce 2021 stáhla značka Marc Jacobs z obchodů svou nabídku řasenek Velvet Noir a dalších makeup produktů. A to přesto, že se jednalo o oblíbenou řadu mnoha jejích fanoušků. Tehdy totiž skončila její dohoda se společností Kendo. Díky rozšířené spolupráci s firmou Coty se ovšem nyní módní společnost opět zapojí do světa krásy. Nová licence má trvat nejméně do roku 2038, očekávané produkty tak firma nabídne nejdříve v roce 2025.

  Boss posílil svou „rodinu“ ambasadorů. Přidá se k ní Suki Waterhouse a Patrick Mahomes

  Podzimní kampaň značky Boss má letos módnímu světu představit modelka Naomi Campbell a Gigi Hadid, zpěvák Maluma a tenista Matteo Berrettini. Nyní se k nim ovšem přidaly dvě nové tváře. Jedná se o zpěvačku a skladatelku Suki Waterhouse a hráče amerického fotbalu Patricka Mahomes. Hvězdní ambasadoři odrážejí také úspěch módní společnosti. V první půlce letošního roku totiž vydělala téměř dvě miliardy eur.

  Moschino má novou tvář. Značku bude zastupovat K-pop zpěvačka a herečka Tiffany Young

  Korejská zpěvačka Tiffany Young se poprvé proslavila roku 2007 jako členka K-pop skupiny Girls‘ Generation. O téměř deset let později ale zahájila sólovou kariéru. Od té doby se také objevila v několika úspěšných filmech. Také proto se nyní stala nejnovější ambasadorkou značky Moschino. „Její přístup k hudbě, filmu a módě perfektně ladí s naším designem a závazkem vytvářet nadčasovou excelenci,“ popsal šéf mateřské společnosti Moschino Massimo Ferretti.

  Z řady K-pop hvězd si vybrala i společnost Louis Vuitton. Zastupovat ji bude zpěvák Felix ze Stray Kids

  Rovněž módní společnost Louis Vuitton má nového ambasadora. Zalíbení ve Felixovi z hudební skupiny Stray Kids našel především kreativní ředitel ženských kolekcí značky Nicolas Ghesquière. „Objevil jsem Felixe, když jsem prezentoval svoji pre-fall kolekci v Soulu,“ vysvětlil. „Okamžitě to mezi námi zajiskřilo. Je tak talentovaný. Miluji jeho energii,“ doplnil. Kromě zpěvu se Felix věnuje také rapu, skládání hudby a tancování. Jeho skupina pak byla loni nominovaná na MTV Video Music Awards.

  Vývoz textilu a oblečení z Číny poklesl. Důvodem je vysoká inflace v Evropě

  V první polovině letošního roku klesl vývoz textilu a oblečení z Číny o 8,35 procenta. Jedná se o jeden z nejprudších propadů od začátku světové pandemie. Exporty oblečení a doplňků se tak dostaly na 68,7 miliardy eur, jelikož spadly o 5,9 procenta. Vývozy textilních materiálů a příze se zase propadl o 10,9 procenta, a to na 62 miliard eur. Důvodem negativního trendu je především trvající inflace v Evropě.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Business of Fashion, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Marc Jacobs se vrací k makeupu, vývoz textilu z Číny poklesl a Boss, Moschino i Louis Vuitton se chlubí novými ambasadory

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.