Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Mezi módní novinky letošního týdne patří především odhalení nového modelu kabelky Louis Vuitton GO-14. Její design je inspirovaný tvorbou luxusních kufrů. Yohji Yamamoto zase vydá kolekci ve spolupráci s anime Hell’s Paradise. Diesel nafotil kampaň nejen s modelkami, ale i svými zaměstnanci. Marni se poprvé objeví na Pařížském týdnu módy a firma Tapestry odkoupila Capri.

  Nejnovější kampaň Diesel zapojila nejen modelky, ale i zaměstnance společnosti

  Módní značka Diesel známá svými hravými kampaněmi se tentokrát rozhodla zahrnout i své zaměstnance. Nafotila totiž reklamu, která je její verzí známé britské knižní série Kde je Valda? V ní mají čtenáři za úkol ve změti postaviček a objektů najít postavičku Valda. Kampaň s názvem Najděte D zorganizovala společnost v italském městě Breganze, kde sídlí její ředitelství. Focení se zúčastnil také zakladatel Diesel Renzo Rosso.

  Design nejnovější kabelky Louis Vuitton se inspiroval historií. Připomínat má luxusní kufry

  Nový model kabelky Louis Vuitton GO-14 vzdává hold historii značky. Její design je inspirovaný jedním z prvních návrhů bývalého kreativního ředitele Nicolas Ghesquière z října roku 2014. Od této události je odvozen také její název. Kromě toho ale kabelky připomínají také známé luxusní kufry značky. Jejich překřížený vzor se totiž nacházel uvnitř zavazadel. Čalounění mělo za úkol udržet dokumenty při cestování na jednom místě. Dostupné jsou kabelky jak v černé a bílé, tak v mnoha dalších odstínech.

  Yohji Yamamoto se ponořil do světa anime. Vydá kolekci ve spolupráci s Hell’s Paradise

  Japonský módní návrhář Yohji Yamamoto se rozhodl spolupracovat s anime seriálem Hell’s Paradise. V pátek proto zveřejní limitovanou kolekci 13 nových kousků. Zahrnuje například topy s motivy květin a motýlů, které jsou v seriálu klíčové. Na jiných návrzích jsou zase zobrazené obličeje hlavních postav. Anime je inspirované sérií manga vytvořenou Yuji Kaku. Kolekce bude dostupná online a v kamenných obchodech v Japonsku.

  Firma Tapestry přebírá Capri Holdings. Čeká ale na schválení antimonopolních úřadů

  Ze společnosti Tapestry se brzy stane korporace v hodnotě 12 miliard dolarů. Odkoupila totiž firmu Capri Holdings, pod kterou spadají značky jako Michael Kors, Versace nebo Jimmy Choo. Tapestry zase v současnosti vlastní Coach nebo Kate Spade. Obchod za 8,5 miliardy dolarů ovšem musí ještě schválit antimonopolní úřady. Prezidentka Tapestry Joanne Crevoiserat se ovšem takového kroku neobává. „Věříme tomu, že převzetí dokončíme,“ prohlásila.

  Módní svět zná provizorní kalendář Pařížského týdne módy. Poprvé se na něm objeví značka Marni

  Zástupci Fédération de la Haute Couture et de la Mode v pondělí zveřejnili provizorní rozvrh podzimního Pařížského týdne módy. Představení jarních kolekcí pro rok 2024 se má konat od 25. září do 3. října. Zahrnovat bude 67 přehlídek a 41 prezentací. Mezi nejvíce očekávané shows patří také ta od značky Marni, která se do Paříže podívá poprvé. Na pařížské runway se rovněž navrátí Mugler, Maison Margiela a Carven.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Who What Wear, YouTube, X

  Módní novinky v kostce: Louis Vuitton odhalil kabelky GO-14, Marni se vydá do Paříže a Tapestry přebírá Capri

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.