Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Obchodní dům Saks přivítal v pondělí na 5th Avenue vánoční sezónu. Odhalil exkluzivní výzdobu od francouzského módního domu Dior. Vedení Louis Vuitton zase ve stejný den oznámilo lokaci další přehlídky pánské módy. Značka Tommy Hilfiger má nového ambasadora z řady herců, stejně jako Dior Men. Společnost Balenciaga pak vydala merch se skupinou Archive, ukrývající její hudbu.

  Louis Vuitton zamíří do Hong Kongu. Uspořádá přehlídku na Victoria Harbor

  Druhá přehlídka stále ještě nového kreativního ředitele pánské módy Louis Vuitton Pharella Williams se uskuteční v Hong Kongu. Vedení společnosti to oznámilo v pondělí. Za lokaci si vybralo část ulice zvané Avenue of the Stars, umístěné ve Victoria Harbor. Zajistilo si tak perfektní výhled na vodu i samotné město. Ulice se navíc nachází v bloku, který je známý pro své umění a design. Show se má konat ve čtvrtek 30. listopadu v osm hodin večer.

  Tommy Hilfiger přivítal nového ambasadora. Značku zastoupí herec Damson Idris

  Módní společnost Tommy Hilfiger se rozhodla sponzorovat chystaný film o Formula 1, jehož jméno prozatím zůstává neznámé. Dává proto smysl, že si značka za svého nového ambasadora vybrala právě britského herce Damson Idris. V připravovaném filmu v režii Joseph Kosinski se totiž objeví po boku Brada Pitta. „Tommy Hilfiger je pravý gentleman a ikona americké módy,“ vyjádřil se Idris k novince. „Vždy jsem byl inspirovaný pop kulturou,“ dodal zase Hilfiger.

  Obchodní dům Saks na 5th Avenue vítá Vánoce. Na pomoc si přizval společnost Dior

  Vedení známého obchodního domu Saks v New Yorku na 5th Avenue se letos rozhodlo na své vánoční výzdobě spolupracovat výhradně s jednou značkou. Vybralo si Dior, který pro něj následně vytvořil takzvaný Carousel of Dreams, tedy kolotoč snů. Jedná se o kouzelnou a dech beroucí výzdobu, na které pracovalo 100 umělců, a to po dobu 10 měsíců. Některé dekorace musela značka doručit až z Itálie. Kampaň odhalil Saks v pondělí, spolu s digitálním pop-upem World of Dior.

  Značka Balenciaga objevuje svět hudby. Do merch pro skupinu Archive ukryla exkluzivní song

  Fanoušci skupiny Archive se radují. Společnost Balenciaga s ní totiž zahájila spolupráci a pomohla jí vytvořit exkluzivní merch. Poměrně minimalistická trička a mikiny ovšem ukrývají nečekané překvapení. Značka využila technologii takzvaného NFC čipu a do cedulek oblečení skryla nový osmiminutový track Patterns. Majitelé si song poslechnou jednoduše naskenováním čipu přes svůj telefon.

  Řada ambasadorů značky Dior se rozšířila. Společnost přivítala herce Raphaël Quenard

  Herec Raphaël Quenard známý z Netflix filmu Gold Brick získal novou roli. Nikoli ale hereckou, stal se totiž ambasadorem luxusního módního domu Dior. Známý je ovšem především ve Francii, a to díky filmu Chien de la casse, v angličtině Junkyard Dog. „Zosobní ducha a jedinečnost našeho domu, zachycující modernitu i nadčasovost,“ okomentovali zástupci značky novinku. Mezi další ambasadory pánské módy Dior patří herec Robert Pattinson, K-pop zpěvák Jimin nebo fotbalista Kilian Mbappé.

  Zdroje: WWD, L’Officiel USA, Saks Fifth Avenue, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Dior převzal výlohu Saks, Balenciaga skryl do merch hudbu a Tommy Hilfiger má nového ambasadora

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.