Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Druhý květnový týden přinesl pozitivní zprávy o nových kolekcích, ale také méně radostné výsledky prodeje některých luxusních gigantů. Designér Rick Owens spojil síly se značkou Champion v nové dystopicko-sportovní kolekci. Návrhářce Caroline Herrera bude předána cena Hispanic Heritage Award. Podnikatelka Kim Kardashian nám ani tentokrát nedá vydechnout, její značka SKIMS opět přichází s novými kousky. Módní dům Ferragamo ohlásil za první čtvrtletí pokles tržeb.

  Rick Owens a Champion vyzdvihují stylovou praktičnost

  Značka Rick Owens odhaluje kousky ze své nové spolupráce se sportovním gigantem Champion. Kolekce vyváženě kombinuje avantgardní a dystopickou estetiku Ricka Owens s výrazně atletickým stylem Champion.

  Převládající barevná paleta se skládá z černé, krémové a stříbrné, která vás zaujme na první pohled. Kolekce klade velký důraz na praktičnost, proto v ní najdete především šortky, tepláky nebo mikiny.

  Zdroj: Rick Owens

  Nejvýraznějším kouskem je bezpochyby stříbrná oversized bunda z recyklovaného nylonu s prodlouženými rukávy, kterou na několika místech zdobí společné logo obou značek ve tvaru pentagramu. Kolekce je již momentálně k dostání online.

  Carolina Herrera bude oceněna za svůj přínos hispánské komunitě

  Legendární návrhářka venezuelského původu, Carolina Herrera, obdrží prestižní cenu Hispanic Heritage Award. Stane se tak 5. září u příležitosti 37. ročníku předávání této ceny, které se poprvé konalo v roce 1988 pod záštitou Bílého domu.

  Herrera bude oceněna v kategorii móda za svou ambiciózní vizi, celoživotní přínos hispánské komunitě ve Spojených státech a mimořádně úspěšnou kariéru návrhářky, která si získala oddanou klientelu z okruhu prvních dam i světových celebrit.

  Tvářemi kampaně SKIMS jsou baristé i plavčíci

  Značka SKIMS podnikatelky Kim Kardashian se nezastavuje a opět rozšiřuje své portfolio o dvě nové kolekce.

  Svou filozofii diverzity napříč všemi věkovými skupinami, typy postav a životními styly promítá do nové kampaně pro pánskou kolekci. Tvářemi se stalo několik desítek mužů, od baristů až po plavčíky.

  Opět bude k dispozici spodní prádlo, které se v minulosti stalo hitem mezi zákazníky, dále také sportovní oblečení a nové lounge kousky.

  Zdroj: SKIMS

  Druhá nová kolekce, představená začátkem května, potěší milovníky pohodlného oblečení. Bavlněné bestsellery od SKIMS se tentokrát objevují v novém provedení, přibyl jarní květinový vzor a několik barevných variant.

  Ferragamo chce překonat pokles prodeje nadčasovými produkty

  Italský módní dům Ferragamo, proslulý kvalitním řemeslným zpracováním v duchu diskrétního luxusu, vykázal v prvním čtvrtletí meziroční pokles tržeb o 18,3 procent na 227 milionů eur.

  Největší pokles zaznamenala společnost v oblasti přímého prodeje spotřebitelům. Výsledky přičítá především nestabilní situaci v Číně a slabým prodejům během ledna.

  Zdroj: Ferragamo

  Generální ředitel značky Marco Gobbetti věří, že představení nového produktu, komunikační model zaměřený na obnovenou identitu značky, efektivnější zákaznický zážitek a lepší koncepce prodejen budou klíčovými faktory na cestě vpřed. Ferragamo rovněž plánuje pokračovat ve své solidní produktové strategii zaměřené na nadčasové výrobky.

  Zdroje: Hypebeast, WWD, Instagram

  Módní novinky v kostce: Carolina Herrera si převezme ocenění, Rick Owens se opět spojil s Champion

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.