Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S novým rokem přichází i novinky ze světa módy. Při této příležitosti získal zakladatel LVMH Bernard Arnault francouzské státní vyznamenání. Eko aktivisté zase v sobotu poničili stromeček Gucci v Miláně. Společnost Bulgari vydala novou kampaň pro Save the Children a True Botanicals má novou hvězdnou ambasadorku. Nejnovější statistiky ukázaly, že se wellness sektoru v roce 2022 více než dařilo.

  Bernard Arnault patřičně oslavil nový rok. Odnesl si francouzské státní vyznamenání

  Při příležitosti prvního dne nového roku vydala francouzská vláda tradiční čestný seznam lidí, které se rozhodla ocenit. Letos mezi ně patří také zakladatel a ředitel konglomerátu LVMH Bernard Arnault. Získal totiž Velký kříž Řádu čestné legie. Jedná se přitom o nejvyšší francouzské civilní vyznamenání. Pod LVMH pak spadají významné luxusní značky, jako je Louis Vuitton, Dior, Tiffany & Co., Guerlain nebo Dom Pérignon.

  Bulgari vydal novou kampaň. Slaví 15 let partnerství s charitou Save the Children

  Milovníci šperků Bulgari si budou moct od nového roku zakoupit náhrdelník, který pomáhá. Známá značka ho vytvořila při příležitosti oslav 15 let partnerství s neziskovou organizací Save the Children. Zároveň odhalila související kampaň #withmewithyou. Do jejího čela se postavila například ambasadorka společnosti a herečka Anne Hathaway nebo supermodelka Eva Herzigová.

  True Botanicals vítá novou ambasadorku. Stala se jí herečka Jessica Chastain

  Oscarová herečka Jessice Chastain má od nového roku novou, avšak dlouhodobou roli. Značka přírodní a veganské kosmetiky True Botanicals si ji totiž vybrala za svou ambasadorku. Jejím prvním úkolem pak bude propagace Phyto-Retinol Sleep séra, které využívá rostlinnou alternativu retinolu, tedy peptilium. „Jessica sdílí hodnoty, které jsou v samém srdci naší značky,“ vysvětlili zástupci společnosti.

  Gucci stromeček v Miláně získal novou barvu. Poničili ho eko aktivisté

  Stromeček sponzorovaný značkou Gucci a umístěný ve slavné milánské galerii prošel o víkendu proměnou. Stal se cílem eko aktivistů, kteří jeho část polili zářivou oranžovou barvou. Následně se k němu na protest posadili. Poukázat tím chtěli na výzvu italské vládě, po níž požadují založení reparačního fondu. Sloužit by měl k reakcím na škody napáchané záplavami a dalšími katastrofami způsobenými klimatickou změnou.

  Wellness sektor se v roce 2022 obnovil. Dosáhl na zisk 5,6 bilionu dolarů

  Nejnovější report Global Wellness Economy Monitor institutu Global Wellness odhalil výsledky z roku 2022. Podle nich se průmyslu více než dařilo. Dosáhl totiž zisku 5,6 bilionu dolarů, a tedy průměrného růstu o 12,1 procenta. Pod zmíněný sektor přitom spadá jak fyzické, tak mentální wellness, zdravotnictví, zdravé stravování nebo beauty péče. Jedná se o důkaz, že se sektor po světové pandemii zcela obnovil.

  Zdroje: WWD, Fashion United, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Bernard Arnault získal státní vyznamenání, Bulgari slaví novou kampaň a Gucci se potýká s eko aktivisty

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.