Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Evropská komise jednala se Zalandem. Zaměřila se na zavádějící „eko“ nálepky

  Zástupci Evropské komise zveřejnili detaily ohledně jednání se společností Zalando. Předmětem diskuzí bylo její nepřesné označování produktů za udržitelné. Často je totiž zdobily ikonky lístečku a stromu nebo nápis „sustainable“. Taková indikace je přitom ve většině případů zavádějící. Dotyčné oblečení je totiž například jen z části vyrobeno z recyklovaných materiálů. Zalando proto podobné nálepky do 15. dubna stáhne.

  Balmain chystá nový parfém. Rousteing na něm pracoval dva roky

  Sociální sítě společnosti Balmain zaplavila v pondělí nečekaná zpráva. Značka totiž oznámila vydání nového parfému. Zveřejnit ho hodlá letos v září. Na jeho tvorbě se podílel především kreativní ředitel značky Olivier Rousteing. Na svém Instagramu vysvětlil, že na parfému s názvem Confidentiel se svým týmem pracuje už dva roky. „Parfém není jenom o vůni, ale také pocitech, emocích, o vás,“ popsal pak podle The Fashion Network.

  Yves Saint Laurent Beauty má novou ambasadorku. Značku bude propagovat Dua Lipa

  Novinky oznámil také módní dům Yves Saint Laurent. Její sekci věnující se beauty produktům bude totiž od nynějška zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Stala se totiž její novou ambasadorkou. Už dříve se přitom objevila například v reklamách na parfém Libre. Nyní by měla propagovat především řadu produktů na rty s názvem Loveshine. „Je ikonou její generace,“ vyjádřili se k oznámení zástupci značky.

  Louis Vuitton zamíří do Barcelony. Představí tam chystanou cruise kolekci

  Společnost Louis Vuitton hodlá se svou cruise kolekcí cestovat i letos. Loni v květnu totiž zamířila na ostrov Isola Bella, nacházející se uprostřed italského jezera Maggiore. Letos ovšem zamíří do Španělska. Značka totiž oznámila, že svou další cruise kolekci odhalí v Barceloně. Ve městě navíc hodlá od konce srpna do konce října pořádat 37. ročník America’s Cup, tedy očekávaných závodů v plachtění.

  Paříž přivítala týden módy. Konat se bude do úterý 5. dubna

  Po Miláně přichází na řadu další město módy. Paříž v pondělí přivítala další z řady fashion weeků. Konat se bude ve městě až do úterý 5. března. Jeho návštěvníky pak čeká řada přehlídek od ikonických módních domů. V úterý svou kolekci odhalí například Dior a Saint Laurent. Středu zakončí Balmain a čtvrtek očekává tvorbu z dílny Rick Owens, Givenchy, Rabanne nebo Schiaparelli.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, FHCM Paris, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.