More

  Přemýšlíte nad kabelkou jako nad investicí? Nejlíp uděláte, když se bude držet tohoto tria –  Hermés, Chanel a Louis Vuitton. Samozřejmě se dá investovat i do jiných, ale tyhle jsou tutovka.

  Co dělá z kabelek takový klenot? Luxusní provedení a kvalita jsou u takových kousků samozřejmostí, co nás ale může hodně potrápit, je jejich nedostatek. Na kabelku můžete v pořadníku čekat celé roky. A právě nedostupnost dělá z kabelek investici. Ceny se každý rok se zvedají, a to v řádech desetitisíců korun.

  Mezi nejoblíbenější investice patří Birkin a Kelly od značky Hermés. Obě kabelky jsou nadčasové a elegantní. To nám ale nebrání v kombinaci s ležérností. S Kelly si Grace, monacká kněžna, zakrývala těhotenské břicho před fotografy a s „Birkinou“ zase cestuje v soukromých tryskáčích Kris Jenner. Ceny těchto klenotů módního světa se pohybují od 200 tisíc do pěti milionů korun.

  Foto: Hermès

  Dalšími úžasnými kousky jsou Chanel kabelky. První je nestárnoucí klasika s číslem 2.55. Tu navrhla sama Gabrielle. Druhá je ikonická Flap Bag, jejíž tvorbu má na svém kontě Karl Lagerfeld. Ceny se pohybují od 100 tisíc do 400 tisíc korun, ale opět – každoročně rostou. 

  Chanelky jsou také ozdobou mnoha celebrit, mohli jsme je vidět třeba na Princezně Dianě nebo na Nicki Minaj. To je krásný příklad nadčasovosti a kombinovatelnosti. Hodí se zkrátka ke každému.

  Foto: Chanel

  Posledním investičním grálem je Louis Vuitton. Tady najdeme více kabelek, do kterých se vyplatí investovat. Určitě se vám budou líbit ty, jejichž autorem je Takashi Murakami, japonský umělec, který kabelky od Vuittona oživuje svými barevnými malbami.

  Foto: Louis Vuitton

  Druhá Vuittonka nese název Neverfull. Její cena za pět let vzrostla o 50 %. Jde prakticky o nezničitelnou kabelku! Probíhají u ní zátěžové zkoušky a skvěle se hodí na jakýkoli business meeting nebo k mamince s kočárkem. Pokud byste chtěli investovat do této, doporučovali bychom moc neotálet. Aktuálně její cena začíná na 60 tisících korunách.

  Foto: Louis Vuitton

  Pro opravdové fajnšmekry jsme se podívali do aukční síně Sotheby’s, jaké zajímavé kabelky tu teď máme k dostání. Nejvíc nás zaujala Hermés Mimosa Crocodile Porosus Birkin 25 Palladium Hardware z roku 2021. Je to sen všech sběratelů umění a luxusních předmětů. Tuhle Birkinu dělá unikátní především materiál, ze kterého je vyrobena – jde o krokodýlí kůži většinou z Asie a Austálie.

  Foto: Hermès

  Díky tomu je poměrně pevná a bytelná. To ovšem jejího majitele nemusí nějak zvlášť zajímat, protože Birkinu si do města jen tak nevezmete, třeba tato stojí totiž 79 000 amerických dolarů. I celebrity by nejspíš tuhle Birkinu jen málokdy vynesly na červený koberec, jedná se o opravdu sběratelský kousek.

  Módní doplněk nebo umělecké dílo, do kterého se vyplatí investovat? Otevřete dveře do světa luxusních kabelek

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.