Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Přemýšlíte nad kabelkou jako nad investicí? Nejlíp uděláte, když se bude držet tohoto tria –  Hermés, Chanel a Louis Vuitton. Samozřejmě se dá investovat i do jiných, ale tyhle jsou tutovka.

  Co dělá z kabelek takový klenot? Luxusní provedení a kvalita jsou u takových kousků samozřejmostí, co nás ale může hodně potrápit, je jejich nedostatek. Na kabelku můžete v pořadníku čekat celé roky. A právě nedostupnost dělá z kabelek investici. Ceny se každý rok se zvedají, a to v řádech desetitisíců korun.

  Mezi nejoblíbenější investice patří Birkin a Kelly od značky Hermés. Obě kabelky jsou nadčasové a elegantní. To nám ale nebrání v kombinaci s ležérností. S Kelly si Grace, monacká kněžna, zakrývala těhotenské břicho před fotografy a s „Birkinou“ zase cestuje v soukromých tryskáčích Kris Jenner. Ceny těchto klenotů módního světa se pohybují od 200 tisíc do pěti milionů korun.

  Foto: Hermès

  Dalšími úžasnými kousky jsou Chanel kabelky. První je nestárnoucí klasika s číslem 2.55. Tu navrhla sama Gabrielle. Druhá je ikonická Flap Bag, jejíž tvorbu má na svém kontě Karl Lagerfeld. Ceny se pohybují od 100 tisíc do 400 tisíc korun, ale opět – každoročně rostou. 

  Chanelky jsou také ozdobou mnoha celebrit, mohli jsme je vidět třeba na Princezně Dianě nebo na Nicki Minaj. To je krásný příklad nadčasovosti a kombinovatelnosti. Hodí se zkrátka ke každému.

  Foto: Chanel

  Posledním investičním grálem je Louis Vuitton. Tady najdeme více kabelek, do kterých se vyplatí investovat. Určitě se vám budou líbit ty, jejichž autorem je Takashi Murakami, japonský umělec, který kabelky od Vuittona oživuje svými barevnými malbami.

  Foto: Louis Vuitton

  Druhá Vuittonka nese název Neverfull. Její cena za pět let vzrostla o 50 %. Jde prakticky o nezničitelnou kabelku! Probíhají u ní zátěžové zkoušky a skvěle se hodí na jakýkoli business meeting nebo k mamince s kočárkem. Pokud byste chtěli investovat do této, doporučovali bychom moc neotálet. Aktuálně její cena začíná na 60 tisících korunách.

  Foto: Louis Vuitton

  Pro opravdové fajnšmekry jsme se podívali do aukční síně Sotheby’s, jaké zajímavé kabelky tu teď máme k dostání. Nejvíc nás zaujala Hermés Mimosa Crocodile Porosus Birkin 25 Palladium Hardware z roku 2021. Je to sen všech sběratelů umění a luxusních předmětů. Tuhle Birkinu dělá unikátní především materiál, ze kterého je vyrobena – jde o krokodýlí kůži většinou z Asie a Austálie.

  Foto: Hermès

  Díky tomu je poměrně pevná a bytelná. To ovšem jejího majitele nemusí nějak zvlášť zajímat, protože Birkinu si do města jen tak nevezmete, třeba tato stojí totiž 79 000 amerických dolarů. I celebrity by nejspíš tuhle Birkinu jen málokdy vynesly na červený koberec, jedná se o opravdu sběratelský kousek.

  Módní doplněk nebo umělecké dílo, do kterého se vyplatí investovat? Otevřete dveře do světa luxusních kabelek

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.