Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Domy a značky jako Chanel, Louis Vuitton nebo Dior jsou etablovaná a zvučná jména nejen pro módní nadšence. Jejich kořeny často sahají hluboko do minulosti, někdy až 200 let zpátky. Čas je však neúprosný a my se nacházíme v 21. století, kdy je v plném rozkvětu další generace kreativců. Jaké nové značky se objevují na obzoru, které se v přílivu budoucnosti jistě zapíší do historie?

  I.AM.GIA

  Recyklace trendů jako Y2K je momentálně v plném proudu a své o tom ví i I.AM.GIA. Australská značka založená v roce 2017 si získala popularitu hlavně díky Belle Hadid, Emily Ratajkowski nebo Romee Strijd. Kolekce mají nádech rané 2000s módy s příměsí svůdnosti. Nesmí chybět kalhoty s nízkým pasem, teplákové soupravy, minisukně a sluneční brýle ve stylu Paris Hilton. V nejnovější resortní kampani se objevila topmodelka Elsa Hosk.

  Zdroj: I.AM.GIA

  FFORME

  Čerstvým přírůstkem je americká značka FFORME. V jejím srdci se skrývá skutečný minimalismus, tichý luxus, oxymóron v podobě zásady méně je více a architektura přetvořená do látky. Hlavní pointou je oslava ženské formy. Její kreativní ředitel Paul Herbers v minulosti absolvoval kvalitní trénink u The Row, Maison Margiela nebo Louis Vuitton pod vedením Marc Jacobs. Rozhodně byste si neměli nechat ujít jejich artisticky a kvalitně zpracované úplety.

  Zdroj: FFORME

  MAISON KIMHĒKIM

  Minimalismus, couture efekt a korejské dědictví se setkávají jedině v MAISON KIMHĒKIM. Značka založená v roce 2016 v současnosti dominuje pařížské scéně. Kreativní ředitel Kiminte Kimhekim se od útlého věku inspiroval oděvním řemeslem své babičky. Po působení u Balenciaga se rozhodl jít vlastní cestou a výsledkem jsou excelentní moderní siluety s důrazem na detail a krejčovské umění na úrovni vysoké módy.

  Zdroj: MAISON KIMHĒKIM

  Cult Gaia

  Inspirace matkou přírodou a ženskostí v kombinaci s hravostí a živým designem proudí v žilách značky. Vše začalo v roce 2012, kdy se bývalá stážistka u Narciso Rodriguez a Jason Wu rozhodla transformovat své hobby v byznys. Původně se zaměřovala na doplňky, nyní nabízí vše od topů až po boty. Průlomový okamžik nastal v roce 2016, kdy se kabelka The Ark Bag stala kultovní, zejména poté, co byla zvěčněna na fotografii ve společnosti Beyoncé.

  Zdroj: Cult Gaia

  Zdroje: FashionUnited, I.AM.GIA, FFORME, MAISON KIMHĒKIM, Cult Gaia

  Mladé módní značky na vzestupu, které si zaslouží vaši pozornost

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.