More

  Domy a značky jako Chanel, Louis Vuitton nebo Dior jsou etablovaná a zvučná jména nejen pro módní nadšence. Jejich kořeny často sahají hluboko do minulosti, někdy až 200 let zpátky. Čas je však neúprosný a my se nacházíme v 21. století, kdy je v plném rozkvětu další generace kreativců. Jaké nové značky se objevují na obzoru, které se v přílivu budoucnosti jistě zapíší do historie?

  I.AM.GIA

  Recyklace trendů jako Y2K je momentálně v plném proudu a své o tom ví i I.AM.GIA. Australská značka založená v roce 2017 si získala popularitu hlavně díky Belle Hadid, Emily Ratajkowski nebo Romee Strijd. Kolekce mají nádech rané 2000s módy s příměsí svůdnosti. Nesmí chybět kalhoty s nízkým pasem, teplákové soupravy, minisukně a sluneční brýle ve stylu Paris Hilton. V nejnovější resortní kampani se objevila topmodelka Elsa Hosk.

  Zdroj: I.AM.GIA

  FFORME

  Čerstvým přírůstkem je americká značka FFORME. V jejím srdci se skrývá skutečný minimalismus, tichý luxus, oxymóron v podobě zásady méně je více a architektura přetvořená do látky. Hlavní pointou je oslava ženské formy. Její kreativní ředitel Paul Herbers v minulosti absolvoval kvalitní trénink u The Row, Maison Margiela nebo Louis Vuitton pod vedením Marc Jacobs. Rozhodně byste si neměli nechat ujít jejich artisticky a kvalitně zpracované úplety.

  Zdroj: FFORME

  MAISON KIMHĒKIM

  Minimalismus, couture efekt a korejské dědictví se setkávají jedině v MAISON KIMHĒKIM. Značka založená v roce 2016 v současnosti dominuje pařížské scéně. Kreativní ředitel Kiminte Kimhekim se od útlého věku inspiroval oděvním řemeslem své babičky. Po působení u Balenciaga se rozhodl jít vlastní cestou a výsledkem jsou excelentní moderní siluety s důrazem na detail a krejčovské umění na úrovni vysoké módy.

  Zdroj: MAISON KIMHĒKIM

  Cult Gaia

  Inspirace matkou přírodou a ženskostí v kombinaci s hravostí a živým designem proudí v žilách značky. Vše začalo v roce 2012, kdy se bývalá stážistka u Narciso Rodriguez a Jason Wu rozhodla transformovat své hobby v byznys. Původně se zaměřovala na doplňky, nyní nabízí vše od topů až po boty. Průlomový okamžik nastal v roce 2016, kdy se kabelka The Ark Bag stala kultovní, zejména poté, co byla zvěčněna na fotografii ve společnosti Beyoncé.

  Zdroj: Cult Gaia

  Zdroje: FashionUnited, I.AM.GIA, FFORME, MAISON KIMHĒKIM, Cult Gaia

  Mladé módní značky na vzestupu, které si zaslouží vaši pozornost

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.