Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pařížský týden módy skončil v úterý ve velkém stylu. Své přehlídky představily luxusní značky jako Miu Miu, Mugler nebo Chanel. Kromě kolekcí plných klasické francouzské elegance, školní „preppy“ hravosti nebo rozevlátých sexy návrhů ovšem návštěvníky čekala další novinka. Alexander McQueen totiž oznámil, že se novým kreativním ředitelem stane Sean McGirr.

  Alexander McQueen zná svého vůdce. Novým kreativním ředitelem se stal Sean McGirr

  Po poslední přehlídce návrhářky Sarah Burton pro společnost Alexander McQueen panovala mezi milovníky módy napjatá atmosféra. Nikdo totiž stále nevěděl, kdo ji v její pozici, kterou zaujala roku 2010, nahradí. V úterý ovšem vedení slavné značky oznámilo tolik očekávané jméno. Novým kreativním ředitelem se stane návrhář Sean McGirr. V minulosti pracoval například pro JW Anderson, Dries Van Noten nebo Uniqlo. Vystudoval také londýnskou módní školu Central Saint Martins.

  Značka Miu Miu představila hravou kolekci plnou uvolněného preppy stylu

  Poslední den Pařížského týdne módy odhalila návrhářka Miuccia Prada svou kolekci pro Miu Miu. Vytvořila lehké a hravé návrhy inspirované „preppy“ nebo „školním“ stylem. Návštěvníci její show tak mohly spatřit například volné šortky různých barev zkombinované s košilemi navrstvenými pod svetry s knoflíky. Kromě toho předvedla návrhářka také topy připomínající převázaný šátek orámovaný kůží nebo kousky ozdobené logem Miu Miu.

  Chanel odhalil sofistikovanou kolekci. Odrážet měla moderní umění z doby slavné návrhářky

  Villa Noailles postavená na jihu Francie slaví letos 100. výročí. Významnou událost se proto rozhodl poctít také módní dům Chanel. Budova totiž sloužila jako domov modernistických umělců Charlese a Marie-Laure de Noailles. Slavná návrhářka Coco Chanel se pohybovala v jejich úzkém kruhu. Její módní společnost proto vilu, která slouží jako kulturní dům, nyní sponzoruje. Kreativní ředitelka Virginie Viard tak v nejnovější kolekci zachytila esenci tehdejší umělecké skupiny.

  Zdroj: Reuters

  „Vždy se snažím vytvořit ženu, která je svobodná a cítí se dobře ve své kůži. Zároveň má v sobě ale něco sofistikovaného a výstředního,“ vysvětlila návrhářka. Do kolekce zahrnula například námořnické topy ve více pohodlné i zdobené verzi. Klíčovými prvky byly také pletené topy zkombinované s mini sukněmi připomínajícími zavázané svetry. Viard ovšem vytvořila i elegantnější návrhy, jako například průhledné černé šaty nebo geometrické vyšívané pouzdrové sukně.

  Mugler ohromil jednou z nejvíce sexy přehlídek. Vytvořil rozevláté a elegantní návrhy

  Když návštěvníci show módního domu Mugler dorazili na místo, čekala je minimalistická bílá místnost ozdobená pouze černými ventilátory. Brzy ovšem začalo být jasné, jaký je jejich účel. Návrhář Casey Cadwallader totiž vytvořil kolekci rozevlátých elegantních kousků. Skládaly se především z černých šatů nebo sukní doplněných o lehkou splývavou látku. V kombinaci s větráky tak vytvářely impozantní podívanou. Některé návrhy zdobené oranžovým lemováním dokonce vytvářely dojem planoucího ohně.

  Zdroje: Reuters, Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube, Reuters

  Foto:Reuters

  Miu Miu, Mugler a Chanel ukončily Pařížský týden módy. Alexander McQueen odhalil nového kreativního ředitele

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.