Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Milovníci módy se na Milánském týdnu módy v uplynulých dnech dočkali hned několika vysoce očekávaných show. Ferragamo zaujal inspirací 60. let 20. století a Dolce&Gabbana si své fanoušky získala kolekcí inspirovanou sexy spodním prádlem. Sabato de Sarno zase oslavil úspěšný debut u Gucci. Návrhy Versace oslnily svou pastelovou paletou barev a Boss ohromil trendy „kancelářskými“ outfity.

  Sabato de Sarno úspěšně modernizoval Gucci. Zvládl to bez narušení tradice slavné značky

  Jednou z nejvíce očekávaných událostí sezóny byla první přehlídka Sabato de Sarno v pozici kreativního ředitele Gucci. Návrhář zkušeně propojil tradiční a klíčové prvky značky se svým vlastním stylem. Zároveň posunul návrhy na úroveň, která oproti bývalému řediteli Alessandro Michele působila o něco luxusněji. Mezi hlavní kousky kolekce Gucci Ancora patřily mini pouzdrové sukně, šaty připomínající noční košile, kožené bundy různých barev nebo variace draze vypadajících podprsenek.

  Zdroj: Reuters

  Kolekce Ferragamo předvedla okouzlující modely inspirované 60. léty minulého století

  Kreativní ředitel módní společnosti Ferragamo Maximilian Davis opět návštěvníky své show potěšil. V obrovské hale Fiera di Milano totiž odhalil kolekci inspirovanou prací italských ilustrátorů z 60. let 20. století. Jejich vliv pronikl například do kožených kabátů v růžové a červené nebo koktejlových šatů. „Rád kombinuji něco hravého, respektovaného, ale také trochu perverzního,“ okomentoval pak návrhář vlastní tvorbu plnou hravých barev.

  Nezklamala ani přehlídka Versace. Návrhy zaujaly pastelovými barvami i hravým kostkovaným vzorem

  Kostkovaný vzor se nevyjímal jenom na nejnovějších návrzích značky Versace, ale také na samotném molu. Návštěvníci přehlídky ho mohli spatřit především v kombinaci s pestrou paletou pastelových barev. Objevil se na hedvábných košilích, sukních, taškách i luxusních kabátcích. Návrhy dámské kolekce pak perfektně ladily s těmi pánskými, které zakomponovaly stejné vzory. Roztomile ladící sety ovšem sem tam rozbily i černobílé „tradičnější“ kousky.

  Zdroj: Versace Official

  Dolce&Gabbana odhalila kolekci inspirovanou odvážným a svůdným spodním prádlem

  Kolekce pro jaro a léto módní společnosti Dolce&Gabbana měla zcela zřejmou inspiraci. Na všech kouscích byl totiž znát vliv luxusního spodního prádla. Některé návrhy jím byly zcela pohlcené a nabídly tak průsvitné šaty zkombinované se svůdnými korzety nebo choker náhrdelníky. Další byly o něco méně nápadné. Odvážnější kousky proto propojily s oblekem nebo jednoduchými denními šaty. Překvapivou součástí přehlídky pak byly perfektně střižené vzorované kabáty do deště.

  Značka Boss pozvala návštěvníky své show do Techtopie, módního kancelářského světa

  Skoro větší pozornost než samotné kolekci věnovali fanoušci společnosti Boss humanoidnímu robotovi jménem Sophia, který se na show v Miláně rovněž objevil. Značka se totiž rozhodla vytvořit módní futuristický svět Techtopie. „Představa kanceláře často lidi svazuje, to je ale přesný opak toho, o co se u nás snažíme,“ popsal kreativní ředitel Marco Falcioni. Vytvořil proto návrhy usilující o pozvednutí „kancelářských“ outfitů na novou a více trendy úroveň.

  Zdroje: Fashion Network, AP, WWD, Instagram, YouTube, Reuters

  Foto:Reuters

  Miláno pohltily úspěšné přehlídky Ferragamo, Gucci, Dolce&Gabbana, Boss i Versace

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.