Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Milovníci módy se na Milánském týdnu módy v uplynulých dnech dočkali hned několika vysoce očekávaných show. Ferragamo zaujal inspirací 60. let 20. století a Dolce&Gabbana si své fanoušky získala kolekcí inspirovanou sexy spodním prádlem. Sabato de Sarno zase oslavil úspěšný debut u Gucci. Návrhy Versace oslnily svou pastelovou paletou barev a Boss ohromil trendy „kancelářskými“ outfity.

  Sabato de Sarno úspěšně modernizoval Gucci. Zvládl to bez narušení tradice slavné značky

  Jednou z nejvíce očekávaných událostí sezóny byla první přehlídka Sabato de Sarno v pozici kreativního ředitele Gucci. Návrhář zkušeně propojil tradiční a klíčové prvky značky se svým vlastním stylem. Zároveň posunul návrhy na úroveň, která oproti bývalému řediteli Alessandro Michele působila o něco luxusněji. Mezi hlavní kousky kolekce Gucci Ancora patřily mini pouzdrové sukně, šaty připomínající noční košile, kožené bundy různých barev nebo variace draze vypadajících podprsenek.

  Zdroj: Reuters

  Kolekce Ferragamo předvedla okouzlující modely inspirované 60. léty minulého století

  Kreativní ředitel módní společnosti Ferragamo Maximilian Davis opět návštěvníky své show potěšil. V obrovské hale Fiera di Milano totiž odhalil kolekci inspirovanou prací italských ilustrátorů z 60. let 20. století. Jejich vliv pronikl například do kožených kabátů v růžové a červené nebo koktejlových šatů. „Rád kombinuji něco hravého, respektovaného, ale také trochu perverzního,“ okomentoval pak návrhář vlastní tvorbu plnou hravých barev.

  Nezklamala ani přehlídka Versace. Návrhy zaujaly pastelovými barvami i hravým kostkovaným vzorem

  Kostkovaný vzor se nevyjímal jenom na nejnovějších návrzích značky Versace, ale také na samotném molu. Návštěvníci přehlídky ho mohli spatřit především v kombinaci s pestrou paletou pastelových barev. Objevil se na hedvábných košilích, sukních, taškách i luxusních kabátcích. Návrhy dámské kolekce pak perfektně ladily s těmi pánskými, které zakomponovaly stejné vzory. Roztomile ladící sety ovšem sem tam rozbily i černobílé „tradičnější“ kousky.

  Zdroj: Versace Official

  Dolce&Gabbana odhalila kolekci inspirovanou odvážným a svůdným spodním prádlem

  Kolekce pro jaro a léto módní společnosti Dolce&Gabbana měla zcela zřejmou inspiraci. Na všech kouscích byl totiž znát vliv luxusního spodního prádla. Některé návrhy jím byly zcela pohlcené a nabídly tak průsvitné šaty zkombinované se svůdnými korzety nebo choker náhrdelníky. Další byly o něco méně nápadné. Odvážnější kousky proto propojily s oblekem nebo jednoduchými denními šaty. Překvapivou součástí přehlídky pak byly perfektně střižené vzorované kabáty do deště.

  Značka Boss pozvala návštěvníky své show do Techtopie, módního kancelářského světa

  Skoro větší pozornost než samotné kolekci věnovali fanoušci společnosti Boss humanoidnímu robotovi jménem Sophia, který se na show v Miláně rovněž objevil. Značka se totiž rozhodla vytvořit módní futuristický svět Techtopie. „Představa kanceláře často lidi svazuje, to je ale přesný opak toho, o co se u nás snažíme,“ popsal kreativní ředitel Marco Falcioni. Vytvořil proto návrhy usilující o pozvednutí „kancelářských“ outfitů na novou a více trendy úroveň.

  Zdroje: Fashion Network, AP, WWD, Instagram, YouTube, Reuters

  Foto:Reuters

  Miláno pohltily úspěšné přehlídky Ferragamo, Gucci, Dolce&Gabbana, Boss i Versace

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.