Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Sváteční období nabízí módním společnostem skvělou příležitost. Dovoluje jim totiž ukázat světu své kreativní schopnosti při tvoření vánočních výloh. Do moře světýlek, barev a zářivých dekorací se proto ponořily také známé obchodní domy jako Bloomingdale’s nebo Hudson Yards. Kouzelné dekorace letošních Vánoc ale vytvořily také značky Dior, Swarovski nebo Jacquemus.

  Módní dům Hudson Yards v New Yorku letos nešetřil. Vytvořil „létající“ stromečky i obrovský balon

  Vánoční atmosféra k obchodním domům v období svátků zkrátka patří. V posledních měsících roku se v nich totiž, ať už se nám to líbí, nebo ne, nacházíme častěji než kdy jindy. Kouzlo Vánoc pak skvěle zachytil například dům Hudson Yards v New Yorku.

  Nejen, že mezi obchody postavil obří a do zlata laděný vánoční strom. Nechal ze stropu pověsit také dech beroucí světelný létající balon. Do vzduchu zavěsil také několik menších vánočních stromečků. Přímo tak zákazníky vybízí, aby se nechali odnést do snového světa Vánoc.

  Zdroj: Hudson Yards

  Jacquemus dekoracím příliš neholduje. Místo toho nabízí zážitek v podobě luxusního kluziště

  Do vánoční atmosféry se ponořila také módní značka Jacquemus. I ve svátečním období si ovšem zanechala svůj minimalistický styl. Svou jednoduchou vánoční výlohu pak staví na odiv v novém speciálním pop-up obchodě v lyžařském středisku Courchevel.

  Ve dvoupatrové útulné pobočce si můžete zakoupit limitovanou kolekci Guirlande, plnou svátečních kousků i doplňků. Zažít ovšem můžete i další jedinečný zážitek. Jacquemus totiž v nedalekém luxusním hotelovém komplexu Les Aireless vytvořil speciální kluziště, otevřené až do začátku února.

  Swarovski využil otevření nové největší pobočky světa. Umístil do ní pestrobarevný stromeček

  Slavné šperkařství Swarovski má letošní sváteční období co slavit. Minulý týden totiž otevřelo svou dosud největší vlajkovou pobočku, a to na proslulé 5th Avenue v New Yorku. Laděná je především do teplých pastelových barev.

  Její schodiště i zdi jsou proto ponořené do světle růžové, žluté nebo zelené. Design využila značka také pro výzdobu svého impozantního vánočního stromečku. Obsypala ho totiž dárkovými krabičkami ve tvaru svého slavného diamantu přesně v těchto barvách.

  Dior využívá nezvyklou symboliku motýla. Navzdory tomu vytváří neodolatelnou sváteční atmosféru

  Nepřehlédnutelnou výzdobu vytvořila letos společnost Dior ve spolupráci s obchodním domem Saks. Fotografie zářivé a pestré dech beroucí výzdoby jste už jistě viděli. U kouzelných dekorací v New Yorku ovšem značka nezůstala.

  Vytvořila totiž také další speciální dekorace i pro své pobočky po celém světě. Všechny pak spojuje motiv motýla, který letos módní dům vložil také do doplňků, balicích papírů nebo luxusního dortu. Jeho obrovská zlatá podobizna se objevila například na luxusním obchodě v Miláně.

  Zdroj: Reuters

  Bloomingdale’s pojalo Vánoce trochu jinak. Ponořilo se do neodolatelného kouzelného světa Willyho Wonky

  Tradiční vánoční výzdobu letos nezvolil obchodní dům Bloomingdale’s. I tak se mu ale podařilo zachovat kouzelnou atmosféru Vánoc. Využil totiž premiéry očekávaného filmu Wonka, ve kterém si hlavní roli zahraje Timothée Chalamet.

  Jeho výlohy proto odrážejí jeho svět plný sladkostí i kouzel. Naleznete v nich například figuríny, jak popíjejí Wonkovu horkou čokoládu. Jiné zase obdivují obrovskou čokoládovou fontánu nebo lízátka v nadživotní velikosti.

  Zdroje: WWD, Instagram, YouTube

  Luxusní značky a obchody lákají na sváteční výlohy. Nabízí neodolatelný svět barev, světýlek a dekorací

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.