Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.
Kreativní ředitel módního domu Nicolas Ghesquière postavil svou nejnovější pre-fall kolekci pro Louis Vuitton na své inspiraci Čínou. Také proto ji ve čtvrtek odhalil v budově Long Museum v Šanghaji. Při svých osobních cestách loni na podzim se totiž slavný návrhář setkal s uměním Sun Yitian. Oslovily ho její obrazy „nafouknutých“ zvířátek. Umělkyně jimi odkazovala na své dětství v industriálním městě Wen-čou i masovou čínskou produkci.
Slavný návrhář se tedy rozhodl se Sun Yitian spolupracovat na své pre-fall kolekci nazvané Voyager. Pro umělkyni tak typická zvířátka proto zapracoval do více než 90 produktů své ready-to-wear řady. Králíčci, kachničky, pejsci, leopardi nebo labutě se proto objevili na šatech, kabátcích nebo kabelkách. Ilustrace zvířátek se pak před začátkem show dostaly také na billboardy nebo fasádu obchodního centra.
Kreativní ředitel Louis Vuitton si na pomoc přizval také další význačnou osobnost. Vytvořil totiž pro svou přehlídku remix songu Bad Kiss N Dreams čínské supermodelky Chu Wong. Ta se později objevila i v samotné show. Důvodem soustředění módního domu Louis Vuitton na Čínu pak ovšem není pouhé umělecké pohnutí Ghesquière. Společnost se rovněž dlouhodobě zaměřuje na čínské zákazníky.
Pre-fall kolekce kombinovala křiklavé prvky s klasickým francouzským nádechem Louis Vuitton
Přehlídka se konala v prostorech umělecké galerie Long Museum, shromažďující jak čínské, tak mezinárodní umění. Minimalistická a futuristická lokace tak ještě více podtrhla výraznost nové kolekce. Kombinovala totiž typické prvky francouzského módního domu s lokálním čínským způsobem oblékání, stojícím na principu rovnováhy. Například barevné šaty s květinovým motivem tak doplňovaly pevné „vojenské“ boty.
Kolekci definovala také jistá strukturální hra. Návrhy tak byly plné širokých ramen, takzvaných bubble šatů nebo sportovních kabátů, připomínajících kukly. Show se pak od prvotních křiklavých kousků přesunula k těm více jemným, jako byly například dlouho kašmírové šaty. Není tedy divu, že Ghesquière na konci přehlídky sklidil ovace ve stoje, a to i od celebrit, jako je herečka Cate Blanchett nebo Jennifer Connelly.
Zdroje: WWD, Grazia Magazine, Instagram, YouTube