Deset let po společném globálním projektu Louis Vuitton zahajuje druhou kapitolu partnerství s japonskou umělkyní Yayoi Kusama. Nová kolekce se dostane do butiků po celém světě v lednu 2023.

Již od svého založení v roce 1854 je módní dům Louis Vuitton pevně provázán s uměleckým světem. Má za sebou spolupráci s bezpočtem umělců, kteří obohatili svět značky Louis Vuitton o svou jedinečnou vizi. Výsledkem těchto propojení byly často radikální variace ikonických produktů domu Louis Vuitton. Obecně během nich došlo i k úplnému přepsání pravidel kreativních kolaborací mezi luxusními značkami a umělci.

Spolupráce s Yayoi Kusama v roce 2012 byla širokospektrálně zaměřená, zahrnovala umělecké výstavy, produktový design i návrh jedinečných výloh butiků. Jejich součástí byla figurína v životní velikosti, velmi věrně zobrazující umělkyni samotnou.

Yayoi Kusama

Yayoi Kusama, narozená v březnu 1929, je avantgardní umělkyní, která svou perspektivu vyjadřuje širokou plejádou technik – skulpturami, malbami, instalacemi, kinematografií, fotografií, ale nadto i happeningy a různými styly psaní. Je považována za předchůdkyni pop-artu a minimalistického umění, i když její rozmanité umělecké dílo lze jen stěží konkrétně zařadit.

Umělecká práce Yayoi Kusamy vychází z halucinací, jako kdyby vzor rudých květů z ubrusu na kuchyňském stole začal nekontrolovaně přecházet na zdi, podlahu a dokonce i umělkyni samotnou.

Na oslavu 10letého výročí první spolupráce módního domu s umělkyní byl na přehlídce kolekce Cruise 2023 uměleckého ředitele dámských kolekcí Nicolase Ghesquièra, která se uskutečnila v Salk Institute v San Diegu, v premiéře představen výběr kožených doplňků.

Variace ikonického vzoru puntíků

Tyto exkluzivní kabelky zdobí nová variace ikonického vzoru puntíků, které rozjasňují oblíbené modely i zajímavé novinky. Jedná se o první upoutávku všestranně zaměřené spolupráce, která v lednu 2023 zaplaví celý módní dům. 

Louis Vuitton se vrací k Yayoi Kusama. Její ikonické puntíky rozjasňují oblíbené modely

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.