Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Deset let po společném globálním projektu Louis Vuitton zahajuje druhou kapitolu partnerství s japonskou umělkyní Yayoi Kusama. Nová kolekce se dostane do butiků po celém světě v lednu 2023.

  Již od svého založení v roce 1854 je módní dům Louis Vuitton pevně provázán s uměleckým světem. Má za sebou spolupráci s bezpočtem umělců, kteří obohatili svět značky Louis Vuitton o svou jedinečnou vizi. Výsledkem těchto propojení byly často radikální variace ikonických produktů domu Louis Vuitton. Obecně během nich došlo i k úplnému přepsání pravidel kreativních kolaborací mezi luxusními značkami a umělci.

  Spolupráce s Yayoi Kusama v roce 2012 byla širokospektrálně zaměřená, zahrnovala umělecké výstavy, produktový design i návrh jedinečných výloh butiků. Jejich součástí byla figurína v životní velikosti, velmi věrně zobrazující umělkyni samotnou.

  Yayoi Kusama

  Yayoi Kusama, narozená v březnu 1929, je avantgardní umělkyní, která svou perspektivu vyjadřuje širokou plejádou technik – skulpturami, malbami, instalacemi, kinematografií, fotografií, ale nadto i happeningy a různými styly psaní. Je považována za předchůdkyni pop-artu a minimalistického umění, i když její rozmanité umělecké dílo lze jen stěží konkrétně zařadit.

  Umělecká práce Yayoi Kusamy vychází z halucinací, jako kdyby vzor rudých květů z ubrusu na kuchyňském stole začal nekontrolovaně přecházet na zdi, podlahu a dokonce i umělkyni samotnou.

  Na oslavu 10letého výročí první spolupráce módního domu s umělkyní byl na přehlídce kolekce Cruise 2023 uměleckého ředitele dámských kolekcí Nicolase Ghesquièra, která se uskutečnila v Salk Institute v San Diegu, v premiéře představen výběr kožených doplňků.

  Variace ikonického vzoru puntíků

  Tyto exkluzivní kabelky zdobí nová variace ikonického vzoru puntíků, které rozjasňují oblíbené modely i zajímavé novinky. Jedná se o první upoutávku všestranně zaměřené spolupráce, která v lednu 2023 zaplaví celý módní dům. 

  Louis Vuitton se vrací k Yayoi Kusama. Její ikonické puntíky rozjasňují oblíbené modely

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.