More

  Deset let po společném globálním projektu Louis Vuitton zahajuje druhou kapitolu partnerství s japonskou umělkyní Yayoi Kusama. Nová kolekce se dostane do butiků po celém světě v lednu 2023.

  Již od svého založení v roce 1854 je módní dům Louis Vuitton pevně provázán s uměleckým světem. Má za sebou spolupráci s bezpočtem umělců, kteří obohatili svět značky Louis Vuitton o svou jedinečnou vizi. Výsledkem těchto propojení byly často radikální variace ikonických produktů domu Louis Vuitton. Obecně během nich došlo i k úplnému přepsání pravidel kreativních kolaborací mezi luxusními značkami a umělci.

  Spolupráce s Yayoi Kusama v roce 2012 byla širokospektrálně zaměřená, zahrnovala umělecké výstavy, produktový design i návrh jedinečných výloh butiků. Jejich součástí byla figurína v životní velikosti, velmi věrně zobrazující umělkyni samotnou.

  Yayoi Kusama

  Yayoi Kusama, narozená v březnu 1929, je avantgardní umělkyní, která svou perspektivu vyjadřuje širokou plejádou technik – skulpturami, malbami, instalacemi, kinematografií, fotografií, ale nadto i happeningy a různými styly psaní. Je považována za předchůdkyni pop-artu a minimalistického umění, i když její rozmanité umělecké dílo lze jen stěží konkrétně zařadit.

  Umělecká práce Yayoi Kusamy vychází z halucinací, jako kdyby vzor rudých květů z ubrusu na kuchyňském stole začal nekontrolovaně přecházet na zdi, podlahu a dokonce i umělkyni samotnou.

  Na oslavu 10letého výročí první spolupráce módního domu s umělkyní byl na přehlídce kolekce Cruise 2023 uměleckého ředitele dámských kolekcí Nicolase Ghesquièra, která se uskutečnila v Salk Institute v San Diegu, v premiéře představen výběr kožených doplňků.

  Variace ikonického vzoru puntíků

  Tyto exkluzivní kabelky zdobí nová variace ikonického vzoru puntíků, které rozjasňují oblíbené modely i zajímavé novinky. Jedná se o první upoutávku všestranně zaměřené spolupráce, která v lednu 2023 zaplaví celý módní dům. 

  Louis Vuitton se vrací k Yayoi Kusama. Její ikonické puntíky rozjasňují oblíbené modely

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.