Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Značka Louis Vuitton se rozhodla svou první runway pro pre-fall kolekci představit s řádnou dramatičností. Přehlídku proto umístila na most Jamsugyo v Soulu. Do intenzivní modro-oranžové atmosféry ho ponořil režisér slavného seriálu Squid Game.

  Dlouhodobou spolupráci s Jižní Koreou stvrdil kreativní ředitel Louis Vuitton Nicolas Ghesquière nejnovější přehlídkou. V Soulu totiž o víkendu poprvé představil svou pre-fall kolekci na runwayi. Do té doby ji vždy představoval pouze za pomocí různých kampaní. Své „poprvé“ pak značka milovníkům módy doručila s řádnou dávkou dramatičnosti. Přehlídku totiž umístila na spodní část mostu Jamsugyo vedoucí přes řeku Hangang.

  „Jedná se o velice inspirativní místo pro vytvoření show. Je to opravdové molo,“ okomentoval Ghesquière svou volbu. Přehlídku ovšem nevytvořil sám, na pomoc si přizval režiséra slavného seriálu Squid Game Hwang Dong-hyuk. Ten se rozhodl most ponořit do modro-oranžového světla a vytvořit tak skrytý intimní módní svět. Po horní části mostu totiž nadále rytmicky projížděla auta, jako by luxusní přehlídka byla běžnou součástí chodu velkoměsta.

  Zachytit chtěl Hwang především symbolický význam samotného mostu. „Jedná se o propojení přírodního a městského světa,“ popsal svůj nápad. Show se zároveň jedná o potvrzení čím dál bližšího vztahu společnosti Louis Vuitton a Jižní Koreji. Značka si už dříve do řad svých ambasadorů vybrala jihokorejské ambasadory, jako je například herečka Doona Bae. Sobotní přehlídku také zahájila herečka a hvězda Squid Game HoYeon Jung. Ozářené molo rozbila svítivě modrou bundou zkombinovanou s výraznou áčkovou sukní.

  Klasické siluety vyzdvihl Louis Vuitton futuristickými kousky i výraznými pásky

  Návrhy pre-fall kolekce Ghesquière nazval jako „mix různých momentů“. Důkazem jeho záměru je kombinace nejen různorodých barev, ale také materiálů a střihů. Na mole se objevily áčkové i maxi sukně, kombinézy, saka, blejzry i dlouhé široké kalhoty. Doplněné byly většinou o výraznou barvu, například temně modrou, svítivě červenou nebo žlutou. Poutavé byly také tlusté pásky doplňující mnohé z představených outfitů.

  Zdroj: Reuters

  Klasické francouzské siluety tak doplnily o něco neobvyklejší kousky inspirované sci-fi a futurismem, nápaditá obuv nebo různé varianty proslulého monogramu Louis Vuitton. Na přehlídku pak dorazily také celebrity a ambasadoři značky jako Alicia Vikander, Chloë Grace Moretz, Donna Bae, Jaden Smith nebo Hyein. Dohromady se na show přijelo podívat na 1 600 návštěvníků. Přehlídku impozantně zakončily prameny vody proudící z horní části mostu vytvářející ještě o něco více ikonický zážitek.

  Zdroj: WWD, CNN Style, WMagazine, Instagram, Reuters

  Foto:Reuters

  Louis Vuitton odhalil pre-fall kolekci na mostě v Soulu. Runway připravil režisér Squid Game

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.