Značka Louis Vuitton se rozhodla svou první runway pro pre-fall kolekci představit s řádnou dramatičností. Přehlídku proto umístila na most Jamsugyo v Soulu. Do intenzivní modro-oranžové atmosféry ho ponořil režisér slavného seriálu Squid Game.

Dlouhodobou spolupráci s Jižní Koreou stvrdil kreativní ředitel Louis Vuitton Nicolas Ghesquière nejnovější přehlídkou. V Soulu totiž o víkendu poprvé představil svou pre-fall kolekci na runwayi. Do té doby ji vždy představoval pouze za pomocí různých kampaní. Své „poprvé“ pak značka milovníkům módy doručila s řádnou dávkou dramatičnosti. Přehlídku totiž umístila na spodní část mostu Jamsugyo vedoucí přes řeku Hangang.

„Jedná se o velice inspirativní místo pro vytvoření show. Je to opravdové molo,“ okomentoval Ghesquière svou volbu. Přehlídku ovšem nevytvořil sám, na pomoc si přizval režiséra slavného seriálu Squid Game Hwang Dong-hyuk. Ten se rozhodl most ponořit do modro-oranžového světla a vytvořit tak skrytý intimní módní svět. Po horní části mostu totiž nadále rytmicky projížděla auta, jako by luxusní přehlídka byla běžnou součástí chodu velkoměsta.

Zachytit chtěl Hwang především symbolický význam samotného mostu. „Jedná se o propojení přírodního a městského světa,“ popsal svůj nápad. Show se zároveň jedná o potvrzení čím dál bližšího vztahu společnosti Louis Vuitton a Jižní Koreji. Značka si už dříve do řad svých ambasadorů vybrala jihokorejské ambasadory, jako je například herečka Doona Bae. Sobotní přehlídku také zahájila herečka a hvězda Squid Game HoYeon Jung. Ozářené molo rozbila svítivě modrou bundou zkombinovanou s výraznou áčkovou sukní.

Klasické siluety vyzdvihl Louis Vuitton futuristickými kousky i výraznými pásky

Návrhy pre-fall kolekce Ghesquière nazval jako „mix různých momentů“. Důkazem jeho záměru je kombinace nejen různorodých barev, ale také materiálů a střihů. Na mole se objevily áčkové i maxi sukně, kombinézy, saka, blejzry i dlouhé široké kalhoty. Doplněné byly většinou o výraznou barvu, například temně modrou, svítivě červenou nebo žlutou. Poutavé byly také tlusté pásky doplňující mnohé z představených outfitů.

Zdroj: Reuters

Klasické francouzské siluety tak doplnily o něco neobvyklejší kousky inspirované sci-fi a futurismem, nápaditá obuv nebo různé varianty proslulého monogramu Louis Vuitton. Na přehlídku pak dorazily také celebrity a ambasadoři značky jako Alicia Vikander, Chloë Grace Moretz, Donna Bae, Jaden Smith nebo Hyein. Dohromady se na show přijelo podívat na 1 600 návštěvníků. Přehlídku impozantně zakončily prameny vody proudící z horní části mostu vytvářející ještě o něco více ikonický zážitek.

Zdroj: WWD, CNN Style, WMagazine, Instagram, Reuters

Foto:Reuters

Louis Vuitton odhalil pre-fall kolekci na mostě v Soulu. Runway připravil režisér Squid Game

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.