Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Značka Louis Vuitton se rozhodla svou první runway pro pre-fall kolekci představit s řádnou dramatičností. Přehlídku proto umístila na most Jamsugyo v Soulu. Do intenzivní modro-oranžové atmosféry ho ponořil režisér slavného seriálu Squid Game.

  Dlouhodobou spolupráci s Jižní Koreou stvrdil kreativní ředitel Louis Vuitton Nicolas Ghesquière nejnovější přehlídkou. V Soulu totiž o víkendu poprvé představil svou pre-fall kolekci na runwayi. Do té doby ji vždy představoval pouze za pomocí různých kampaní. Své „poprvé“ pak značka milovníkům módy doručila s řádnou dávkou dramatičnosti. Přehlídku totiž umístila na spodní část mostu Jamsugyo vedoucí přes řeku Hangang.

  „Jedná se o velice inspirativní místo pro vytvoření show. Je to opravdové molo,“ okomentoval Ghesquière svou volbu. Přehlídku ovšem nevytvořil sám, na pomoc si přizval režiséra slavného seriálu Squid Game Hwang Dong-hyuk. Ten se rozhodl most ponořit do modro-oranžového světla a vytvořit tak skrytý intimní módní svět. Po horní části mostu totiž nadále rytmicky projížděla auta, jako by luxusní přehlídka byla běžnou součástí chodu velkoměsta.

  Zachytit chtěl Hwang především symbolický význam samotného mostu. „Jedná se o propojení přírodního a městského světa,“ popsal svůj nápad. Show se zároveň jedná o potvrzení čím dál bližšího vztahu společnosti Louis Vuitton a Jižní Koreji. Značka si už dříve do řad svých ambasadorů vybrala jihokorejské ambasadory, jako je například herečka Doona Bae. Sobotní přehlídku také zahájila herečka a hvězda Squid Game HoYeon Jung. Ozářené molo rozbila svítivě modrou bundou zkombinovanou s výraznou áčkovou sukní.

  Klasické siluety vyzdvihl Louis Vuitton futuristickými kousky i výraznými pásky

  Návrhy pre-fall kolekce Ghesquière nazval jako „mix různých momentů“. Důkazem jeho záměru je kombinace nejen různorodých barev, ale také materiálů a střihů. Na mole se objevily áčkové i maxi sukně, kombinézy, saka, blejzry i dlouhé široké kalhoty. Doplněné byly většinou o výraznou barvu, například temně modrou, svítivě červenou nebo žlutou. Poutavé byly také tlusté pásky doplňující mnohé z představených outfitů.

  Zdroj: Reuters

  Klasické francouzské siluety tak doplnily o něco neobvyklejší kousky inspirované sci-fi a futurismem, nápaditá obuv nebo různé varianty proslulého monogramu Louis Vuitton. Na přehlídku pak dorazily také celebrity a ambasadoři značky jako Alicia Vikander, Chloë Grace Moretz, Donna Bae, Jaden Smith nebo Hyein. Dohromady se na show přijelo podívat na 1 600 návštěvníků. Přehlídku impozantně zakončily prameny vody proudící z horní části mostu vytvářející ještě o něco více ikonický zážitek.

  Zdroj: WWD, CNN Style, WMagazine, Instagram, Reuters

  Foto:Reuters

  Louis Vuitton odhalil pre-fall kolekci na mostě v Soulu. Runway připravil režisér Squid Game

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.