Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pozornost módního světa se přesunula z New Yorku na druhou stranu světa. V pátek totiž začal Londýnský týden módy. I když ho někteří nepovažují za tak prestižní, jako například ten v Paříži nebo Miláně, má v módním průmyslu zásadní roli. Značky se na něj totiž obracejí ve snaze najít nové talenty.

  Každý týden módy je něčím specifický. S hlavními městy se mění i zaměření jednotlivých módních akcí. Londýnský fashion week je pak známý především svým uměním vytvářet nové a jedinečné talenty. Také proto se nyní zrak módního světa nedočkavě upírá právě na hlavní město Velké Británie. Od pátku do úterý v něm své kolekce pro podzim 2024 představí známá jména i úplní nováčci.

  V pátek ráno módní událost odstartovala show už známého irského návrháře Paula Costelloe. Akci má pak v úterý večer zakončit už třetí kolekce Daniela Lee pro Burberry. Těšit se ale v následujících dnech můžete těšit i na jiná slavná jména. Mezi očekávané návrhy patří například ty z dílny návrhářky Simone Rocha. Poměrně nedávno totiž sklidila velký úspěch za svou kolekci pro módní dům Jean-Paul Gaultier.

  Úspěšná návrhářka pak hodlá svou vlastní nejnovější kolekci odhalit v kostele svatého Bartoloměje Velikého, postaveného ve 12. století. Výjimečnou atmosféru už má tedy zaručenou. Mezi další známá jména Londýnského týdne módy patří například JW Anderson, Erdem, Roksanda, Molly Godard, David Koma, Richard Quinn nebo Edward Crutchley. Jak už jsme zmínili, prostor však získají i začínající návrháři nebo úplní nováčci.

  Londýn oslaví nejen módní nováčky, ale i důležité výročí. Dočkal se 40. narozenin

  Své návrhy tak představí i studenti slavných módních univerzit, jako je London College of Fashion nebo Central Saint Martins. Do Londýna se vrátí například také mladá návrhářka Dilara Fındıkoğlu, která svými návrhy připomíná slavného Alexandera McQueen. Mezi další drobné návrháře patří Di Petsa, Aaron Esh nebo Ahluwalia. Dohromady pak Londýnský týden módy odhalí na 60 přehlídek a 60 prezentací.

  Speciální je ovšem letošní týden módy v Londýně ještě z dalšího důvodu. Slaví totiž 40. výročí. Kromě řady show tak budou moct jeho návštěvníci vyrazit na řadu party, výstav nebo eventů, organizovaných speciálně na oslavu důležitých „narozenin“. Součástí je například i odpolední čaj, na který Britská módní rada pozve nejen nejdůležitější osobnosti ze světa módy, ale také politiky.

  Zdroje: The Fashion Network, Culted, Drapers, Instagram, YouTube

  Londýn přivítal týden módy. Odhalí nové talenty i očekávané kolekce známých velikánů

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.