Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S novým rokem přicházejí také nové trendy, a to nejen ve světě módy. Také koktejlová bublina se může těšit na čerstvé objevy. Mezi čím dál populárnější drinky budou podle současných odhadů letos patřit ty s asijskými a tropickými příchutěmi. Klasický seltzer pak nahradí ochucené ledové čaje a spritz si projde nečekanou proměnou. Na vrcholku žebříčku ovšem i nadále zůstanou koktejly s kávou.

  Dejte sbohem seltzerům. Na scénu přichází takzvané tea drinks

  Jedna ze současných předpovědí koktejlových trendů pro letošní rok vidí budoucnost v čajích. Přesněji řečeno, nahradit mají do současné doby hojně využívané bublinkové seltzery. Teorie je založená mimo jiné na tom, že by jejich využití našli především barmani, snažící se o umíchání nízko-kalorických drinků.

  Ty se totiž nejen v posledním roce těší čím dál větší oblibě. Čaje totiž neobsahují tolik cukru jako různé ochucené bublinkové nápoje. Existuje navíc nespočet jejich příchutí, a tedy možností, jak koktejly přichystat. Zůstává už tedy jen na zákaznících, zda takovou složku v nejnovějších drincích ocení.

  Zdroj: Unsplash

  Obyčejný citrón nahradí yuzu. Připravte se na nečekané asijské chutě

  Stejně jako v módě, také ve světě alkoholu se asijská kultura stává čím dál populárnější. Můžeme proto očekávat, že se i v drincích začnou čím dál častěji objevovat chutě jako zázvor, citrónová tráva nebo list kafírové limetky. Populární jsou také samotné alkoholické nápoje, například Baiiju, Sake nebo Mekhong.

  Pozornost věnujte ovšem především ovoci s názvem yuzu. Jedná se o drobný citrusový plod, pěstující se především v Japonsku a Koreji. Nejvíce se podobá asi citrónu. Je ovšem mnohem zajímavější, a proto se v poslední době objevuje například také v kombinaci s různými kávovými nápoji. Připravte se proto ochutnat ho také v propojení s alkoholem.

  Nesmrtelnou klasikou se i v roce 2024 stane spritz. Objeví se ale v nečekané podobě

  Obliba spritzu zkrátka neustává. Na top místech nejpopulárnějších drinků se drží už několik let. Není se čemu divit, jedná se o perfektní nápoj pro prosluněné dny. Přesto odborníci koktejlů odhadují, že by mohl letos projít proměnou. Podle nich totiž nastane čas, aby klasický Aperol ustoupil do pozadí.

  Místo toho se mají stát trendy jiné druhy spritzu. V Itálii je dlouhodobě oblíbený například spritz campari nebo cynar. Vychutnat se ale svůj oblíbený drink můžete také s limoncellem, nebo v jeho zelené variantě. Fantazii se meze nekladou, a tak doporučujeme, abyste na jaře s prvním spritzem roku udělali odvážný krok a zkusili něco nového.

  Zdroj: Unsplash

  S novým rokem se vrátí stará dobrá klasika. Připravte se na bláznivé tropy

  Mezi velká očekávání letošního roku patří také návrat tropického ovoce. Drinky s jejich příchutí tak mají oficiálně opustit speciální podniky nesoucí typický název Aloha nebo Havaj. Místo toho se proderou na menu těch nejvíc luxusních a trendy barů. Opět přitom bude z čeho vybírat.

  Příkladem je banánové Negroni nebo drink s názvem Mai Tai. Jedná se o koktejl založený na jamajském rumu, smíchaným s Curaçao likérem, šťávou z limety a mandlovým sirupem. Kromě „oldies“ můžeme ale také předpokládat, že se barmani pustí i do čerstvých originálních receptů.

  Zdroj: Unsplash

  Carajillo s přehledem vyhrává. Kdo nestihl super trend loni, získal dalších 12 měsíců

  Poslední námi zvolený drink není pro milovníky luxusních trendů žádnou novinkou. Jedná se totiž o jakýkoli koktejl, který kombinuje alkohol a kávu. Snad nejvíce populárním se loni stalo espresso martini. V nadcházejícím roce ovšem bude o první místo soutěžit se španělským drinkem, známým jako carajillo.

  Jedná se o španělskou verzi irské kávy, tedy směs espressa a likéru. Jeho obdoba je ovšem populární také v Kolumbii, Venezuele nebo na Kubě. Podle průzkumu Yelp s názvem 2024 Food & Drinks Trends pak v uplynulém roce vyhledávání termínu „carajillo“ vzrostlo o překvapivých 118 procent.

  Zdroje: The Cocktail Society, Wine Enthusiast, Vine Pair, YouTube

  Letošní rok pohltí káva i asijské příchutě. Objevte top drinky nadcházejících měsíců

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.