Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  S novým rokem přicházejí také nové trendy, a to nejen ve světě módy. Také koktejlová bublina se může těšit na čerstvé objevy. Mezi čím dál populárnější drinky budou podle současných odhadů letos patřit ty s asijskými a tropickými příchutěmi. Klasický seltzer pak nahradí ochucené ledové čaje a spritz si projde nečekanou proměnou. Na vrcholku žebříčku ovšem i nadále zůstanou koktejly s kávou.

  Dejte sbohem seltzerům. Na scénu přichází takzvané tea drinks

  Jedna ze současných předpovědí koktejlových trendů pro letošní rok vidí budoucnost v čajích. Přesněji řečeno, nahradit mají do současné doby hojně využívané bublinkové seltzery. Teorie je založená mimo jiné na tom, že by jejich využití našli především barmani, snažící se o umíchání nízko-kalorických drinků.

  Ty se totiž nejen v posledním roce těší čím dál větší oblibě. Čaje totiž neobsahují tolik cukru jako různé ochucené bublinkové nápoje. Existuje navíc nespočet jejich příchutí, a tedy možností, jak koktejly přichystat. Zůstává už tedy jen na zákaznících, zda takovou složku v nejnovějších drincích ocení.

  Zdroj: Unsplash

  Obyčejný citrón nahradí yuzu. Připravte se na nečekané asijské chutě

  Stejně jako v módě, také ve světě alkoholu se asijská kultura stává čím dál populárnější. Můžeme proto očekávat, že se i v drincích začnou čím dál častěji objevovat chutě jako zázvor, citrónová tráva nebo list kafírové limetky. Populární jsou také samotné alkoholické nápoje, například Baiiju, Sake nebo Mekhong.

  Pozornost věnujte ovšem především ovoci s názvem yuzu. Jedná se o drobný citrusový plod, pěstující se především v Japonsku a Koreji. Nejvíce se podobá asi citrónu. Je ovšem mnohem zajímavější, a proto se v poslední době objevuje například také v kombinaci s různými kávovými nápoji. Připravte se proto ochutnat ho také v propojení s alkoholem.

  Nesmrtelnou klasikou se i v roce 2024 stane spritz. Objeví se ale v nečekané podobě

  Obliba spritzu zkrátka neustává. Na top místech nejpopulárnějších drinků se drží už několik let. Není se čemu divit, jedná se o perfektní nápoj pro prosluněné dny. Přesto odborníci koktejlů odhadují, že by mohl letos projít proměnou. Podle nich totiž nastane čas, aby klasický Aperol ustoupil do pozadí.

  Místo toho se mají stát trendy jiné druhy spritzu. V Itálii je dlouhodobě oblíbený například spritz campari nebo cynar. Vychutnat se ale svůj oblíbený drink můžete také s limoncellem, nebo v jeho zelené variantě. Fantazii se meze nekladou, a tak doporučujeme, abyste na jaře s prvním spritzem roku udělali odvážný krok a zkusili něco nového.

  Zdroj: Unsplash

  S novým rokem se vrátí stará dobrá klasika. Připravte se na bláznivé tropy

  Mezi velká očekávání letošního roku patří také návrat tropického ovoce. Drinky s jejich příchutí tak mají oficiálně opustit speciální podniky nesoucí typický název Aloha nebo Havaj. Místo toho se proderou na menu těch nejvíc luxusních a trendy barů. Opět přitom bude z čeho vybírat.

  Příkladem je banánové Negroni nebo drink s názvem Mai Tai. Jedná se o koktejl založený na jamajském rumu, smíchaným s Curaçao likérem, šťávou z limety a mandlovým sirupem. Kromě „oldies“ můžeme ale také předpokládat, že se barmani pustí i do čerstvých originálních receptů.

  Zdroj: Unsplash

  Carajillo s přehledem vyhrává. Kdo nestihl super trend loni, získal dalších 12 měsíců

  Poslední námi zvolený drink není pro milovníky luxusních trendů žádnou novinkou. Jedná se totiž o jakýkoli koktejl, který kombinuje alkohol a kávu. Snad nejvíce populárním se loni stalo espresso martini. V nadcházejícím roce ovšem bude o první místo soutěžit se španělským drinkem, známým jako carajillo.

  Jedná se o španělskou verzi irské kávy, tedy směs espressa a likéru. Jeho obdoba je ovšem populární také v Kolumbii, Venezuele nebo na Kubě. Podle průzkumu Yelp s názvem 2024 Food & Drinks Trends pak v uplynulém roce vyhledávání termínu „carajillo“ vzrostlo o překvapivých 118 procent.

  Zdroje: The Cocktail Society, Wine Enthusiast, Vine Pair, YouTube

  Letošní rok pohltí káva i asijské příchutě. Objevte top drinky nadcházejících měsíců

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.