Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Sezóna dovolených a přímého pálícího slunce představuje pro vlasy období té největší zátěže. Často se stává, že po létě si všimneme větší suchosti, krepatění a chybějící esence života doplněné o přirozený lesk. TikTok je v současné době studnicí moudrosti, která se zaměřuje na různé způsoby, jak navrátit vlasům jejich zdraví. Představíme vám dva hlavní trendy z oblasti péče, které mohou být pro vás to pravé ořechové.

  Hair cycling

  Jedním z nejvýraznějších termínů letošního roku v oblasti péče se stal tzv. hair cycling. Jeho přirozeným předchůdcem byl původně skin cycling zaměřený na pleť. Vlasy však nejsou výjimkou. Primárním principem se stává přizpůsobování produktů na základě období, kterými si vlasy procházejí. Jde například o hormonální změny, kdy se pokožka hlavy může více mastit, nebo právě o střídání ročních období, když nastane zima a nás trápí lupy a svědění hlavy. Zásadním krokem je jednoduše nepoužívat stále stejné produkty, ale pravidelně je střídat podle toho, po čem vaše vlasy touží.

  Univerzální motto: „Detox, posílení a dokonalý styling!“

  V praxi je zapotřebí si ujasnit, na jaké problémy se chcete zaměřit a na základě toho sestavit rutinu. Pokud si myjete vlasy například třikrát týdně, použijte princip cykličnosti a pro každé mytí zvolte jiný typ šamponu a doplňkových produktů v závislosti na cílových problémech. Pokud hledáte alespoň základní inspiraci, v prvním cyklu je dobré soustředit se na detoxikaci a používat například čisticí šampon a kondicionér pro obnovení hydratace. Ve druhém na posílení a ve třetím na přípravu vlasů k dosažení požadovaného stylingu.

  Zdroj: Grown Alchemist, Olaplex, Morrocanoil

  I pokožka hlavy si zaslouží vaši plnou pozornost

  Pokožka hlavy je tichým společníkem ve vztahu se zdravými vlasy. Je stejně důležitá, ale často opomíjená. Začíná však získávat zaslouženou slávu. Jde o jednoduchou rovnici. Zdravá pokožka hlavy rovná se silnější a vitálnější vlasy. Při výběru je důležité mít na paměti, že většinu ošetřujících přípravků je třeba nechat působit delší dobu, ideální je tedy aplikovat je před mytím nebo před spaním. Velkým fenoménem se v této oblasti stává také exfoliace, která zabraňuje tvorbě lupů, zbavuje nahromaděných nečistot a zanechává příjemný pocit. Pro výživu a zklidnění podrážděné pokožky může být skvělé také speciální sérum nebo olej.

  Zdroj: Kérastase, Fable & Mane, rahua

  Zdroje: TikTok, W Mgazine

  Foto:Pexels

  Letní trendy na TikToku: vše, co potřebujete vědět pro dosažení nádherných vlasů

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.