Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Sezóna dovolených a přímého pálícího slunce představuje pro vlasy období té největší zátěže. Často se stává, že po létě si všimneme větší suchosti, krepatění a chybějící esence života doplněné o přirozený lesk. TikTok je v současné době studnicí moudrosti, která se zaměřuje na různé způsoby, jak navrátit vlasům jejich zdraví. Představíme vám dva hlavní trendy z oblasti péče, které mohou být pro vás to pravé ořechové.

  Hair cycling

  Jedním z nejvýraznějších termínů letošního roku v oblasti péče se stal tzv. hair cycling. Jeho přirozeným předchůdcem byl původně skin cycling zaměřený na pleť. Vlasy však nejsou výjimkou. Primárním principem se stává přizpůsobování produktů na základě období, kterými si vlasy procházejí. Jde například o hormonální změny, kdy se pokožka hlavy může více mastit, nebo právě o střídání ročních období, když nastane zima a nás trápí lupy a svědění hlavy. Zásadním krokem je jednoduše nepoužívat stále stejné produkty, ale pravidelně je střídat podle toho, po čem vaše vlasy touží.

  Univerzální motto: „Detox, posílení a dokonalý styling!“

  V praxi je zapotřebí si ujasnit, na jaké problémy se chcete zaměřit a na základě toho sestavit rutinu. Pokud si myjete vlasy například třikrát týdně, použijte princip cykličnosti a pro každé mytí zvolte jiný typ šamponu a doplňkových produktů v závislosti na cílových problémech. Pokud hledáte alespoň základní inspiraci, v prvním cyklu je dobré soustředit se na detoxikaci a používat například čisticí šampon a kondicionér pro obnovení hydratace. Ve druhém na posílení a ve třetím na přípravu vlasů k dosažení požadovaného stylingu.

  Zdroj: Grown Alchemist, Olaplex, Morrocanoil

  I pokožka hlavy si zaslouží vaši plnou pozornost

  Pokožka hlavy je tichým společníkem ve vztahu se zdravými vlasy. Je stejně důležitá, ale často opomíjená. Začíná však získávat zaslouženou slávu. Jde o jednoduchou rovnici. Zdravá pokožka hlavy rovná se silnější a vitálnější vlasy. Při výběru je důležité mít na paměti, že většinu ošetřujících přípravků je třeba nechat působit delší dobu, ideální je tedy aplikovat je před mytím nebo před spaním. Velkým fenoménem se v této oblasti stává také exfoliace, která zabraňuje tvorbě lupů, zbavuje nahromaděných nečistot a zanechává příjemný pocit. Pro výživu a zklidnění podrážděné pokožky může být skvělé také speciální sérum nebo olej.

  Zdroj: Kérastase, Fable & Mane, rahua

  Zdroje: TikTok, W Mgazine

  Foto:Pexels

  Letní trendy na TikToku: vše, co potřebujete vědět pro dosažení nádherných vlasů

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.