More

  Odrážející se sluneční paprsky, zlaté odlesky světla na opálené pokožce a záře během dlouhých večerů, to všechno se nám vybaví při pomyšlení na nejteplejší období roku ve spojení se šperky. Běžně sice volíme nadčasové kousky, ale léto je ten správný čas vystoupit z komfortní zóny. Pokud chcete vyzkoušet něco nového a vnést do své šperkovnice trochu svěží energie, máme pro vás několik tipů kde začít.

  Jednota v rozmanitosti

  Ať už se jedná o koktejlový večírek, svatbu pod širým nebem, procházku po pláži nebo odpolední osvěžující drink s přáteli, letní sezóna nepochybně nabízí spoustu příležitostí, jak využít svůj šatník na maximum, a bez šperků se to neobejde. Nezáleží na tom, zda preferujete zlaté a stříbrné kousky skromně doplňující váš outfit, nebo naopak volíte ty dechberoucí, které za vás řeknou vše. V létě jde především o sjednocení v rozmanitosti, a proto se při svém objevování můžete vydat kamkoli. Divoké moře trendů a jeho příliv se nesou ve znamení tzv. „mermaidcore“, ovšem ve vzduchu je cítit i závan quiet luxury a staromódní elegance.

  Vodní svět na dosah

  Těžko říct, zda zájem o podmořský trend vyvolala premiéra nového filmu Malá mořská víla z dílny Disney, nicméně takzvaný „mermaidcore“ momentálně dominuje ve velkém. Brože, náhrdelníky nebo náramky s roztomilými a bohatými motivy zvířecích obyvatel moře jsou také předmětem nejnovější éterické kolekce luxusních šperků Blue Book 2023 od Tiffany & Co..

  Stará dobrá klasika na způsob cuff

  Zlaté a stříbrné masivní náramky s nádechem dynamiky byly společným jmenovatelem přehlídek pro sezónu jaro/léto 2023. Pokud jste příznivci tichého a nenápadného luxusu, náramky připomínající pouta mohou váš outfit posunout na novou úroveň sofistikované estetiky. Zajímavé kousky najdete u Prady, Balmain, Bottega Veneta nebo Chanel.

  Zdroj: Prada, Chanel, Bottega Veneta

  Je čas oprášit vzpomínky

  Na trochu dětské nostalgie není nikdy pozdě. Záleží jen na vás, zda si ji budete chtít dávkovat ve velkém. Tou správnou ingrediencí mohou být právě nezapomenutelné korálky. Můžete také zapojit svou kreativitu a vytvořit si hravý šperk vlastnoručně. Pokud to ale chcete nechat na profesionálech, náhrdelníky od DSquared2, Sydney Evan nebo Jil Sander jsou tou správnou volbou.

  Zdroj: DSquared2, Sydney Evan, Jil Sander

  Přijďte všude na čas a stylově

  Kvalitní a elegantní hodinky jsou investicí do budoucnosti, která nepodléhá ročním obdobím ani trendům. Vyplatí se porozhlédnout u Daniel Wellington, Gucci nebo Rosefield.

  Zdroj: Daniel Wellington, Rosefield, Gucci

  Letní sezóně dominují luxusní šperky s podtónem hravosti

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.