Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Odrážející se sluneční paprsky, zlaté odlesky světla na opálené pokožce a záře během dlouhých večerů, to všechno se nám vybaví při pomyšlení na nejteplejší období roku ve spojení se šperky. Běžně sice volíme nadčasové kousky, ale léto je ten správný čas vystoupit z komfortní zóny. Pokud chcete vyzkoušet něco nového a vnést do své šperkovnice trochu svěží energie, máme pro vás několik tipů kde začít.

  Jednota v rozmanitosti

  Ať už se jedná o koktejlový večírek, svatbu pod širým nebem, procházku po pláži nebo odpolední osvěžující drink s přáteli, letní sezóna nepochybně nabízí spoustu příležitostí, jak využít svůj šatník na maximum, a bez šperků se to neobejde. Nezáleží na tom, zda preferujete zlaté a stříbrné kousky skromně doplňující váš outfit, nebo naopak volíte ty dechberoucí, které za vás řeknou vše. V létě jde především o sjednocení v rozmanitosti, a proto se při svém objevování můžete vydat kamkoli. Divoké moře trendů a jeho příliv se nesou ve znamení tzv. „mermaidcore“, ovšem ve vzduchu je cítit i závan quiet luxury a staromódní elegance.

  Vodní svět na dosah

  Těžko říct, zda zájem o podmořský trend vyvolala premiéra nového filmu Malá mořská víla z dílny Disney, nicméně takzvaný „mermaidcore“ momentálně dominuje ve velkém. Brože, náhrdelníky nebo náramky s roztomilými a bohatými motivy zvířecích obyvatel moře jsou také předmětem nejnovější éterické kolekce luxusních šperků Blue Book 2023 od Tiffany & Co..

  Stará dobrá klasika na způsob cuff

  Zlaté a stříbrné masivní náramky s nádechem dynamiky byly společným jmenovatelem přehlídek pro sezónu jaro/léto 2023. Pokud jste příznivci tichého a nenápadného luxusu, náramky připomínající pouta mohou váš outfit posunout na novou úroveň sofistikované estetiky. Zajímavé kousky najdete u Prady, Balmain, Bottega Veneta nebo Chanel.

  Zdroj: Prada, Chanel, Bottega Veneta

  Je čas oprášit vzpomínky

  Na trochu dětské nostalgie není nikdy pozdě. Záleží jen na vás, zda si ji budete chtít dávkovat ve velkém. Tou správnou ingrediencí mohou být právě nezapomenutelné korálky. Můžete také zapojit svou kreativitu a vytvořit si hravý šperk vlastnoručně. Pokud to ale chcete nechat na profesionálech, náhrdelníky od DSquared2, Sydney Evan nebo Jil Sander jsou tou správnou volbou.

  Zdroj: DSquared2, Sydney Evan, Jil Sander

  Přijďte všude na čas a stylově

  Kvalitní a elegantní hodinky jsou investicí do budoucnosti, která nepodléhá ročním obdobím ani trendům. Vyplatí se porozhlédnout u Daniel Wellington, Gucci nebo Rosefield.

  Zdroj: Daniel Wellington, Rosefield, Gucci

  Letní sezóně dominují luxusní šperky s podtónem hravosti

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.