Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Na kosmetickou scénu nově vstoupila LED terapie, ovšem v jiné podobě. Zatímco v minulosti jsme si museli na různá světelná ošetření sjednávat termín v salonu nebo na klinice, dnes stačí po náročném dni usednout na gauč, zapnout si LED masku a užívat si čas věnovaný péči o sebe. Někdy se téměř futuristicky vypadající kosmetika zdá být splněným snem, ale je potřeba znát, jak vybrat ten správný druh pro své potřeby. Odhalíme vám alchymii skrytou v souhře vlnových délek a vaší pleti.

  Není to magie… jen účinné světlo

  Pokud se snažíte vyřešit problémy s vráskami, akné, mdlou pletí nebo nerovnoměrným tónem, možná správná odpověď tkví ve zkratce LED. Po vědecké stránce jde o vysílání světla různých vlnových délek, které účinně působí na konkrétní potíže. Z kosmetického hlediska se jedná o vysoce účinné ošetření s inovativním nádechem. Používané jsou především frekvence modrého a červeného světla. Modré cílí na mazové žlázy a je účinným bojovníkem proti akné. Červené stimuluje produkci kolagenu, zabraňuje stárnutí a využívá se také k hojení a regeneraci. Obrovskou výhodu představuje menší invazivita oproti chemickému peelingu. Opatrnost je třeba uplatnit, pokud máte světlocitlivou pokožku. Při použití LED technologie je třeba dbát i na ochranu očí.

  Dr Dennis Gross

  Výlet do krajiny zázraků může začít právě u Dr Dennis Gross. V podstatě si lze pořídit celou LED péči. Hitem je obličejová maska kombinující červené a modré světlo na vrásky a akné. Pro oční okolí můžete na několik minut použít také masku na oči. Nebojte se do své rutiny zařadit i nástavec na ústa pro plnější rty a odstranění vrásek smíchu.

  Zdroj: Dr Dennis Gross

  Solawave

  Značka Solawave představuje kouzelnou hůlku, která ovšem neexistuje jen v dimenzi Harryho Pottera. Je dostupná na e-shopu a kombinuje terapii červeným světlem, galvanický proud, masáž obličeje a terapeutické teplo. A výsledek? Méně jemných vrásek, otoků, pigmentových skvrn a tmavých kruhů. Pozor! Při pravidelném používání je vedlejším a návykovým účinkem rozzářená pleť a povznesený vzhled.

  Zdroj: Solawave

  Foreo

  Švédská značka nabízí opravdu širokou a pestrou paletu technologických pomocníků. Jedním z nich je šikovný přístroj ESPADA™ 2 plus určený na chronické a opakující se akné. Účinně využívá technologii modrého světla pro čistější pleť a minimalizaci pórů.

  Zdroj: Foreo

  Zdroje: Healthline, Dr Dennis Gross, Solawave, Foreo

  LED terapie: vše, co potřebujete vědět o domácím ošetření jako ze salonu

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.