Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Návrhářka Stella McCartney, proslulá svým důrazem na šetrnost k životnímu prostředí, získala vyznamenání Velitele řádu britského impéria. Král Karel III. jí ho udělil za službu módě i udržitelnosti. O ocenění rozhodla ještě královna Alžběta II. na své poslední narozeniny loni v létě.

    Od založení své značky roku 2001 nepoužila návrhářka Stella McCartney ani jednou kůži, peří nebo kožešinu. Už v počátcích své kariéry tak dávala najevo svou touhu vytvářet udržitelné návrhy, šetrné k životnímu prostředí. V úterý za svou práci proto ve Windsorském zámku získala již druhé ocenění britské královské rodiny. Král Karel III. jí předal vyznamenání Velitele řádu britského impéria, v angličtině známého jako CBE.

    Cenu uděluje panovník jedincům, kteří ve svém oboru dokázali něco inovativního nebo jedinečného. „Cítím se pokorně. Tohle je pro mě tak emocionální a hrdý den. Nejen proto, že mě vyznamenal král Karel III., ale také z toho důvodu, že mě na své poslední narozeniny poctila královna Alžběta II.,“ vyjádřila se k řádu McCartney. O ocenění totiž rozhodla již zesnulá královna při příležitosti oslav svých narozenin loni v létě.

    Ke slavnostní příležitosti si McCartney oblékla ručně šité tmavě modré šaty z vlastního ateliéru. Vytvořené jsou z „regenerační“ vlny, která je vyrobená bez negativních dopadů na životní prostředí a její původ se dá snáz dohledat. K šatům pak známá návrhářka obula saténové lodičky a doplnila je ladícím psaníčkem. Oba doplňky jsou rovněž její značky a byly vyrobené pouze z veganských materiálů.

    Chci podpořit změnu i novou generaci, předsevzala si McCartney

    Jednapadesátiletá návrhářka začala poměrně nedávno s nynějším králem Karlem III. blíže spolupracovat. Například v roce 2021 ho doprovodila jako zástupkyně módního průmyslu na summit uskupení G7 v Cornwallu. „Mým cílem je podpořit změnu i investice a vytvořit tak nové pobídky cílené na novou generaci,“ prohlásila tehdy McCartney.

    Na summitu G7 se pak mohla návrhářka osobně setkat s politickými lídry z celého světa. Král Karel III. její účast vítal také proto, že se dlouhodobě snaží podpořit spolupráci mezi politiky a podnikateli. McCartney se v roce 2021 setkala s králem ještě jednou, a to na konferenci COP26 v Glasgow. Tam mu představila svou udržitelnou módní instalaci.

    Společně s McCartney pak v úterý vyznamenání získala také zpěvačka Deborah Dyer známá jako Skin.

    Zdroj: WWD, MSN, Daily Mail, Instagram, YouTube

    Král Karel III. vyznamenal návrhářku Stellu McCartney za její službu módě i udržitelnosti

    Jaro vítá nové luxusní produkty. Patří mezi ně sluneční brýle, kabelky i Espresso Martini

    Známé značky oslavují příchod jara novými produkty. Teplejší dny tak můžete přivítat se slunečními brýlemi Dior Cannage. Doplnit je můžete o trendy Colby kabelku od Michael Kors. Pro speciální příležitost si nechte šperky z nové Blue Book kolekce Tiffany & Co. a na konci dne se odměňte Espresso Martini od Emmy Chamberlain a Kendall Jenner.

    Nejpopulárnější letošní tenisky jsou Samba od Adidas. Módní svět je z nich však už otrávený

    Obuvnický gigant Adidas teprve nedávno optimisticky zvýšil celoroční prognózu svého provozního zisku o 200 milionů eur. Důvodem je enormní poptávka po takzvaných "terrace" teniskách, kterým spolehlivě vévodí trendy model Samba. Módní svět však začíná být z jeho obrovské popularity poněkud otrávený.

    Skupina Ermenegildo Zegna hlásí úspěšné prodeje. Gucci a Valentino však strádají

    Módní značky v současnosti čelí nepříznivým ekonomickým podmínkám. Překonat se je ovšem podařilo skupině Ermenegildo Zegna. V prvním letošním čtvrtletí totiž dosáhla úspěšného růstu, i když mírně zpomaleného. Naopak módní domy Gucci a Valentino zažívají o něco méně radostné chvíle.

    Diesel představil nový dokumentární seriál. Chce ukázat, že udržitelnost není nuda

    Módní značky v poslední době čím dál více usilují o to, aby svým zákazníkům dokázaly svůj závazek k větší udržitelnosti. Také proto oznámila společnost Diesel vydání nového dokumentárního seriálu. Zaměřit se má na životní cyklus denimu, od jeho zrození v továrnách až po usazení ve výkladních skříních.