Návrhářka Stella McCartney, proslulá svým důrazem na šetrnost k životnímu prostředí, získala vyznamenání Velitele řádu britského impéria. Král Karel III. jí ho udělil za službu módě i udržitelnosti. O ocenění rozhodla ještě královna Alžběta II. na své poslední narozeniny loni v létě.

Od založení své značky roku 2001 nepoužila návrhářka Stella McCartney ani jednou kůži, peří nebo kožešinu. Už v počátcích své kariéry tak dávala najevo svou touhu vytvářet udržitelné návrhy, šetrné k životnímu prostředí. V úterý za svou práci proto ve Windsorském zámku získala již druhé ocenění britské královské rodiny. Král Karel III. jí předal vyznamenání Velitele řádu britského impéria, v angličtině známého jako CBE.

Cenu uděluje panovník jedincům, kteří ve svém oboru dokázali něco inovativního nebo jedinečného. „Cítím se pokorně. Tohle je pro mě tak emocionální a hrdý den. Nejen proto, že mě vyznamenal král Karel III., ale také z toho důvodu, že mě na své poslední narozeniny poctila královna Alžběta II.,“ vyjádřila se k řádu McCartney. O ocenění totiž rozhodla již zesnulá královna při příležitosti oslav svých narozenin loni v létě.

Ke slavnostní příležitosti si McCartney oblékla ručně šité tmavě modré šaty z vlastního ateliéru. Vytvořené jsou z „regenerační“ vlny, která je vyrobená bez negativních dopadů na životní prostředí a její původ se dá snáz dohledat. K šatům pak známá návrhářka obula saténové lodičky a doplnila je ladícím psaníčkem. Oba doplňky jsou rovněž její značky a byly vyrobené pouze z veganských materiálů.

Chci podpořit změnu i novou generaci, předsevzala si McCartney

Jednapadesátiletá návrhářka začala poměrně nedávno s nynějším králem Karlem III. blíže spolupracovat. Například v roce 2021 ho doprovodila jako zástupkyně módního průmyslu na summit uskupení G7 v Cornwallu. „Mým cílem je podpořit změnu i investice a vytvořit tak nové pobídky cílené na novou generaci,“ prohlásila tehdy McCartney.

Na summitu G7 se pak mohla návrhářka osobně setkat s politickými lídry z celého světa. Král Karel III. její účast vítal také proto, že se dlouhodobě snaží podpořit spolupráci mezi politiky a podnikateli. McCartney se v roce 2021 setkala s králem ještě jednou, a to na konferenci COP26 v Glasgow. Tam mu představila svou udržitelnou módní instalaci.

Společně s McCartney pak v úterý vyznamenání získala také zpěvačka Deborah Dyer známá jako Skin.

Zdroj: WWD, MSN, Daily Mail, Instagram, YouTube

Král Karel III. vyznamenal návrhářku Stellu McCartney za její službu módě i udržitelnosti

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.