Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Návrhářka Stella McCartney, proslulá svým důrazem na šetrnost k životnímu prostředí, získala vyznamenání Velitele řádu britského impéria. Král Karel III. jí ho udělil za službu módě i udržitelnosti. O ocenění rozhodla ještě královna Alžběta II. na své poslední narozeniny loni v létě.

  Od založení své značky roku 2001 nepoužila návrhářka Stella McCartney ani jednou kůži, peří nebo kožešinu. Už v počátcích své kariéry tak dávala najevo svou touhu vytvářet udržitelné návrhy, šetrné k životnímu prostředí. V úterý za svou práci proto ve Windsorském zámku získala již druhé ocenění britské královské rodiny. Král Karel III. jí předal vyznamenání Velitele řádu britského impéria, v angličtině známého jako CBE.

  Cenu uděluje panovník jedincům, kteří ve svém oboru dokázali něco inovativního nebo jedinečného. „Cítím se pokorně. Tohle je pro mě tak emocionální a hrdý den. Nejen proto, že mě vyznamenal král Karel III., ale také z toho důvodu, že mě na své poslední narozeniny poctila královna Alžběta II.,“ vyjádřila se k řádu McCartney. O ocenění totiž rozhodla již zesnulá královna při příležitosti oslav svých narozenin loni v létě.

  Ke slavnostní příležitosti si McCartney oblékla ručně šité tmavě modré šaty z vlastního ateliéru. Vytvořené jsou z „regenerační“ vlny, která je vyrobená bez negativních dopadů na životní prostředí a její původ se dá snáz dohledat. K šatům pak známá návrhářka obula saténové lodičky a doplnila je ladícím psaníčkem. Oba doplňky jsou rovněž její značky a byly vyrobené pouze z veganských materiálů.

  Chci podpořit změnu i novou generaci, předsevzala si McCartney

  Jednapadesátiletá návrhářka začala poměrně nedávno s nynějším králem Karlem III. blíže spolupracovat. Například v roce 2021 ho doprovodila jako zástupkyně módního průmyslu na summit uskupení G7 v Cornwallu. „Mým cílem je podpořit změnu i investice a vytvořit tak nové pobídky cílené na novou generaci,“ prohlásila tehdy McCartney.

  Na summitu G7 se pak mohla návrhářka osobně setkat s politickými lídry z celého světa. Král Karel III. její účast vítal také proto, že se dlouhodobě snaží podpořit spolupráci mezi politiky a podnikateli. McCartney se v roce 2021 setkala s králem ještě jednou, a to na konferenci COP26 v Glasgow. Tam mu představila svou udržitelnou módní instalaci.

  Společně s McCartney pak v úterý vyznamenání získala také zpěvačka Deborah Dyer známá jako Skin.

  Zdroj: WWD, MSN, Daily Mail, Instagram, YouTube

  Král Karel III. vyznamenal návrhářku Stellu McCartney za její službu módě i udržitelnosti

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.