Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Začátek nového roku s sebou přináší i statistiky týkající se událostí předchozích měsíců. Módní značky proto postupně zveřejňují své výsledky za rok 2023. Koncern LVMH má co slavit, jelikož jeho prodeje v posledním čtvrtletí vzrostly. Naopak značky jako Salvatore Ferragamo a Dr Martens bojují s nepříznivými daty. Letošní rok pak přináší naději v podobě e-commerce.

  Příjmy Salvatore Ferragamo v roce 2023 klesly. Propadly se o 7,6 procenta

  Jednou z módních značek, které výsledky loňského roku příliš neoslavují, patří i Salvatore Ferragamo. Společnost totiž ve čtvrtek oznámila, že její předběžné příjmy za rok 2023 poklesly oproti předchozímu roku o 7,6 procenta. Na konci roku totiž její prodeje dosáhly 1,15 miliardy eur, zatímco roku 2022 vyšplhaly na 1,25 miliardy eur.

  Generální ředitel firmy ovšem zůstává pozitivní. „Rok 2023 byl rokem velice intenzivní práce,“ popsal. „Posílili jsme identitu naší značky, produktů i komunikace,“ dodal. Za popularitu společnosti pak může vděčit především jejímu současnému kreativnímu řediteli Maximilianovi Davis. Ke společnosti se přidal v březnu roku 2022.

  Slabší výsledky oznámila i značka Dr Martens. Přesto má slibné vyhlídky do budoucna

  Značka Dr Martens pro změnu zveřejnila ne příliš pozitivní výsledky z třetího čtvrtletí loňského roku. Velkoobchodní prodej se totiž v tomto období propadl o 49 procent. O něco lepší byly ovšem následující tři měsíce, které odpovídaly celoročním předpokladům, vypracovaným v listopadu.

  V prvních třech čtvrtletích roku 2023 pak příjem značky spadl o 12 procent. Důvodem negativních výsledků je především snižující se poptávka ve Spojených státech amerických. „I když nás čekají výzvy, podnikáme kroky, které nám pomohou s růstem naší ikonické značky,“ prohlásil přesto ředitel společnosti Kenny Wilson.

  Koncernu LVMH se navzdory ekonomickým nejistotám daří. Slaví narůstající prodeje

  Naopak důvod k oslavám má luxusní koncern LVMH. Na rozdíl od předchozích značek se mu totiž stále daří. Vydal totiž výsledky, dokazující narůst prodejů v posledním čtvrtletí loňského roku o 10 procent. Dosáhly tak hodnoty téměř 24 miliard eur.

  Ve třetím čtvrtletí minulého roku pak prodeje vzrostly o devět procent. V prvním a druhém čtvrtletí zase dohromady vyšplhaly o 17 procent. Za výjimečné výsledky pak může LVMH vděčit především úspěšným módním značkám, které vlastní, jako je Louis Vuitton, Dior nebo Tiffany.

  Naději nabízí odhady v oblasti e-commerce. On-line obchodování se má letos dařit

  Módní značky, kterým se koncem minulého roku příliš nedařilo, však získaly s novým rokem také novou šanci. Výsledky nedávného průzkumu firem CommerceNext a Forrester Research totiž ukázaly, že se má letos rozrůst e-commerce. Jedná se tedy o naději ve formě on-line nakupování.

  Průzkum pak zpovídal top lídry 113 různých společností. Většina z nich je optimistická ohledně růstu jejich příjmů v letošním roce. Asi 42 procent z nich pak plánuje investovat do technologií. Přibližně 57 procent účastníků se rovněž cítila „pozitivně, nebo velmi pozitivně“ ohledně jejich letošních digitálních prodejů.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Fashion United, X, YouTube

  Konec roku přinesl LVMH rostoucí prodeje. Salvatore Ferragamo a Dr Martens ovšem bojují se slabými výsledky

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.