Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.

Minulý týden se objevily zprávy, že Beyoncé ukončila smlouvu s Adidas. Pouhý den poté vydala superstar, společně s Olivierem Rousteing, 17 modelů inspirovaných nejnovějším zpěvaččiným albem Reneissance.

Rousteing, kreativní ředitel Balmain, prozradil, že spolupráce vznikla po opakovaném poslechu právě této desky. Podle jeho slov nemohl přestat vytvářet návrhy, související s hudbou a texty, které poslouchal neustále dokola.

Oslovil Beyoncé, aby zjistil, zda by neměla zájem spolupracovat s ním na kolekci. Měla! Během pěti měsíců, včetně desetidenního období, kdy se ateliér Balmain přestěhoval do Los Angeles, Rousteing pracoval spolu se zpěvačkou a jejím stylistou Marnim Senofonte na kolekci, jejíž každý jednotlivý outfit byl inspirován albem Rennaissance.

Móda pro výrazné osobnosti

Model s ostnatým kovaným náprsníkem, který je kombinován s koženými operními rukavicemi a dlouhou černou pareo sukní je inspirován písní I’M THAT GIRL.

Další z modelů inspiroval song THIQUE. Jedná se o bustier s mosaznými a křišťálovými přívěsky, zhotovený tak, aby vypadal jako visící lustr, přehozený přes černé sametové body.

A kakofonie černobílých pruhů a kostek tvořící kombinézu s bílým korzetem vznikla díky skladbě PURE/HONEY.

Takto bychom mohli pokračovat dlouho, ale lepší bude, když sami potěšíte oko.

Balmain na BRIT Awards

Veřejnost, aniž bychom to věděli, ochutnala kousek z této kolekce už během předávání BRIT Awards na začátku tohoto roku, kdy zpěvačka oblékla výše zmiňovaný černobílý komplet.

@brits The queen has spoken 🐝 Congratulations @Beyoncé 🥹 #BRITs ♬ original sound – BRITs

Rousteing, který je sám jedním z mála černošských návrhářů v oblasti vysoké módy, poznamenal, že je to zřejmě poprvé, co na couture kolenci Balmain „dohlíží černoška“.

Získat některý z modelů kolekce Balmain x Beyoncé bude jistě pěkný oříšek, a to i pro vyvolené. Zatím totiž není ani známo, kdy prodej odstartuje, čímž exkluzivita ještě více narůstá.

My, běžní smrtelníci si z této kolekce pravděpodobně nic nepořídíme, ale můžeme se jí alespoň kochat a pustit si k tomu album Rennaissance.

Zdroje: The Cut, Instagram, YouTube, TikTok

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.