Kim Jones poprvé spolupracuje se značkou lihovin. Společně s Hennessy uvádí na trh exkluzivní kolekci koňaku Hennessy X.O.

Hennessy X.O je „extra old“ brandy, kterou Maurice Hennessy vytvořil již v roce 1870 pouze pro okruh svých přátel. Přesto, že původní účel byl jiný, Hennessy X.O se stala světovou jedničkou na svém trhu. Koňak, známý svou charakteristickou lahví, je vytvářen z různých druhů ovocných pálenek a zraje v sudech nejméně 10 let.

Britský návrhář, umělecký ředitel pánských kolekcí Dior a kreativní ředitel dámské módy u Fendi, navrhl v rámci nového projektu karafu, láhev a módní doplněk. Ten bude představen v březnu v Londýně u příležitosti uvedení kolekce na trh.

Společnost Hennessy odmítla poskytnout další podrobnosti o módním prvku partnerství. Pouze uvedla, že se bude jednat o první luxusní módní kousek, který Hennessy X.O vydá pro své zákazníky.

Spolupráce, která spojuje dvě mocnosti luxusní skupiny LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, jistě najde odezvu i mezi fanoušky koňaku z řad celebrit. Například rappeři Snoop Dogg nebo Drake patří mezi ty, kteří ve svých textech zmiňují značku Hennessy poměrně často.

Čerpal z historie archivů Hennessy X.O

„Při této spolupráci jsem čerpal inspiraci z archivů Hennessy X.O. Navrhl jsem design pro minulost, současnost i budoucnost. Zvláště mě přitahovala historie značky, která se vyznačuje přísným řemeslným zpracováním, který je tak typický i pro módu,“ uvedl Jones v prohlášení.

„Jsme nadšeni, že se můžeme vydat na novou odyseu spojující výrobu koňaku a couture s Kimem Jones, kreativním mistrem naší doby,“ uvedl Laurent Boillot, výkonný ředitel společnosti Hennessy.

Dům Hennessy v minulosti již spolupracoval s luxusními značkami a designéry prostřednictvím některých svých franšíz. Například se svým koňakem Richard Hennessy, který v říjnu debutoval ve spolupráci s firmou Berluti, představil pouzdro z telecí kůže, v němž je uložena křišťálová karafa.

Foto: Hennessy

Za zmínku určitě stojí i spolupráce s klenotníkem Lorenzo Bäumerem. Ten vytvořil loni v létě, u příležitosti 75. výročí NBA, láhev z křišťálu ve tvaru basketbalového míče, který se prodával za 162 tisíc dolarů.

Foto: Hennessy

Zdroj: WWD, Twitter

Kim Jones spolupracuje na exkluzivní kolekci koňaku Hennessy X.O

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.