Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kabelka ve tvaru půlměsíce je nejnovějším přírůstkem, který se může pyšnit statusem „it bag“. Její skulpturální design na sebe poprvé upozornil před několika lety a pomalu si budoval své momentum. Svůj vrchol zažívá zejména během letošního roku, kdy se tašky ve tvaru půlměsíce objevují na ramenou Kendall Jenner, Emily Ratajkowski nebo Hailey Bieber. Proč by právě tato kabelka mohla být tou správnou investicí na více než jen jednu sezónu, a které kousky stojí za vaši pozornost?

  Kabelka ve tvaru půlměsíce a její nadčasovost

  Luxusní kabelky a boty spadají v módě do kategorie „těch není nikdy dost“. Pro mnoho značek jsou doplňky a obuv vlajkovou lodí úspěšného prodeje a celkového profitu. Kultura kolem zbožňovaných „it bags“ se žene neúprosně kupředu a získává si stále více příznivců. Nedávno do této síně slávy stylově vstoupila taška přes rameno ve tvaru půlměsíce. Vůbec nás to nepřekvapuje. Má zajímavý design, není příliš velká, ale ani příliš malá a dokonale zapadá do estetiky vedoucích trendů “ quiet luxury“ nebo “ old money“. Právě design a zaoblená silueta jí dodávají potřebnou nadčasovou hodnotu, která hravě přežije velké množství sezón a stane se vždy relevantní, podobně jako Fendi Baguette nebo Lady Dior. „It bags“ potřebují své „it girls“, a proto jsme měli možnost tyto minimalistické kabelky mnohokrát spatřit na Kendall Jenner, Else Hosk nebo Jennifer Lopez.

  The Row- Half Moon Bag

  Hlavním a často beznadějně vyprodaným lídrem skupiny půlměsíčních kabelek je bezpochyby ta od The Row. Má ergonomický tvar, vyrábí se z telecí kůže a je podšitá semišem. K dostání je v klasické černé a bílé barvě nebo v různých odstínech hnědé. Její cena se pohybuje kolem 38 496 korun.

  Zdroj: The Row

  Coach- Ergo Bag

  S hravými kabelkami Ergo od značky Coach se rozhodně nebudete nudit. Na výběr je 9 pestrobarevných odstínů. Dvě verze jsou dokonce potaženy vzorem třešní a jahod podle kresby od Sabriny Lau. Kabelka je vyrobena z nejméně 48 % z recyklovaných materiálů. Cenový strop za speciální vzorovanou ovocnou verzi je 8376 korun.

  Zdroj: Coach

  Staud- Moon Bag

  Kabelky od Staud perfektně vystihují vizuální dokonalost designu ve tvaru půlměsíce. Všechny verze jsou ve vysoce kvalitních a jednoduchých barevných provedeních, ta nejodvážnější z celé kolekce je v metalických odlescích. Co se týče velikosti, máte na výběr z mikro, střední a velké. Za tašku Moon Bag ve střední velikosti zaplatíte zhruba 6900 korun.

  Zdroj: Staud

  Zdroje: L’Officiel, Who What Wear, Editorialist, Heuritech, Coach

  Kabelka ve tvaru půlměsíce je nepřehlédnutelným hitem nadcházející sezóny

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.