Léto je každoročně ve znamení beach waves“. Vlnky provoněné solí a teplými večery u moře. Vlastně to není jen účes, ale stav mysli. Ovšem nakolik je tento look nesmrtelný, ne každému musí slušet, anebo s ním nesouzní typ vašich vlasů. Přesto nemusíte volit mezi jednoduchostí, trendy a praktickou stránkou věci. Letní šik účesy ze sítí v sobě mají všechno a jsou zároveň dostatečně romantické na to, aby měla letní láska dveře dokořán.

#voluminous blowout

Devadesátky se vrací. Takže vyhrabejte staré časáky s modelkami Cindy Crawford, Claudií Schiffer nebo Lindou Evangelistou, které měly vždy dokonale vyfoukané, objemné a pružné vlasy zároveň. Jako z reklamy na roztřepené konečky. Velké nadýchané vlny, které přirozeně padají kolem vaší tváře jsou zpátky a s nimi i natáčky, díky nimž tvar umocníte. Snad je vaše máma ještě nevyhodila.

#bubble braids

Záchrana pro všechny, které nejsou natolik zručné, aby si dokázaly uplést francouzské copy. I když vám někdo může tvrdit, že na nich nic není, chce to cvik a trpělivost, hlavně když jste perfekcionistka a vaše vlasy se rády chovají po svém. Přesto už se díky bubble braids nemusíte sexy a zároveň sporty looku vzdávat. Stačí vám k tomu jen hřeben, hodně gumiček a jestli je to nutné, tak trocha uhlazujícího přípravku na vlasy. Je to účes okouzlující a nenáročný, dá se obměňovat podle nálady a potřeby. Takže můžete udělat dva, ale klidně i jenom jeden obyč ohon.

Foto: Unsplash

#curtain bangs

Záclonová ofina zní zvláštně, ale když řekneme Jenna Ortega, jistě vám to brzy sepne. Tento druh ofiny svým způsobem nikdy nevyšel z módy, ale jestli někdy byla její éra, pak právě teď. Nespornou výhodou je, že pramínky vlasů rámují obličej, uprostřed se rozevírají a končí kolem lícních kostí, jedná se tedy o účes lichotivý prakticky každému. Hodí se pro krátké i delší vlasy.

Jediný problém je, že bez pravidelné údržby se neobejdete. Záclonová ofina sice možná působí ledabyle, ale péče o ni vyžaduje alespoň pár minut vašeho času. Videa vám napoví a pokud jste si trend curtain bangs zamilovala, najdete na TikToku i návody, jak ji v domácích podmínkách ostříhat.

#sleek bun

Tento elegantní drdůlek se zapsal do našich životů rovněž jako ”modelka mimo službu”. Získal si dokonce tolik popularity, že vyšachoval rozcuchané drdoly. Milujeme ho pro jeho půvab a prostý upravený vzhled, který se hodí na společenskou akci i víkendový nákup potravin. Ani jedno není špatně. Správně uhlazeného vzhledu dosáhnete s malým množstvím stylingového krému, který zkrotí neposedné vlásky a dodá jim hedvábný lesk.

#heatless curls

Od krepovaček co nám pálily vlasy, přes šetrné stylingové pomůcky jsme dospěli k vlnám, které nepotřebují žádný zdroj tepla. Přesto se s nimi dá experimentovat a výsledek je překvapivě fantastický, a to vše za předpokladu, že své kadeře tímto stylingem neničíte.

Hacků a triků na heatless lokny je mnoho a můžete si k nim zakoupit i speciální pomůcky. Bohatě vám však postačí i pásek od županu, pár podkolenek či jemný šátek. Vlasy stačí kolem předmětu denní potřeby pečlivě omotat a říct dobrou noc. V noci se všechna práce udělá za vás a ráno se probudíte s už hotovým účesem. A věřte mi, vážně to funguje. Návod najdete třeba zde.

Zdroj: TikTok, Instagram, YouTube

Foto:Pixabay

Jednoduchý, romantický i nespoutaný. Těchto 5 účesů ze sítí splňuje všechny podmínky léta

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.