Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Takzvané ugly shoes, v doslovném překladu ošklivé boty, módní scénu doprovází víceméně už od roku 2017. Jejich hojný výskyt odstartovaly legendární YEEZY, které následoval například model Triples S od Balenciaga. Fenomén pak vyvrcholil s popularizací bot UGG. Je ovšem tento trend stále na vrcholu slávy?

  Módní scéna se už delší dobu neúnavně hemží „ošklivými botami“, které zprvu vyvolávaly vlnu kontroverze. Bavit se o příznivcích a odpůrcích tohoto trendu ovšem znamená vrátit se o pár let zpět. Tedy do doby, kdy působily opravdu diskutabilně. V posledních dvou letech se však tento druh tenisek stává standardizovaným, přičemž zachovává stejné prvky jako před lety.

  Doba si vyžadovala sociální kredit. Může za to pandemie i tehdejší poptávka po logománii

  Rok 2017 vnímáme jako přelomový ve všech oblastech módy. Designéři jako by chtěli svá jména vykřičet do všech koutů světa. Začali se proto doslova přebíjet v originalitě i inovaci. S tímto faktem jde ruku v ruce také termín logománie. Minimalismus totiž ve street style módě ještě neměl své místo. Na oblečení tak občas až nevkusně konfigurovala obrovská loga a ikonické vzory luxusních značek.

  Zdroj: Balenciaga

  S brzkým příchodem světové pandemie se bohužel většina z nás převlékla do domácích tepláků a vytahané mikiny. Když se ale následná opatření postupně rozvolnila, prahli jsme po vynesení originality. Právě ta se nejvíce formovala ve sféře tenisek. S vývojem aktuální módy se ugly shoes staly součástí každého druhého botníku. Šlo tedy o způsob, jak vykřičet atraktivitu i při zahalení tváře rouškou.

  Výraz ugly shoes vychází z ranných let druhého tisíciletí. UGG nosily Y2K hvězdy Paris Hilton i Nicole Richie

  Pravý prvopočátek trendu ošklivých bot lze datovat do období Y2K. Jistě si vzpomenete na ikonické paparazzi fotografie tehdejších trendsetterek a symbolů stylu. Patřila mezi ně primárně nonstop populární Paris Hilton.

  Zdroj: UGG

  Ikona éry se nebála vynést například navrstvené tričko s tílkem, mini kraťasy, vysoké ponožky a už zmíněné boty UGG. V současnosti nepochopitelná kombinace byla v té době ale nesmírně trendy. Výraz ugly shoes se tak do módního slovníku začlenil už tehdy.

  Díky svým proporcím, tvarům a potiskům si tento přívlastek vysloužila řada dalších značek. Patří mezi ně Birkenstock i Crocs

  Abychom nehovořili pouze o renomovaných a luxusních značkách, je potřeba zmínit také ty známé širší veřejnosti. Přívlastek ugly shoes totiž do dnešních dní tvoří především běžné obuvnické firmy, jako například Birkenstock nebo Crocs. Obě varianty, bez ohledu na jejich historii, vstoupily do módního popředí pouze v několika předchozích letech.

  Je zajímavé pozorovat, jak generace Z obuv nosila jako doslova obyčejné a hravě vypadající školní přezůvky. V té době však vůbec netušila, že se bude jednat o velmi důležitý fashion moment nejnovějších dějin módy.

  Zdroj: Birkenstock

  Naprosto stejný případ v bledě modrém provedení lze pozorovat i na podstatně starších generacích. Porovnejte domácí obuv svých dědečků s kreacemi dnešních influencerek. Birkenstock se svými pantoflemi dobyl svět sociálních sítí i ulice měst.

  Rozsudek? Ugly shoes se v roce 2024 integrují do botníků všech generací

  Hranice ugly shoes jsou rozsáhlé asi jako samotný vesmír. Termín „přes čáru“ zde neexistuje. S každou novou kolekcí objevujeme novější vyjádření pomyslné obuvní atraktivity. Módní domy tak aktuálně nabízí nespočet kousků, které mají jediný cíl. Tím je především optická fascinace kolemjdoucích.

  Zdroj: GCDS

  Ugly shoes už dávno nezahrnují pouze tenisky, jejich působení se rozšířilo do všech sfér obuvi. Momentálně jsou nejvíce trendy v podobě vysokých boots a heels. Nečekané a originální možnosti nabízí módní dům GCDS nebo oblíbená designérka Ancuta Sarca. Ze starých tenisek tvoří ryze streetwear podpatky, samozřejmě i v oblíbené kitten heels variantě.

  Zdroje: Instagram

  Je trend ugly shoes skutečně ošklivý? Na obuvnickém hitu si zakládají i luxusní značky

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.