Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedním z mnoha stereotypů o módním průmyslu je, že v honbě za dokonalou postavou modelky vůbec nejí. Nebo v nejlepším případě snědí jedno jablko denně, štědře zapíjené silným espressem. Vžijme se do poslání ničitelů legend a přiznejme si to, jde o mýtus, který nemá nic společného s realitou. A to se návrháři rozhodli v nové sezóně dokázat. 

  Jak jinak si vysvětlit, že se mnoho z nich rozhodlo inspirovat ve svých nejnovějších kolekcích jídlem. A ne vždy jde o něco zdravého. 

  Za zdravý životní styl bojuje jen Collina Strada, která na přehlídkové molo vypustila modelku s brokolicovým pytlíkem. Doplněk se ukázal jako „udělej si sám“. Jedná se totiž o skutečnou čerstvou brokolici, zdobenou ozdobnou rukojetí a lesklým okrajem s krystaly. Nepříliš praktické řešení? To už raději necháme na vás.

  Foto: Collina Strada

  Další kdo se letos inspiruje jídlem je Jonathan Anderson – i když ne tak doslova. V pánské kolekci jaro-léto 2023 předvedl trička s průstřihy, které vypadají jako otevřené plechovky. A pro dámskou přehlídku přišel se síťovanými šaty bolestně připomínajícími nákupní tašky, se kterými si přívrženci ekologické agendy chodí pro ovoce a zeleninu do supermarketu. 

  Foto: Jonathan Anderson

  Ovšem nejvíce „virální“ doplněk opět vynalezl Demna Gvasalia. Kreativní ředitel Balenciagy navrhl, abychom si s sebou vzali… ano… sáček dobrých lupínků. Přesněji tedy kabelku, která tvarově přesně kopíruje sáček chipsů značky Lays.

  Foto: Balenciaga

  Toto ironické spojení je vyrobeno z měkké telecí kůže a bude stát kolem 1 800 amerických dolarů. Kabelka bude dostupná ve třech barvách, které odkazují na chuť „ikonických“ chipsů Lays.

  Demna Gvasalia moc dobře věděl, že jeho návrh bude na rtech celého módního průmyslu. Pro někoho se kabelka připomínající Lays již stala módním hitem – pro jiné je to jen vesmírně drahý produkt, který má vzbudit senzaci, ale s estetikou má pramálo společného.

  Je libo sáček chipsů Balenciaga nebo brokolice Collina Strada? Návrháři se opět hojně inspirovali jídlem

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.