Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedním z mnoha stereotypů o módním průmyslu je, že v honbě za dokonalou postavou modelky vůbec nejí. Nebo v nejlepším případě snědí jedno jablko denně, štědře zapíjené silným espressem. Vžijme se do poslání ničitelů legend a přiznejme si to, jde o mýtus, který nemá nic společného s realitou. A to se návrháři rozhodli v nové sezóně dokázat. 

  Jak jinak si vysvětlit, že se mnoho z nich rozhodlo inspirovat ve svých nejnovějších kolekcích jídlem. A ne vždy jde o něco zdravého. 

  Za zdravý životní styl bojuje jen Collina Strada, která na přehlídkové molo vypustila modelku s brokolicovým pytlíkem. Doplněk se ukázal jako „udělej si sám“. Jedná se totiž o skutečnou čerstvou brokolici, zdobenou ozdobnou rukojetí a lesklým okrajem s krystaly. Nepříliš praktické řešení? To už raději necháme na vás.

  Foto: Collina Strada

  Další kdo se letos inspiruje jídlem je Jonathan Anderson – i když ne tak doslova. V pánské kolekci jaro-léto 2023 předvedl trička s průstřihy, které vypadají jako otevřené plechovky. A pro dámskou přehlídku přišel se síťovanými šaty bolestně připomínajícími nákupní tašky, se kterými si přívrženci ekologické agendy chodí pro ovoce a zeleninu do supermarketu. 

  Foto: Jonathan Anderson

  Ovšem nejvíce „virální“ doplněk opět vynalezl Demna Gvasalia. Kreativní ředitel Balenciagy navrhl, abychom si s sebou vzali… ano… sáček dobrých lupínků. Přesněji tedy kabelku, která tvarově přesně kopíruje sáček chipsů značky Lays.

  Foto: Balenciaga

  Toto ironické spojení je vyrobeno z měkké telecí kůže a bude stát kolem 1 800 amerických dolarů. Kabelka bude dostupná ve třech barvách, které odkazují na chuť „ikonických“ chipsů Lays.

  Demna Gvasalia moc dobře věděl, že jeho návrh bude na rtech celého módního průmyslu. Pro někoho se kabelka připomínající Lays již stala módním hitem – pro jiné je to jen vesmírně drahý produkt, který má vzbudit senzaci, ale s estetikou má pramálo společného.

  Je libo sáček chipsů Balenciaga nebo brokolice Collina Strada? Návrháři se opět hojně inspirovali jídlem

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.