Jedním z mnoha stereotypů o módním průmyslu je, že v honbě za dokonalou postavou modelky vůbec nejí. Nebo v nejlepším případě snědí jedno jablko denně, štědře zapíjené silným espressem. Vžijme se do poslání ničitelů legend a přiznejme si to, jde o mýtus, který nemá nic společného s realitou. A to se návrháři rozhodli v nové sezóně dokázat. 

Jak jinak si vysvětlit, že se mnoho z nich rozhodlo inspirovat ve svých nejnovějších kolekcích jídlem. A ne vždy jde o něco zdravého. 

Za zdravý životní styl bojuje jen Collina Strada, která na přehlídkové molo vypustila modelku s brokolicovým pytlíkem. Doplněk se ukázal jako „udělej si sám“. Jedná se totiž o skutečnou čerstvou brokolici, zdobenou ozdobnou rukojetí a lesklým okrajem s krystaly. Nepříliš praktické řešení? To už raději necháme na vás.

Foto: Collina Strada

Další kdo se letos inspiruje jídlem je Jonathan Anderson – i když ne tak doslova. V pánské kolekci jaro-léto 2023 předvedl trička s průstřihy, které vypadají jako otevřené plechovky. A pro dámskou přehlídku přišel se síťovanými šaty bolestně připomínajícími nákupní tašky, se kterými si přívrženci ekologické agendy chodí pro ovoce a zeleninu do supermarketu. 

Foto: Jonathan Anderson

Ovšem nejvíce „virální“ doplněk opět vynalezl Demna Gvasalia. Kreativní ředitel Balenciagy navrhl, abychom si s sebou vzali… ano… sáček dobrých lupínků. Přesněji tedy kabelku, která tvarově přesně kopíruje sáček chipsů značky Lays.

Foto: Balenciaga

Toto ironické spojení je vyrobeno z měkké telecí kůže a bude stát kolem 1 800 amerických dolarů. Kabelka bude dostupná ve třech barvách, které odkazují na chuť „ikonických“ chipsů Lays.

Demna Gvasalia moc dobře věděl, že jeho návrh bude na rtech celého módního průmyslu. Pro někoho se kabelka připomínající Lays již stala módním hitem – pro jiné je to jen vesmírně drahý produkt, který má vzbudit senzaci, ale s estetikou má pramálo společného.

Je libo sáček chipsů Balenciaga nebo brokolice Collina Strada? Návrháři se opět hojně inspirovali jídlem

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.