Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Denní teploty stoupají a dny se prodlužují. Což znamená jediné – příchod jara. Kromě šatníku tak musíme připravit i svůj botník. Letošní jaro by měl obsahovat alespoň tři hlavní trendy. Designéři ve svých kolekcích vsadili především na vysoké a mohutné platformy, něžné sandály a klasické podpatky s otevřenou špičkou. Nebudou ovšem chybět ani pantofle a žabky.

  Platforma opět na výsluní. Staronový trend jako společný jmenovatel jarních přehlídkových mol

  Vysoké a mohutné platformy se těší velké pozornosti už od roku 2017. Vzpomeňte si například na vlnu posedlosti Balenciaga Triple S nebo teniskami značky Buffalo. Loni jsme se však s touto klasikou u módních velikánů moc nesetkali. Tedy alespoň ne v takové míře jako nyní. Podle našich propočtů jsme se letos měli s platformami spíše loučit, ale opak je pravdou.

  Zdroj: Gucci

  Například módní dům Gucci materiálem opravdu nešetřil a vysoké platformy zakomponoval do mokasínů, tenisek i tradičních vysokých podpatků. Stejně tak postupovaly i značky Simone Rocha nebo Roberto Cavalli. Jak vidno, platforma bude opět definovat letošní botník.

  Nezbytnost jménem otevřená špička. Pozornost se začne přesouvat směrem dolů

  V posledních letech byly boty s otevřenou špičkou velice upozaděny. Hlavní roli zaujaly spíše varianty s uzavřenou a špičatou nebo rovnou a hranatou špičkou. Jejich obliba stále trvá, nově se k nim ale přidává také „otevřená“ verze. Nese s sebou hned několik výhod. Puchýře z nerozchozených bot mizí, obuv větrá, a navíc vám umožňuje dát na obdiv i stylovou pedikúru.

  Zdroj: Burberry

  Bot s otevřenou špičkou je stejně jako u trendu vysokých platforem hned několik. Setkat se můžete s atypickými heels. Příkladem je varianta módního domu Burberry, která zaujme nečekaně pokrčenou látkou. Výraznou „boots“ variantu pak nabídne italská značka Versace.

  Zdroj: Versace

  Žabky a pantofle v kurzu jako nikdy dřív. Klasiku představuje Hermés, zatímco nový pohled najdete u The Row

  Zapomenutou poličku s klasickými žabkami uvolněte a okamžitě pořiďte nové a stylovější. V nadcházející sezóně se bez nich totiž neobejdete. Ačkoliv značka Hermés v oblasti sandálů vyniká už několik let, ani letos ji nelze opomenout. Velké popularitě se těší její řada Empire Sandal, která působí velice sofistikovaně. Přesto, že se drží klasického „žabkového tvaru“, vypadají perfektně.

  Zdroj: Hermés

  Stylizovat se navíc dají v podstatě s čímkoliv. Ať už počasí dovolí dlouhé džíny, nebo se rozhodnete pro kombinaci s lehkými šaty, vždy budou působit sebejistě. Vybrat si pak můžete z několika odstínů, hodících se téměř ke každému kousku z vašeho jarního šatníku.

  Zdroj: The Row

  Společnost The Row jako by se pro letošní jaro inspirovala tradičními hotelovými „papučemi“. V nabídce jich má hned několik. Béžové, tmavě modré, ale i černé nebo krémové. Nejlepší styling vytvoříte, pokud se budete inspirovat výše zobrazenými looky. I když jde o naprosto jiný typ obuvi, shledáváme ho podobný s oblíbenými Uggs. Vynést je tedy lze na podobný způsob.

  Foto:Hermés

  Jarní botník nesmí postrádat vysoké platformy, ani sandály. Vkročte do nové sezóny s grácií

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.