Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Doplňky tvoří velmi proměnlivé odvětví módy. Minulý rok se neslo v duchu tichého luxusu. Potrpěli jsme si proto na nevýrazné náramky nebo hodinky se splývajícím obdélníkovým ciferníkem. Tyto kousky si můžete s klidem nechat i v roce 2024, jen je okořeňte o další, nejlépe výraznější modely. Zaměřte se především na brože nebo široké pásky.

  Všudypřítomný tichý luxus máme sice stále moc rádi, ale čeho je moc, toho je příliš. Následující sezóny se opět navrací k výraznějším barvám, střihům i avantgardním kouskům. Do popředí se dostávají zdobené brože, které najdou hned několik využití. Náušnice jako by zase měly symbolizovat váš módní status. Čím dramatičtější, tím lepší. Své místo si najde i výrazný široký pásek.

  Věřte, nebo ne, znovuzrození zažívá choker. Stylovou kamínkovou možnost nabízí Miu Miu

  Choker, kdysi výrazný symbol rebelské a alternativní mládeže v 90. letech minulého století, se dnes stává nedílnou součástí každé šperkovnice. Módní doplněk však stále vyvolává rozporuplné reakce. Mezi jeho fanoušky i odpůrci navíc najdeme značnou diverzitu.

  Klíčem k úspěšnému nošení chokeru, stejně jako k jakémukoli odvážnějšímu oděvnímu kousku, je jeho správná stylizace. V případě té „nesprávné“ totiž poničíte vzhled celého outfitu. Navzdory tomu, že vaše kousky mohou být zcela bez chybné.

  Zdroj: Miu Miu

  Naštěstí chokery do svých rukou přebrala značka Miu Miu, která si na nich dala opravdu záležet. Oba kousky, zobrazené na fotografiích výše, dokonale dokreslí každý outfit k tomu správnému a trendy jarnímu vzhledu.

  Široké pásky zvýrazňují siluetu. Kolekce pro jaro a léto jimi přímo překypují

  Přehlídková mola pro letošní jaro a léto obsahují nespočet různorodých pásků. Nás zaujaly především ty široké. Jde o společného jmenovatele několika módních domů. Nejčastěji se s nimi setkáte ve stylizaci, která pásek umisťuje do pasu a vytváří tak dokonalou siluetu.

  Zdroj: Carolina Herrera

  Designéři se letos vrátily také s velkou várkou vypasovaných sak a kabátů. Podobný, a skoro stejný efekt, má právě i pásek, který uvážete kolem pasu. Vytvoříte tak skvělý look i s oversized saky, které jistě v šatníku nikomu nechybí. Doporučujeme pořídit klasické tvary bez log, lépe se totiž kombinují. Skvělou variantu nabízí například Carolina Herrera.

  Probuďte v sobě královnu dramatu. Sáhněte po honosných náušnicích

  Výrazné náušnice jsou momentálně na špičce módního žebříčku. Doslova tak vládnou světu šperkařství. Zvláštní pozornost vzbuzují kreace značky Schiaparelli, která se v tomto odvětví vyzná a dokáže nádherně propojit extravaganci s elegancí. Její náušnice představují mistrovské dílo, zdůrazňující nenucený luxus.

  Zdroj: Schiaparelli

  Podobné varianty často nalezneme i v běžných módních řetězcích. S ohledem na módní etiku bychom však obvykle nepodporovali fast fashion brandy. Nicméně, v případě těchto náušnic můžeme udělat výjimku, protože jejich výrazný design nabízí vytvoření nezapomenutelného looku v podstatě ihned.

  Brož má nezaměnitelnou výhodu. Ozvláštní téměř každý outfit bez ohledu na styl nebo barvu

  Tak malý doplněk a dokáže tak velké věci. Brož se stává neodmyslitelnou součástí všech módních jarních sestav. Navíc najde hned několik využití. Elegantně ozdobí klopy sak či kabátů. Odvážně okoření i jednoduchý vzhled pokrývek hlavy. Lze s ní třeba i sepnout šátek nebo šálu kolem krku.

  Zdroj: Gucci, Chanel

  Stylové kreace nabízí renomované módní domy, jako je Gucci nebo Chanel. Doporučujeme se ale poohlédnout také v místních vintage buticích. Často v nich narazíte na velmi luxusně vyhlížející kousky, ačkoliv nejsou „značkové“. Poptat se můžete i u svých prarodičů. Zní to sice vtipně, ale občas netušíte, co najdete na půdě v roky uzavřených krabicích.

  XXXL tote bag. Mega trend mini kabelek vyrovnávají obrovské tote bags

  Přivítejte nový rozměr praktičnosti. Pokud už jste majiteli opravdu prostorné tote bag, určitě jste si někdy kladli otázku, zda-li není až moc velká. Možná jste ji chtěli s radostí vynést, ale ve finále jste ji raději nechali doma. Takové časy jsou už pryč, velkou tote bag můžete vzít na jaře opravdu kamkoliv.

  Zdroj: Bottega Veneta

  Často se setkáváme i se stylingem, při kterém ji můžete ohnout a uchopit ji jako takzvanou messenger bag. Takové kreace předvádí například Gucci. Bohužel s praktičností je to pak horší, musíte ji po celou dobu nošení držet v ruce.

  Nesmí chybět ani opulentní náramek. Skvěle ho sladíte s monochromatickým outfitem

  Opulentní náramky jsou jako klenoty pro vaše zápěstí, které do vašeho outfitu okamžitě vnesou dávku okázalosti. Majestátní kousky nejen, že zdobí, ale také vyzařují promyšlenost. Skvěle ladí s jednolitým a jednobarevným outfitem, kde se stávají centrálním bodem pozornosti. Ať už jsou umístěny přes rukáv, nebo na holou ruku.

  Zdroj: Saint Laurent

  Skvělé varianty nabízí módní dům Saint Laurent. Atypické tvary působí velmi designově, přičemž zachovávají svou jednoduchost. Nebojte se také namixovat zlato a stříbro dohromady. Pokud se chystáte na jakoukoliv honosnější akci, měli byste vědět, že tyto náramky perfektně vynikají i na dlouhých textilních rukavicích.

  Foto:Gucci

  Jaké doplňky nesmí na jaře chybět v šatníku? Rok 2024 vyžaduje brož, dramatické náušnice i široký pásek

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.