More

  Každá dekáda je charakteristická zářivými osobnostmi, které jsou považovány za módní ikony nebo etablované it-girls. Mají miliony sledujících na sociálních sítích, jsou magnetem pro oči veřejnosti, hlavními tvářemi trendů, udávají pop kulturní krok. Které ženy momentálně vystihují tzv. zeitgeist a jaké mechanismy stojí za jejich nesmírnou popularitou?

  Původ it-girls

  Koncept it-girl se poprvé prosadil v první polovině 20. století, nepochybně díky rozvoji filmového a hudebního průmyslu, který dal světu první hvězdy a celebrity v dnešním slova smyslu. Předpokládá se, že toto označení bylo převzato z amerického němého filmu It z roku 1927 s Clarou Bowovou v hlavní roli. V následujícím období se zrodilo několik it-girls tohoto století, například Brigitte Bardot, Bianca Jagger, Audrey Hepburn a Brooke Shields. Každá z nich byla zbožňována a měla potřebný it-faktor v podobě krásy, charismatu, vytříbeného vkusu a stylu oblékání, pohybovala se ve vyšší společnosti, byla součástí každého významného večírku.

  Ztratil pojem it-girl svůj význam?

  Dnes se pozornost točí kolem jmen jako Sophia Richie Grainge, Hailey Bieber, Kendall Jenner nebo Gigi Hadid. S nástupem internetu a sociálních sítí však původní termín nenápadně začíná ztrácet svůj význam. Svět hvězd už není tak tajemný, elitářský, a proto není pro veřejnost tolik přitažlivý. Na platformách, jako je Instagram nebo TikTok, si může svou personu a patnáct minut slávy vybudovat kdokoli. Mnohem náročnější je však také vytvořit it-girl s dlouhou životností. Před 50 lety stačilo ukázat se na každé větší společenské akci ve stylovém outfitu a nechat se vyfotit. Za dnešními it-girls musí stát kvalitní PR strategie, dobrý tým publicistů a stylistů, kteří zajistí, aby jejich klientky neupadly v zapomnění a dokonale vystihly ducha doby.

  Sophia Richie Grainge

  Dcera hudebníka Lionela Richie vstoupila letos do povědomí díky své svatbě na jihu Francie, kterou zdokumentovala platforma Vogue Wedding. Opulentnost celé události, svatební šaty na míru od Chanel a líčení dostaly internet do kolen. Od té doby je Richie považována za synonymum estetiky „Old Money“. Její outfity se většinou pohybují v mezích elegance, nenápadného luxusu, ženskosti a dobře padnoucích střihů, s výběrem jí pomáhá stylistka Liat Baruch. Její typický vzhled doplňují nadčasové zlaté šperky, jemná manikúra, velmi uhlazený drdol a decentní make-up.

  Hailey Bieber

  Také se vám zdá, že je Hailey Bieber momentálně všude? Neteř herce Aleca Baldwin je jednou z nejvýraznějších osobností letošního roku. Její estetikou žije zejména TikTok, který masově zpopularizoval její „Strawberry Girl Make-Up Look“ nebo barvu vlasů „Cinammon Cookie Butter“. Její sláva a úspěch jsou často připisovány nepotismu a manželství s Justinem Bieberem, ale zaslouženě dobré jméno si buduje i se svou kosmetickou značkou Rhode. Hravost, elegance, sex-appeal, inspirace Y2K a 90. léty. To vše se objevuje v jejích outfitech, které pomáhá vytvářet stylistka Dani Michelle.

  Zdroje: Business Of Fashion, L’Officiel, The Cut, Glamour, Instagram

  Jaká věda se skrývá za současnými módními ikonami a it-girls jako Sophia Richie Grainge nebo Hailey Bieber?

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.