Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud se chystáte učinit jeden z nejvýznamnějších kroků ve vašem životě, požádat vaši milovanou polovičku o ruku, je důležité pečlivě vybrat zásnubní prsten. A jak řekl pan Božský Carrie Bradshaw v oblíbeném Sex at the City: „Bez diamantu by ta dohoda neplatila.“ Diamanty reprezentují důležitá životní rozhodnutí, jsou čisté, stálé a neměnné jako ten nejhlubší cit. Pomůžeme vám zorientovat se v jejich nabídce a s výběrem prstenu pro ženu nebo muže.

  - Reklama -

  U diamantů rozhodují 4C

  Odborníci posuzují vlastnosti diamantů podle čtyř kritérií známých jako čtyři C. Cut neboli brus, clarity neboli čistota, carat weight neboli váha udávaná v karátech a color. Tyto vlastnosti se u jednotlivých kamenů určují ještě předtím, než jsou zasazeny do šperku. Znalost 4C vám pomůže zaměřit se na diamant, který je pro vás ten pravý. Zjednoduší vám také práci s rozpočtem, jelikož budete vědět, za které C jste ochotni utratit více a u kterého jste ochotni slevit.

  Barva

  U bílých diamantů je za dokonalý pokládán diamant bezbarvý. Právě ten totiž dokáže nejlépe rozkládat dopadající světlo a vytvářet duhové záblesky zvané oheň. Většina přírodních diamantů ovšem obsahuje zbarvení způsobené drobnými nečistotami uvnitř kamene. Barva je odstupňována na stupnici od D do Z, kde D znamená, že diamant je zcela bezbarvý a Z znamená, že diamant má světle žlutou nebo hnědou barvu. Za prvotřídní se považují diamanty označované od D do H.

  Brus

  Právě brus rozhoduje o tom, jak bude diamant odrážet světlo, tedy jak moc se bude třpytit. Dokonale vybroušený diamant se třpytí celý. Naproti tomu nekvalitně vybroušený kámen je kalný, sklovitý a objevují se na něm místa, která vypadají tmavší, protože neodrážejí světlo. Doporučujeme vybírat kvalitu brusu „ideal/excelent“ nebo „very good“. Většinu světla odráží ještě i kvalita „good“. Na brusu ale nedoporučujeme příliš šetřit, rozdíl mezi „excelent“ a „good“, u větších kamenů, rozeznáte pohledem.

  @diamond_ring_artisan #foryou #fyp #diamond#rings ♬ Stay with It – Rich
  - Reklama -

  Čistota

  Jen velmi vzácně se vyskytne dokonalý diamant. Téměř všechny obsahují drobné kazy a nedokonalosti. Těmi mohou být například mikroskopické škrábance či stopový výskyt jiných minerálů. Za „bezchybný“ se obvykle považuje takový kámen, který při desetinásobném zvětšení nemá žádný vnější ani vnitřní viditelný kaz. Skutečně bezchybné diamanty jsou ovšem neobyčejně vzácné a tomu odpovídá i jejich cena. Nejvyšší kvalita je označována jako LC, následuje VVS+, VVS2, poté VS1 a VS2. Za přijatelné jsou brány ještě diamanty SI1 a SI2, zde jsou kazy viditelné při desetinásobném zvětšení a výjimečně mohou být viditelné i pouhým okem.

  Váha neboli karátová hmotnost

  Hmotnost diamantů se udávaná v karátech, 1 karát = 0,2 g. Jedná se o jednu z nejdůležitějších vlastností, které rozhodují o ceně. Obecně lze říci, že čím větší karátová hmotnost, tím vzácnější a hodnotnější diamant, pokud jsou ostatní C srovnatelná.

  Foto: Cartier

  - Reklama -

  Tvar a barva

  Nejoblíbenější tvar diamantu je kulatý. Existují však i další tvary, z nichž velmi žádané jsou slza, ovál, obdélník, čtverec nebo srdce. Pokud budete chtít prsten ještě více ozvláštnit, můžete vybrat některý z barevných kamenů. Například červený rubín, zelený smaragd nebo žlutý sunset dream, které můžete vidět v galerii. Existují však ještě velmi vzácné kameny, známé jako Fancy colored diamonds, které zahrnují barvy jako je modrá, růžová nebo oranžová. Těchto přírodně zbarvených diamantů se těží desetitisíckrát méně než diamantů bílých, čirých. Za barvu se tedy výrazně připlácí.

  TIP: Kulaté diamanty obvykle stojí nejvíce ze všech tvarů a řezů. Výběr ozdobného tvaru může být dobrým způsobem, jak ušetřit peníze a vybrat jedinečný středový kámen.

  TIP: Nepodlehněte marketingovému trendu černých diamantů. Kvalitou se jedná o nejhorší kousky, v nabídce je renomovaných klenotnických firem je ani nenajdete.

  Foto: ALO diamonds

  Barva kovu ovlivňuje barvu drahokamu

  Bílé zlato a platina dají nejlépe vyniknout těm nejkvalitnějším kouskům, protože zvýrazňují bezbarvost diamantu. Pokud zasadíte bezbarvý diamant do žlutého zlata, může vyvolávat nažloutlejší odstín. Barva kovu se totiž odráží v celém diamantu.

  TIP: Pokud preferujete žluté nebo růžového zlato, použijte bílé zlato nebo platinové hroty k osazení diamantů a spárujte je s kroužky ze žlutého nebo růžového zlata. Tímto způsobem se diamanty budou jevit jako bezbarvější, zatímco získáte styl, který chcete.

  Zvažte postranní kameny

  Postranní kameny jsou oslnivým způsobem, jak „obléci“ zásnubní prsten a zvětšit jej. Důležité je ale vzít v úvahu velikost ruky a velikost centrálního kamene. Boční diamanty by neměly být příliš velké nebo příliš malé ve srovnání se středovým kamenem. Také si určitě nepřejete, aby byly zakryty prsty na obou stranách prsteníku.

  TIP: Pokud chcete nechat středový kámen opravdu vyniknout, vytvořte barevný kontrast zvolením postranních kamenů v jiné barvě.

  Poznejte styl vašeho protějšku a nenechte se chytit trendem

  Zásnubní prsten by měl být nadčasovým symbolem vaší lásky. Podívejte se na jejich současné šperky, abyste si ujasnili, jaký styl prstenu hledáte. Mají v oblibě spíše zlato nebo platinu? Nosí výrazné šperky nebo místo toho volí minimalistické kousky?

  TIP: Největší výběr pánských snubních prstenů najdete u Tiffany&Co.

  Foto: Tiffany&Co.

  Praktické rady k dokonalému výběru

  Zvolte správnou velikost prstenu

  Míry prstenu nejlépe získáte pomocí ring sizeru, což je řada plastových nebo kovových kroužků v různých velikostech. Pokud chcete, aby byl proces výroby prstenu překvapením, zkuste odhadnout tak, že si půjčíte prsten, který vaše snoubenka nebo snoubenec již vlastní. Nakreslete vnitřní kruh na kus papíru. Nebo jej posuňte dolů jedním z vašich vlastních prstů a nakreslete čáru tam, kde končí. Klenotník si s těmito vodítky poradí. Dobrou zprávou je, že u většiny kousků lze snadno změnit velikost nahoru nebo dolů o jednu nebo dvě velikosti.

  Vyberte si renomovaného klenotníka nebo věhlasnou značku

  Vzhledem k tomu, že zásnubní prsten je významnou investicí, budete jej jistě chtít koupit od klenotníka, kterému můžete důvěřovat. Ten by měl být „vyzbrojen“ odborným školením a být otevřený otázkám. Váš milovaný protějšek by také mohla na první pohled potěšit krabička od některé z věhlasných značek jako jsou například Cartier, Tiffany&Co. nebo česká firma ALO Diamonds. Certifikát o původu a pravosti diamantu je při nákupu standardem.

  Zdroj: GIA, ALO Diamonds, Cartier, Tiffany&Co., TikTok, Instagram

  Jak vybrat dokonalý zásnubní prsten

  Vkročte do druhé poloviny roku správnou nohou. Plánování usnadní papíroví pomocníci

  Spolu s červencem započala také druhá polovina letošního roku. S rychle ubíhajícími měsíci lze snadno ztratit přehled o tom, jaké plány jsme si v minulosti stanovili. Pozvěte si proto na pomoc deníky a diáře, které se nevážou na žádná data, a tak je můžete svými poznámkami, cíli a sny s klidem zaplnit i uprostřed léta.

  Péče po lenošení na pláži se vyplatí. Odměňte svou pleť i po vysněném odpočinku

  Letní dlouhé dny strávené na zářivé písečné pláži často lákají k tomu, abychom se poddali únavě a po příchodu do hotelového pokoje se rovnou zachumlali do postele. Vaše pleť má ovšem na podobný scénář jiný názor. I přes zdánlivý relax totiž po celém dnu na sluníčku i v moři vyžaduje potřebnou péči.

  Znáte nejpopulárnější psí plemeno roku 2024? Hladkosrstého jezevčíka vlastní i Porte Jacquemus

  Hladkosrstý jezevčík, dlouho podceňovaný a často přehlížený, se stal jedním z nejpopulárnějších psích plemen uplynulých měsíců. Malý, ale charismatický pes si získal srdce běžných pejskařů i módních ikon a celebrit. Mezi jeho slavné majitele patří také francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který svým jezevčíkem Toutou pravidelně okouzluje své fanoušky na sociálních sítích.

  Balenciaga a Prada odhalily nové hvězdné kampaně. Zazáří v nich Kim Kardashian i Hunter Schafer

  Slavné módní domy vydaly čerstvé kampaně, které se tradičně neobešly ani bez hvězdných účastníků. Balenciaga propaguje Rodeo Bag pomocí třech slavných ikon, včetně influencerky Kim Kardashian. Prada zase do své reklamy představující podzimní kolekci zapojila své ambasadory, nevyjímaje herečku Hunter Schafer.

  Vrchol luxusního nakupování v Evropě. Poznejte ikonické obchodní domy

  K vytouženému letnímu cestování patří bezpochyby také nakupování. Objevte proto na svých výletech nejvíce ikonické galerie a obchodní domy, ukrývající nejen luxusní módní kousky, ale také dech beroucí výzdobu nebo romantické kavárny. Svůj vlastní poklad totiž ukrývá každé hlavní město Evropy.

  Proč Tabi Shoes určují módní status? „Birkinku“ v oblasti obuvi má na kontě Maison Margiela

  Ve světě vysoké módy vyvolává jen málo věcí takovou reakci jako Tabi Shoes od Maison Margiela. Unikátní boty s rozdělenými prsty si od svého debutu získaly srdce módních nadšenců a staly se synonymem pro avantgardní styl i umělecký výraz. Najdete je proto v muzeích i šatnících módní smetánky nebo undergroundu.

  Moschino vydalo první kampaň Adriana Appiolaza. Zachytil v ní typické prvky Milána i slavné značky

  Italský módní dům Moschino zveřejnil první kampaň od doby, kdy se role kreativního ředitele začátkem letošního roku ujal Adrian Appiolaza. Na fotografiích a v krátkém videu z Milána tak představil kousky z jeho kolekce pro podzim a zimu 2024-25. Utvrdil tím dědictví značky i svůj vlastní hravý styl.

  Beauty svět přebírají tweens. Seznamte se s fenoménem Sephora kids

  Make-up a skincare značky cílí na čím dál mladší demografické skupiny. Zvyšuje se proto také počet dětí na hranici puberty, takzvaných tweens, které rozšiřují své beauty sbírky a ochotně stojí dlouhé fronty v kosmetických obchodech. Na internetu si proto vysloužily přezdívku Sephora kids.

  Oficiální barvou léta je jedovatě zelená. Trend má na kontě zpěvačka Charli XCX

  Vzpomínáte si na Barbie růžovou? S přehledem ovládla loňský rok. Letos se ale na scéně objevila barva, která má potenciál stát se jejím nepřátelským protějškem. Jde o odstín Brat Green, tedy neonovou a výraznou zelenou. Letním módním fenoménem se stala díky zpěvačce Charli XCX a jejímu albu Brat, hudebně i vizuálně narušujícímu zavedené estetické normy.

  Luxusní značky vítají nové ambasadory. Swarovski přijme Arianu Grande a Versace Channinga Tatum

  Známé značky oznámily hvězdná jména, která je budou od nynějška zastupovat. Luxusní šperkařský dům Swarovski do svých řad přijal slavnou zpěvačku Arianu Grande. Italská módní společnost Versace zase hodlá pro propagaci svého ikonického pánského parfému Eros využít herce Channinga Tatum.

  Beauty svět ovládá y2k éra. Vraťte se do minulosti se správným leskem

  Současné make-up trendy vyžadují bezchybný lesk na rty. Stal se totiž nedílnou součástí looků, jako je glass nebo pearl skin. Jejich rostoucí popularita však odráží také trvající návrat y2k éry. Vyzkoušejte proto top produkty, které si oblíbili beauty milovníci po celém světě.

  Ohlédnutí za přehlídkou Dolce&Gabbana Alta Moda 2024. Tentokrát ji přivítala romantická Sardinie

  Letošní kolekce Dolce & Gabbana Alta Moda 2024, která se odehrála v jižní Sardinii, byla velkolepou oslavou luxusu a elegance. Kolekce, inspirovaná historií a přírodou nádherného italského ostrova, předvedla mistrovskou práci módních návrhářů Domenica Dolce a Stefana Gabbana. Znovu tak potvrdili svou neotřesitelnou pozici ve světě vysoké módy.

  Nový TikTok trend demonizuje kortizol. Přiživujou se na něm i luxusní wellness značky

  Uživatelé známé sociální sítě TikTok našli novou obsesi. Tentokrát se zaměřili na hormon kortizol a jeho domnělé dopady na naše zdraví. Tvrdí totiž, že jeho vysoká hladina způsobuje otok obličeje, na internetu rovněž známý jako "moon face". Z nepodložených prohlášení influencerů těží také řada známých wellness společností.

  Móda kraluje letošním letním olympijským hrám. Oblečení sportovců je stylové i funkční

  Letošní letní olympijské hry se mohou pochlubit jednou zvláštností. Konají se v Paříži, hlavním městě módy. Národní týmy proto vytahují divoké karty a obracejí se na renomované módní domy, návrháře a značky, aby pro ně navrhli olympijské oděvy. Přinášíme výběr těch nejstylovějších a nejunikátnějších kolekcí, v nichž se předvedou sportovci z celého světa.

  Korejská kosmetika přebírá světový beauty trh. Objevte její top značky

  Takzvaná K-Wave přelila světovou pop kulturu už před několika lety. Od té doby ovšem nabírá na síle a jihokorejská hudba, filmy, seriály i móda se tak stávají čím dál populárnějšími. Sílící obsese pak neminula ani korejskou kosmetiku. Její značky tak na světovém beauty trhu s přehledem vítězí.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―