Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Duben je v módním světě měsícem metamorfózy. Stejně jako v přírodě z kukel vylétají elegantní motýli, i v šatníku dochází k velmi podobné transformaci. Fluffy kabelky vyměňujeme za ty raffia. U mokasínů „odstraňujeme“ uzavřené paty. Kalhoty zkracujeme na šortky. Nenechte se zaskočit stoupajícími teplotami a přizpůsobte svůj šatník včas.

  Jistě jste se už mnohokrát ocitli v situaci, kdy jste se z chladného dne probudili do téměř tropických teplot. Nejspíše za to může naše bezohlednost k planetě a globální oteplování. Bohužel si na tento fakt musíme zvykat a být připraveni včas. Proto jsme připravili seznam kousků, které dodají kalendářně jarním dnům přicházející letní nádech.

  Raffia opět vévodí létu. Ze slušivého materiálu však můžete snadno vytvořit i módní katastrofu

  Módní návrháři, jako by se minulé i letošní léto předháněli, kdo z nich vytvoří lepší raffia bag. Výběr je tedy více než pestrý. Můžete hledat u značek Celine, Loewe nebo Prada. Co je ještě přívětivější než ryze letní materiál, je jeho cena. Od běžných kožených kabelek se logicky diametrálně liší.

  Zdroj: Loewe

  Tašky raffia se pak skvěle kombinují s lněnými komplety, a to téměř v jakékoliv barvě. Dodávají totiž silný „plážový“ nádech. Má to ale háček. Pokud styling provedete špatně, rázem se z vás může stát takzvaná česká Kikina, tedy TikTokem oblíbená „Karen“.

  Většina raffia kabelek je vytvořena na způsob velkých tote bags. Takže pokud k ní zvolíte legíny, výraznou halenku a zlaté tenisky, bude to doslova přešlap. Díky velikosti kabelky se totiž ihned dostáváte na vlnu americké Karen, která se obléká právě takto. Pokud k této kabelce hledáte čistě plážový outfit, můžete se inspirovat například u Leonie Hanne, která tvoří outfity na výbornou.

  K dlouhým kalhotům, sukni i šortkám. Boty s otevřenou patou jsou must-have

  Ať už na nízkém podpatku, nebo bez, slippers jsou vždy správnou volbou. Skvěle vypadají verze se špičatou i rovnou špičkou. Perfektně padnou k dlouhým kalhotům, jakékoliv sukni a šortkám. Stylizovat je lze na elegantní, ale také „streetový“ způsob, a to například s baggy džíny nebo formálními kalhotami. Jejich vzhled je tedy opravdu variabilní, proto si alespoň jedny pořiďte.

  Zdroj: Bottega Veneta, Toteme

  Minimalistické a slušivé možnosti nabízí už několik let módní dům Bottega Veneta. Nově jsme si ale oblíbili také Toteme. Můžete je nakonec zaměnit i s typickými pantoflemi a mokasíny, všechny alternativy s otevřenou patou působí vkusně. Navíc jdou ruku v ruce s trendem balerín.

  Šortky definují letní sezónu. Ujíždí si na nich snad všechny módní domy

  Jak v dámských, tak pánských kolekcích pro jaro a léto najdete nespočet šortek. V jejich množství ani nelze říct, který typ je nejvíce trendy. V kurzu jsou mini kraťásky, volné kousky, ale i cargo varianty pod kolena. Co je ale na těchto kouscích tak nedocenitelného? I když se to na první pohled nezdá, jsou velice praktické.

  Když teploměr hlásí tropy, vynesete je například se lněnou košilí. Když je naopak chladněji, můžete k nim vynést vysoké boots se slabým kabátkem nebo trenčkotem. S jejich termickou připraveností se tedy dá jednoduše pracovat.

  Zdroj: Versace, Gucci

  Všechny výše zmíněné kousky vám tedy přechod do pravého léta více než usnadní. Raffia kabelky vyvolají ryze letní pocit. Slippers s otevřenou patou zase v městských tropech zajišťují perfektní prodyšnost. Jsou však slušivé i s vysokými bílými ponožkami, takže ani ranní „nevlídné“ počasí vás nezastaví. Široká kompatibilita šortek pak evokuje letní nádech v horkých i chladnějších dnech.

  Zdroje: Instagram

  Foto:Gucci

  Jak stylově přeskočit ze zimy do léta? Transformujte šatník pomocí ryze letních kousků

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.