Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Na nedávných červených kobercích se objevily modelky i celebrity ve vysoce elegantním a nadčasovém účesu, známém jako Sleek Ballerina Bun. Hairstyle se vyznačuje precizně staženými vlasy se zrcadlovým efektem, což vyvolává dojem vkusu a sofistikovanosti. Kromě toho se v aktuálních designérských kolekcích opět dostávají do popředí i trendy baleríny, které přitahují pozornost svou moderní a stylovou interpretací.

  Elegantní sleek drdol nabízí několik nepřehlédnutelných výhod. Za prvé, není nutné mít vlasy v tom nejvíce fresh stavu. Za druhé, úprava vlasů poskytuje obličeji lichotivý liftingový efekt, což ocení asi každý. Mezi milovníky tohoto stylového účesu patří celebrity jako Hailey Bieber, Gigi Hadid, JLo nebo Ariana Grande. Jeho provedení je navíc relativně jednoduché a lze ho snadno vysvětlit několika kroky.

  Snadný postup zvládne každý. Nejdůležitější je kvalitní fixační produkt

  Vytvoření elegantního účesu Sleek Ballerina Bun není vůbec složité a můžete si ho snadno vytvořit kdekoliv. Začněte se suchými nebo mírně vlhkými vlasy a použijte váš oblíbený přípravek pro sleek efekt, a to po celé délce vlasů. Někdo ho preferuje aplikovat při rozčesávání, někdo až po něm.

  Následně pečlivě pročešte vlasy a vytvořte pěšinku uprostřed. Poté shromážděte rozčesané vlasy na vrcholu hlavy a upevněte kvalitní gumičkou. Vyhlaďte povrch vlasů hřebenem nebo kartáčem a otočte ho kolem elastické gumičky. Pomoct si můžete i sponkami. 

  Pro dlouhotrvající sleek efekt použijte velkou vrstvu laku na vlasy. Můžete také přidat jemné třpytky nebo čím dál více populární mašli. S tímto rychlým postupem získáte sofistikovaný účes, který bude okouzlující při každé příležitosti.

  Od baletu k catwalku. Baleríny se z pódií dostaly až na přehlídková mola

  Účes ovšem není jediný prvek, který si módní a beauty průmysl z baletu převzal. Například svět balerín je v dnešní době rozmanitější než kdy dříve. Denně se na sociálních sítích setkáváme s jejich nekonečným proudem originálních stylizací a nových designérských interpretací.

  Málokdo přitom ví, že historie balerín sahá až do doby před vznikem mnoha renomovaných módních domů. Jejich kořeny lze vysledovat až do italského královského dvora v renesančním 15. století. Právě tam pravděpodobně načerpaly svou eleganci a nadčasový půvab.

  Zdroj: Jacquemus, MiuMiu

  Baleríny se tak staly botníkovou nezbytností, která doplňovala ženskou eleganci po celé dekády. Nosily je osobnosti jako Jane Birkin, princezna Diana či Brigitte Bardot. V současné době nás na ně opět lákají módní domy jako MiuMiu nebo Gucci. Jejich styl a půvab tak nadále zůstává živý a inspirující. Mezi novými transformacemi se objevují i oblíbené rovné špičky od Jacquemus. Perfektně vypadají s dlouhými kalhotami.

  Mezi naše favoritky však patří primárně baleríny značky Khaite. V její aktuální kolekci můžete objevit jednoduchou variantu, která získává na originalitě díky drobným krystalkům, které jí propůjčují impozantní wow efekt. Tyto elegantní baleríny vynikají v kombinaci s podkolenkami, midi sukní a klasickým svetrem. Look můžete navíc umocnit lehce vykukujícím límečkem od košile.

  Foto: Khaite

  Jak vidno, designéři, módní domy i obyčejné řetězce se nebojí toho, opět se inspirovat v historii. Z baletních představení a divadel se tak staronové klasiky opět dostávají do módního popředí. S příchozím novým rokem tedy můžete vyzkoušet jak nový účes, tak obuv.

  Zdroje: YouTube, Instagram

  Nejelegantnější hairstyle roku vyhrává Ballerina Sleek Bun. Baletky udávají trendy nejen v obuvi, ale i účesech

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.