Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud se zajímáte o módu, pak nejspíše neustále rozvíjíte vlastní styl. Občas je ovšem takového cíle těžké dosáhnout bez toho, aniž byste podlehli desítkám neustále se vynořujících trendů. Přitom k povýšení outfitů kolikrát stačí jen hrstka rad a konceptů, kterých je třeba se držet. Zjistěte, jak vylepšit svůj look bez zbytečného pořizování nových kousků.

  Držte se wrong shoe theory. Kombinujte nečekané kousky

  Prvním tipem, kterého byste se měli při evoluci vašeho stylu držet, je takzvaná wrong shoe theory. Jedná se o pravidlo, šířící se mezi fashion influencerkami jako blesk. Jeho princip je neskutečně jednoduchý. Doplňte vždy svůj outfit obuví, která vůči němu stojí v protikladu.

  Zdroj: Sandy Liang, Coach

  Zkrátka zvolte nejméně „vhodné“ boty. Příkladem jsou looky od značek jako Sandy Liang nebo Coach. Obě vytvořily stylový look pouze tím, že k „ženským“ šatům a sukním zvolily sportovní, nebo o něco drsnější boty.

  Vytvořte ze svého outfitu sandwich. Věnujte zvýšenou pozornost barvám

  Další způsob, jak „upgradovat“ své denní outfity, je „sandwich method“. Opět se jedná o zcela jednoduchý přístup, který ovšem dokáže divy. Pokaždé, když se rozhodnete dávat dohromady svůj look, zaměřte se na barvy jednotlivých kousků. Zkuste je zkombinovat tak, aby vytvořily zmíněný sendvič.

  Vždy byste měly zkusit propojit kousek z vrchní části těla, tedy top nebo bundu, s některým prvkem z dolní části těla. Příkladem jsou tedy boty ladicí s vámi zvoleným tričkem nebo sakem. Kalhoty nebo sukně by pak měly být v kontrastním odstínu, nebo zkrátka takovém, který vynikne a zbytek outfitu „rozbije“.

  Spolehněte se na matematiku. Před odchodem odečtěte nebo přidejte jeden doplněk

  Následující tip si můžete upravit podle toho, jaký je váš dosavadní styl. Každý ho totiž používá trochu jinak. Klíčem je ovšem věnovat zvýšenou pozornost doplňkům. Například slavná návrhářka Coco Chanel vždy prohlašovala, že musíte před odchodem z domu odstranit jeden doplněk.

  Outfit se tak stane víc uceleným a elegantním. Na druhou stranu ale ve videích od současných influencerek zaznívají přesně opačné rady. Dle nich je cílem k dokonalému looku přidání jednoho doplňku navíc. Ať už se jedná o sluneční brýle, šátek do vlasů, náramky, prstýnky nebo výrazný pásek.

  Nezapomínejte na vlasy. Nabízí skvělý způsob, jak zazářit každý den

  Pokud cítíte, že jsou vaše outfity každý den stejné a „něco jim zkrátka chybí“, ponořte se do světa vlasových doplňků. Jedná se o kategorii, na kterou často zapomínáme. Právě ona ovšem dokáže outfit pozvednout na vytouženou úroveň. Už jen proto, že nabízí možnost barevného sladění se zbytkem looku.

  Zdroj: Vivien Sheriff, Harrods

  Zároveň máte k dispozici nespočet možností. Není snad ani třeba vysvětlovat, že mašle vládnou nejen uplynulé, ale i současné sezóně. I v případě, že žádnou nevlastníte, nebude jejich pořízení představovat příliš nákladný nákup. To stejné platí pro ostatní doplňky, jako jsou výrazné čelenky do vlasů nebo sponky různých tvarů a barev.

  Změňte svou perspektivu. Oblečení nenoste, začněte ho stylizovat

  Poslední trik je stejně jednoduchý jako ty předešlé. Požaduje po vás totiž pouze změnu vaší perspektivy. Ve chvíli, kdy budete plánovat své outfity, se inspirujte trending videy na sociálních sítích. Ukazují totiž klíčový rozdíl mezi nošením oblečení a jeho stylizací. Často si totiž tento zásadní rozdíl neuvědomujeme.

  @bobrownn Wearing vs styling ✨ Which outfit would you wear? 🎀 SAVE FOR LATER for #outfitideas #stylinghacks #fashionhacks #grwm #wearingvsstyling ♬ original sound – 🎶🎧

  Perfektní outfit totiž nevytvoříte jenom zkombinováním k sobě se hodících kousků. Často je potřeba šáhnout také po různých doplňcích, jistým způsobem si upravit vlasy nebo šáhnout po té správné tašce. Jindy zase změnu zajistí jenom zastrčení trička do kalhot s vysokým pasem nebo ohrnutí rukávů. Zkrátka a jednoduše, na detailech záleží.

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Jak okamžitě pozvednout svůj styl. Upgrade bez zbytečných nákupů

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.