Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jílové masky nejsou v beauty světě žádnou novinkou. Stálicí skin care nadšenců jsou už několik let. Jaký je ale mezi jednotlivými typy rozdíl? Stojí za to si masky kupovat, nebo dává větší smysl si je doma jednoduše vyrobit? A jak přesně působí? Objevte konečně jejich tajemství.

  Pokud se už nějakou dobu na beauty scéně pohybujete, pak není možné, abyste nezaznamenali narůstající popularitu takzvaných clay masks. V překladu hliněné nebo jílové masky jsou totiž věrnými kosmetickými pomocníky. Na trhu proto existuje hned několik jejich variant. Všechny ovšem fungují na stejném principu. Výborně totiž z pokožky vytahují na povrch oleje a cokoli, co zacpává vaše póry.

  Zdroj: Unsplash

  Jílové masky tak pomáhají odstranit přebytečné oleje a obnovit v pokožce rovnováhu, což ocení především ti z vás s mastnou pletí, nebo tou trpící na akné. Hluboké vyčištění pleti ale můžete využít bez ohledu na váš typ pleti. Důležité je především dodržovat následnou hydrataci, jelikož jílové masky mohou citlivější pokožku snadno vysušit. Používat byste ji taky neměli více než jednou za týden.

  Dbejte na rozdíl mezi jednotlivými typy jílu. Rozhodněte se podle typu pleti

  Aplikovat pak můžete masku na celý obličej, nebo pouze na vaši T-zónu či místa, kde vás často trápí akné. Po jejím pečlivém umytí byste měli se svou skin care rutinou pokračovat tak jako vždy. Tedy vyčistit si pleť, nanést séra, a hlavně vyživující krém. Je pak už jen na vás, jestli se rozhodnete vybrat si už hotový produkt od osvědčených značek, nebo se do výroby masky pustíte sami.

  Zdroj: Caudalíe, Health & Beauty Aztec Secret

  V obou případech je důležité vědět, jaké typy jílů se do masek nejčastěji používají. Liší se především ve svém složení minerálů, jako je oxid křemičitý, hlinitý nebo vápenatý. Například zelený jíl obsahuje nejvyšší počet těchto látek. Najdete ho pak i pod názvem „French Green Clay“. Ti z vás s více mastnou pletí pak ocení bentonitový jíl, kterému by se ale měli vyvarovat ti s citlivou pokožkou.

  Zdroj: SkinCeuticals, Missha

  Dalším typem jílu je červený nebo růžový, který v angličtině hledejte pod názvem Rose Clay, Pink Kaolin nebo Red Clay. V porovnání s těmi ostatními obsahuje více křemičitanu. Jedná se o více jemnou variantu. Ti s citlivou pokožkou ocení také bílý jíl, známý také jako White Kaolin Clay. Hodí se pro všechny typy pleti, ale je o něco jemnější než zmíněná bentonitová varianta.

  @dermdoctor Relaxing Mask Therapy with @kiehls #kiehlspartner #dermdoctor #dermatologist #claymask #learnontiktok #kiehlsus ♬ Wear Me Out (Instrumental Version) – Gamma Skies

  V případě, že si chcete masku vyrobit sami, smíchejte jednoduše čajovou lžičku vybraného jílu s vodou. Následně masku naneste prsty nebo štětečkem. Pohrát si můžete také s dalšími ingrediencemi a dle svých preferencí přidat med, ovesné vločky nebo esenciální olejíčky, vhodné na pleť. Výhoda už připravených masek je delší trvanlivost a nálož dalších pečujících látek.

  Zdroje: Go To Skin Care, Dermstore, Live Simply, TikTok

  Foto:Pexels

  Jak fungují jílové masky? Pronikněte do tajemství oblíbeného beauty pomocníka

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.