Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Závěr roku přináší do světa krásy další TikTok trend. Tentokrát jde o virální přírodní masku, která má být zázračnou alternativou botulotoxinu. Dokáže však domácí maska opravdu úspěšně nahradit návštěvu estetické kliniky a vyhladit vrásky? Nezní takové řešení až moc snadně? Vše se dozvíte v našem článku věnovaném právě tomuto trendu.

    Příběh zázračné masky se začal psát videem na TikToku

    Obrovský trend přírodního „botoxu“ pomocí masky z lněných semínek odstartovala na TikToku uživatelka Victoria Benitez. Její virální video má momentálně přes 742 tisíc lajků. Netrvalo dlouho a sociální sítě zaplavila videa dalších uživatelů, kteří se také rozhodli vyzkoušet nově objevený „botoxový“ zázrak.

    Benitez ve videu nadšeně tvrdí, že gelová maska je v podstatě botox, který si můžete vyrobit sami v pohodlí domova. Překvapivě k tomu potřebujete pouze dvě ingredience, lněná semínka a vodu.

    Maska údajně nakrmí vaši pleť mastnými kyselinami a působí protizánětlivě. Zmiňuje se také, že ji můžete použít jako přírodní šampon na vlasy. Lněná semínka lze také přidat do ranní sklenice vody na podporu trávení nebo oblíbeného receptu na chleba.

    Jak si připravit populární masku doma?

    Pokud jste se rozhodli dát šanci této trendy masce, musíte vědět, jak ji správně připravit. Trik spočívá v tom, jakou metodou lněný gel vytvoříte. Většina návodů na TikToku se přiklání k tomu, že v hrnci smícháte přesně půl šálku semínek a dva šálky vody a následně ingredience uvaříte.

    Podle jiných se však všechny účinné látky obsažené v semínkách zničí právě vařením. Z tohoto důvodu byste je měli raději nasypat do skleničky, zalít horkou vodou a následně je nechat odstát v lednici alespoň několik hodin.

    Pro perfektní zachování všech živin je ovšem nejvhodnějším řešením zalít lněná semínka vodou o pokojové teplotě. Důležitým aspektem je také občasné promíchání lněné směsi. Právě to zajistí požadovanou a hustou konzistenci gelu.

    Tím ovšem instrukce nekončí. Masku musíte nechat na obličeji delší dobu, dokud úplně nezaschne a vy nebudete mít problém pohybovat obličejovými svaly. Výhodou je, že si hotovou masku můžete vyrobit ve větším objemu dopředu. V lednici vám maska vydrží až několik desítek dní.

    Může lněný gel skutečně nahradit botox?

    Příznivci nejnovějšího beauty trendu možná nedají na masku ze lněných semínek dopustit, věda má na jejich „zázrak“ ale poněkud skeptický názor. Dermatologové šířící osvětu na TikToku vysvětlují, že lněné semínko smíchané s vodou skutečně nemůže nahradit botox. V takovém případě by byl svět až příliš dokonalý.

    Po smytí masky se vám může zdát, že máte vypnutější pleť a méně vrásek. Jedná se však spíše o efekt lepidla. Maska vám totiž na obličeji ztuhne, napne a slepí pokožku. Domnělý vyhlazující efekt je tedy pouze dočasný.

    Nanesení masky tedy rozhodně nelze srovnávat s injekční dávkou botulotoxinu. Dermatologové proto vidí potenciální přínos masky spíše v hydrataci pleti a v jejích protizánětlivých účincích.

    Buďte kritičtí k beauty trendům na TikToku

    Velkým problémem kosmetického zákoutí TikToku jsou nepodložená tvrzení, která se masově šíří rychlostí světla. Přírodní botox v podobě masky z lněných semínek je toho skvělým příkladem, ze kterého bychom si měli vzít ponaučení.

    Předtím, než se nadšeně pustíte do zkoušení dalšího slibného TikTok trendu, ujistěte se, zda jsou tvrzení vědecky podložená a pravdivá a nejedná se jen o ztrátu času nebo peněz.

    Jednu věc však nemůžeme popřít. Za vyzkoušení této masky opravdu nic nedáte. Ingredience jsou cenově dostupné a její příprava je jednoduchá. V boji proti vráskám sice nepomůže, ale lněná semínka jsou bezesporu potravinou s mnoha živinami, pro kterou najdete všestranné využití.

    Zdroje: TikTok, ABC News, Medical Marketing and Media, YouTube

    Foto:Pexels

    Přírodní botox díky masce z lněných semínek: Kosmetický zázrak, nebo ztráta vašeho času?

    Luxusní hotel Lowell vítá jaro čajovým dýchánkem. Na pomoc si přizval módní dům Dior

    Značka Dior je známá nejen svými dech beroucími návrhy, ale také jedinečnými sety špičkového nádobí. Ve svých jarních čajových dýcháncích je nyní hodlá využít luxusní newyorský hotel Lowell. Zaměří se na kolekci Lily of the Valley, odkazující na oblíbenou květinu Christiana Dior.

    Náboženství jako nesmrtelný zdroj inspirace. Návrhářům nedává spát křesťanství, ani starověká symbolika

    Ačkoliv byste se divili, móda a náboženství si jdou ruku v ruce. Bylo tomu tak ještě několik generací zpět. Církev a jiná náboženská centra určovaly "trendy" takřka ve všem, tedy i v dobovém odívání. V novodobých dějinách jsme ale náboženskou tematiku uchopili zcela jinak. Ukrýváme v ní symboliku, vyjadřujeme skrze ni kontroverzi a vyvoláváme ovace i rozepři. 

    Jaro vítá nové luxusní produkty. Patří mezi ně sluneční brýle, kabelky i Espresso Martini

    Známé značky oslavují příchod jara novými produkty. Teplejší dny tak můžete přivítat se slunečními brýlemi Dior Cannage. Doplnit je můžete o trendy Colby kabelku od Michael Kors. Pro speciální příležitost si nechte šperky z nové Blue Book kolekce Tiffany & Co. a na konci dne se odměňte Espresso Martini od Emmy Chamberlain a Kendall Jenner.

    Nejpopulárnější letošní tenisky jsou Samba od Adidas. Módní svět je z nich však už otrávený

    Obuvnický gigant Adidas teprve nedávno optimisticky zvýšil celoroční prognózu svého provozního zisku o 200 milionů eur. Důvodem je enormní poptávka po takzvaných "terrace" teniskách, kterým spolehlivě vévodí trendy model Samba. Módní svět však začíná být z jeho obrovské popularity poněkud otrávený.