Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Závěr roku přináší do světa krásy další TikTok trend. Tentokrát jde o virální přírodní masku, která má být zázračnou alternativou botulotoxinu. Dokáže však domácí maska opravdu úspěšně nahradit návštěvu estetické kliniky a vyhladit vrásky? Nezní takové řešení až moc snadně? Vše se dozvíte v našem článku věnovaném právě tomuto trendu.

  Příběh zázračné masky se začal psát videem na TikToku

  Obrovský trend přírodního „botoxu“ pomocí masky z lněných semínek odstartovala na TikToku uživatelka Victoria Benitez. Její virální video má momentálně přes 742 tisíc lajků. Netrvalo dlouho a sociální sítě zaplavila videa dalších uživatelů, kteří se také rozhodli vyzkoušet nově objevený „botoxový“ zázrak.

  Benitez ve videu nadšeně tvrdí, že gelová maska je v podstatě botox, který si můžete vyrobit sami v pohodlí domova. Překvapivě k tomu potřebujete pouze dvě ingredience, lněná semínka a vodu.

  Maska údajně nakrmí vaši pleť mastnými kyselinami a působí protizánětlivě. Zmiňuje se také, že ji můžete použít jako přírodní šampon na vlasy. Lněná semínka lze také přidat do ranní sklenice vody na podporu trávení nebo oblíbeného receptu na chleba.

  Jak si připravit populární masku doma?

  Pokud jste se rozhodli dát šanci této trendy masce, musíte vědět, jak ji správně připravit. Trik spočívá v tom, jakou metodou lněný gel vytvoříte. Většina návodů na TikToku se přiklání k tomu, že v hrnci smícháte přesně půl šálku semínek a dva šálky vody a následně ingredience uvaříte.

  Podle jiných se však všechny účinné látky obsažené v semínkách zničí právě vařením. Z tohoto důvodu byste je měli raději nasypat do skleničky, zalít horkou vodou a následně je nechat odstát v lednici alespoň několik hodin.

  Pro perfektní zachování všech živin je ovšem nejvhodnějším řešením zalít lněná semínka vodou o pokojové teplotě. Důležitým aspektem je také občasné promíchání lněné směsi. Právě to zajistí požadovanou a hustou konzistenci gelu.

  Tím ovšem instrukce nekončí. Masku musíte nechat na obličeji delší dobu, dokud úplně nezaschne a vy nebudete mít problém pohybovat obličejovými svaly. Výhodou je, že si hotovou masku můžete vyrobit ve větším objemu dopředu. V lednici vám maska vydrží až několik desítek dní.

  Může lněný gel skutečně nahradit botox?

  Příznivci nejnovějšího beauty trendu možná nedají na masku ze lněných semínek dopustit, věda má na jejich „zázrak“ ale poněkud skeptický názor. Dermatologové šířící osvětu na TikToku vysvětlují, že lněné semínko smíchané s vodou skutečně nemůže nahradit botox. V takovém případě by byl svět až příliš dokonalý.

  Po smytí masky se vám může zdát, že máte vypnutější pleť a méně vrásek. Jedná se však spíše o efekt lepidla. Maska vám totiž na obličeji ztuhne, napne a slepí pokožku. Domnělý vyhlazující efekt je tedy pouze dočasný.

  Nanesení masky tedy rozhodně nelze srovnávat s injekční dávkou botulotoxinu. Dermatologové proto vidí potenciální přínos masky spíše v hydrataci pleti a v jejích protizánětlivých účincích.

  Buďte kritičtí k beauty trendům na TikToku

  Velkým problémem kosmetického zákoutí TikToku jsou nepodložená tvrzení, která se masově šíří rychlostí světla. Přírodní botox v podobě masky z lněných semínek je toho skvělým příkladem, ze kterého bychom si měli vzít ponaučení.

  Předtím, než se nadšeně pustíte do zkoušení dalšího slibného TikTok trendu, ujistěte se, zda jsou tvrzení vědecky podložená a pravdivá a nejedná se jen o ztrátu času nebo peněz.

  Jednu věc však nemůžeme popřít. Za vyzkoušení této masky opravdu nic nedáte. Ingredience jsou cenově dostupné a její příprava je jednoduchá. V boji proti vráskám sice nepomůže, ale lněná semínka jsou bezesporu potravinou s mnoha živinami, pro kterou najdete všestranné využití.

  Zdroje: TikTok, ABC News, Medical Marketing and Media, YouTube

  Foto:Pexels

  Přírodní botox díky masce z lněných semínek: Kosmetický zázrak, nebo ztráta vašeho času?

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.