Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jak už je zvykem, návrhář Simon Porte Jacquemus odhalil svou nejnovější kolekci mimo oficiální kalendář týdnů módy. V pondělí ji představil na jihu Francie v malebném městečku Saint-Paul-de-Vence. Show s názvem Les Sculptures využívala jak minimalistické elegantní prvky, tak surrealismus ovlivněný uměleckými díly rozestavěnými podél mola.

  Nejnovější show módního domu Jacquemus byla plná nejen elegantních a surrealistických kousků, ale také známých osobností. Návrhář Simon Porte Jacquemus totiž opět úspěšně uspořádal přehlídku, na kterou se celebrity sjely i přes to, že se konala mimo oficiální kalendář týdnů módy. Není divu, značka je totiž tentokrát pohostila v malebném městečku Saint-Paul-de-Vence na jihu Francie.

  Na očekávanou show tak dorazila i herečka Julia Roberts nebo modelka Kylie Jenner se svou pětiletou dcerou Stormi. Přehlídka se konala v Nadaci Maeght, která ukrývá díla od umělců, jako je Alberto Giacometti, Henry Moore, Joan Miró, Alexander Calder nebo Paul Jenkins. Jejich tvorbou pak byla částečně inspirovaná i samotná kolekce s názvem Les Sculptures.

  Jednotlivé kousky totiž kombinovaly jednoduchou eleganci se surrealistickými prvky. Návrhy pak Jacquemus vyhotovil v jednoduché paletě barev. Využil především černou, bílou, červenou a světle žlutou. Jejich monotónnost ovšem sem tam protnul leopardí vzor. Samotný návrhář pak odmítnul tvrzení, že by se jeho tvorba měla označit za quiet luxury. „Jsme pop luxury,“ vysvětlil.

  Zdroj: Jacquemus

  Pop luxury vytvořil Jacquemus pomocí asymetrických šatů i surrealistických topů

  Mezi samotné návrhy pak patřila například řada asymetrických šatů. Jednoduché střihy tak zdobil pouze jeden rukáv se širokým ramenem, nebo průstřih místo výstřihu. Zajímavým kouskem byl také kašmírový top, který napodoboval luxusní svetr. Do jeho rukávů byste ovšem ruce nedostali. Návrhář je totiž nechal na topu uvázat do ledabylého uzlu. Jedinečné pak byly také jednotlivé doplňky.

  Zdroj: Jacquemus

  Největší pozornost si získaly například surrealistické boty, které vrstvily dva podpatky na sebe. Populární se jistě stane také „chlupatá“ kabelka s jednoduchým, ale výrazným zlatým kruhem. Jak už bývá zvykem, část kousků z přehlídky bylo možné zakoupit okamžitě poté, co skončila. Skupinka VIP hostů, včetně modelek Gigi Hadid a Emily Ratajkowski, se zase po zakončení show shromáždila v luxusním statku na slavnostní večeři.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Fashion Times, Jacquemus, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Jacquemus zazářil na jihu Francie. V Les Sculptures zkombinoval eleganci se surrealismem

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.