Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jak už je zvykem, návrhář Simon Porte Jacquemus odhalil svou nejnovější kolekci mimo oficiální kalendář týdnů módy. V pondělí ji představil na jihu Francie v malebném městečku Saint-Paul-de-Vence. Show s názvem Les Sculptures využívala jak minimalistické elegantní prvky, tak surrealismus ovlivněný uměleckými díly rozestavěnými podél mola.

  Nejnovější show módního domu Jacquemus byla plná nejen elegantních a surrealistických kousků, ale také známých osobností. Návrhář Simon Porte Jacquemus totiž opět úspěšně uspořádal přehlídku, na kterou se celebrity sjely i přes to, že se konala mimo oficiální kalendář týdnů módy. Není divu, značka je totiž tentokrát pohostila v malebném městečku Saint-Paul-de-Vence na jihu Francie.

  Na očekávanou show tak dorazila i herečka Julia Roberts nebo modelka Kylie Jenner se svou pětiletou dcerou Stormi. Přehlídka se konala v Nadaci Maeght, která ukrývá díla od umělců, jako je Alberto Giacometti, Henry Moore, Joan Miró, Alexander Calder nebo Paul Jenkins. Jejich tvorbou pak byla částečně inspirovaná i samotná kolekce s názvem Les Sculptures.

  Jednotlivé kousky totiž kombinovaly jednoduchou eleganci se surrealistickými prvky. Návrhy pak Jacquemus vyhotovil v jednoduché paletě barev. Využil především černou, bílou, červenou a světle žlutou. Jejich monotónnost ovšem sem tam protnul leopardí vzor. Samotný návrhář pak odmítnul tvrzení, že by se jeho tvorba měla označit za quiet luxury. „Jsme pop luxury,“ vysvětlil.

  Zdroj: Jacquemus

  Pop luxury vytvořil Jacquemus pomocí asymetrických šatů i surrealistických topů

  Mezi samotné návrhy pak patřila například řada asymetrických šatů. Jednoduché střihy tak zdobil pouze jeden rukáv se širokým ramenem, nebo průstřih místo výstřihu. Zajímavým kouskem byl také kašmírový top, který napodoboval luxusní svetr. Do jeho rukávů byste ovšem ruce nedostali. Návrhář je totiž nechal na topu uvázat do ledabylého uzlu. Jedinečné pak byly také jednotlivé doplňky.

  Zdroj: Jacquemus

  Největší pozornost si získaly například surrealistické boty, které vrstvily dva podpatky na sebe. Populární se jistě stane také „chlupatá“ kabelka s jednoduchým, ale výrazným zlatým kruhem. Jak už bývá zvykem, část kousků z přehlídky bylo možné zakoupit okamžitě poté, co skončila. Skupinka VIP hostů, včetně modelek Gigi Hadid a Emily Ratajkowski, se zase po zakončení show shromáždila v luxusním statku na slavnostní večeři.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Fashion Times, Jacquemus, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Jacquemus zazářil na jihu Francie. V Les Sculptures zkombinoval eleganci se surrealismem

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.