Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kdyby se v módním průmyslu vyhlašovalo slovo roku, jedním z nadějných kandidátů by jistě bylo Loewe. Značka sice oproti minulému čtvrtletí ztratila první místo v popularitě (předběhla ji Miu Miu), ale jedinečný pohled Jonathana Anderson na svět nás nepřestává bavit a kabelky nejsou výjimkou. Které z nich jsou podle nás must-have?

  Squeeze Bag

  Našim pozorným očím samozřejmě nemohla uniknout horká podzimní novinka s názvem Squeeze Bag, kterou jsme také zařadili do našeho říjnového nákupního seznamu! Její design v sobě krásně spojuje všechny osobité vlastnosti španělského módního domu – inovativnost, unikátnost, tradiční řemeslo a hravou kreativitu. Je vyrobena z na dotek jemné jehněčí kůže Nappa. Lze ji považovat za kabelku ve tvaru půlměsíce, ale právě díky mimořádně měkkému materiálu je její tvar velmi přizpůsobivý a fluidní.

  Výrazným prvkem je takzvaný donutový zlatý (v případě modré varianty stříbrný) řetízek, který je do značné míry nastavitelný. Na první pohled zaujme řasený detail podél otvoru. Otevírání a zavírání funguje na principu magnetu. Vnitřní prostor je veliký a najdete v něm také kapsu na zip. Název kabelky je inspirován měkkou koženou rukojetí na samém vrchu, kterou lze zmáčknout.

  Velikost small je k dispozici v čokoládově hnědé, černé, křídové, olivové, světle hnědé a azurově modré barvě. Její větší sestra medium zase v černé, burgundy, olivové a světle hnědé. Velikost medium vás vyjde na zhruba 89 tisíc korun, ale budete si muset počkat, momentálně je vyprodaná.

  Zdroj: Loewe

  Verdikt?

  Loewe Squeeze Bag byla během zářijových týdnů módy streetstylovým hitem a my se tomu nedivíme! Letošní rok byl pro značku velmi úspěšný díky originální a odvážné vizi Jonathana Anderson a taška Squeeze Bag do tohoto konceptu dokonale zapadá. Model je velmi sofistikovaný a zároveň designově nekonvenční. Díky svým rozměrům je ideální kabelkou pro každodenní nošení všech nezbytností. Zahlédli jsme ji na Insta story Kendall Jenner, ale také na rameni Emily Ratajkowski, Jennifer Lawrence, Sophie Richie Grainge a Camily Coelho.

  @loewe

  In case you were wondering, it’s LO-WEH-VAY Guests of the LOEWE Spring Summer 2024 show say our name. #LOEWE #LOEWESS24

  ♬ original sound – LOEWE

  Puzzle Bag

  Debutová kabelka Jonathana Anderson, tehdy čerstvého kreativního ředitele, brzy oslaví 10. narozeniny. Její popularita však ani po tolika letech výrazně neklesá. Za oblibu může opět vděčit zajímavému, hravému a nadčasovému designu z kreativní studnice Andersona. Má tvar kvádru. Kouzlo přichází v podobě sešitých dílů z telecí kůže ve stylu origami, které lze skládat, dokud není kabelka zcela plochá. Zavírá se na zip a snadno ji uchopíte pomocí rukojeti, případně na rameno či cross-body díky přidanému popruhu. Na zadní straně tašky se nachází také kapsa na zip.

  Můžete si ji pořídit ve velikostech mini, small a medium. Samozřejmostí je široká škála barev a materiálů a nelze nezmínit spolupráci se Studiem Ghibli. Designovou podstatu Puzzle nesou i příbuzné tašky Cropped Puzzle Fold Bag a Puzzle Fold Tote. Ta klasická z telecí kůže ve velikosti small stojí cca 64 tisíc korun.

  Zdroj: Loewe

  Verdikt?

  Za nás má Puzzle Bag jednoznačně nadčasový a elegantní potenciál, který se jen tak neztratí. Zaujal nás ovšem také model Puzzle Tote, který lze doslova složit do plochého čtverce a momentálně se těší velké oblibě. Svědčí o tom i sedmé místo v žebříčku nejžádanějších produktů ve čtvrtletním reportu Lyst Index. Rozruch v dobrém slova smyslu způsobila v uplynulém týdnu také nejnovější kampaň značky Loewe s Maggie Smith. Rezonovala především její fotografie s tmavě zelenou Puzzle.

  Zdroje: Loewe, Lyst, Who What Wear, The Purse Blog, Instagram

  It bags jako investice: Které modely od Loewe se vyplatí?

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.