More

  Kabelky jsou snad jednou z nejžádanějších komodit ve světě luxusu. Často se kolem nich točí kult obdivovatelů a sběratelů a pro mnoho značek se stávají poznávacím znamením, lákavým symbolem prestiže. Módní dům Gucci s obrovským kulturním dědictvím představil od počátku své existence několik kabelek, které se vešly do historie jako „It bags“ nebo klasiky. Které z nich prokazatelně překonají zub času a stanou se vašimi oddanými společníky?

  Jackie 1961

  Jackie 1961, poprvé představená v 60. letech jako Constance, milovaná a později přejmenovaná podle Jackie Kennedy Onassis, nestárnoucí. Skvělým atributem celé řady je bohatý výběr. V současné době máte na výběr z mini, small a medium velikostí. Barevná škála sahá od černé po světle zelenou a k dispozici jsou i varianty s jinými povrchovými úpravami. Verze debutující během přehlídky podzim/zima 2020 má přidanou hodnotu v podobě odnímatelného popruhu. Poznávacím znamením je bezpochyby druhý popruh se zlatou přezkou, který tašku bezpečně uzavře. Notoricky známý je také samotný tvar půlměsíce. Cena závisí na konkrétním modelu, ale za malou verzi zaplatíte přibližně 61 238 Kč.

  Zdroj: Gucci

  Verdikt?

  Skutečně dobrá investice se nese ve znamení Jackie 1961. Nadčasovost jí zajišťuje krásný design, který se od jejího uvedení na trh nijak dramaticky nezměnil. Kromě speciálních edic na sobě nemá žádné logo, což jí dodává určitou diskrétnost pro všechny milovníky nenápadného luxusu. Tvar půlměsíce přeje současnému velkému trendu kabelek tohoto tvaru. Díky odnímatelnému popruhu ji můžete nosit v ruce, na rameni nebo ve stylu cross-body. Nedá na ní dopustit ani ambasadorka domu Dakota Johnson, Chiara Ferragni a červenou a bílou verzi vlastní Dua Lipa.

  Zdroj: Gucci

  Bamboo 1947

  Jedním z nejoblíbenějších produktů vůbec je i model Bamboo 1947. Zrozená v podstatě náhodou kvůli nedostatku materiálu po druhé světové válce, kdy Guccio Gucci musel na rukojeť místo kůže použít bambus. Spadá do kategorie spíše menších kabelek, ale unese vše, co během dne potřebujete. Půlkruhový baculatý tvar je inspirován koňským sedlem. Opět si můžete vybrat mezi mini, small a medium verzí. K dispozici je v mnoha odstínech, od těch nejneutrálnějších až po ty excentrické, podobně je to i s materiálem. Má dva popruhy, přičemž oba jsou odnímatelné. Kabelka se uzavírá lakovaným bambusovým zámkem. Cena se pohybuje od 78 385 korun výše.

  Zdroj: Gucci

  Verdikt?

  Paradoxně nejlepší investicí se zdají být ty nejstarší kabelky z dílny Gucci. V tomto případě plně platí, že věk je jen číslo. Bamboo 1947 (ani Jackie 1961) není výjimkou. Splňuje všechny požadavky pro nadčasovou mini kabelku pro večerní drink ve městě nebo společenskou událost. Bambusová rukojeť je hravým, ale stále elegantním detailem. Popruh vám dává možnost nosit ji i jako cross-body, nejen v ruce. Harry Styles si ji vzal na červený koberec na předávání Brit Awards v roce 2021, Leonie Hanne s ní letos strávila letní dovolenou a Rosie Huntington-Whiteley ji měla na akci domu Gucci.

  Zdroj: Gucci, Leonie Hanne

  Zdroje: L’Officiel, Luxe Digital, Editorialist, Instagram, Gucci, Leonie Hanne

  It bags jako investice: Které modely od Gucci se vám vyplatí?

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.