Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kabelky jsou snad jednou z nejžádanějších komodit ve světě luxusu. Často se kolem nich točí kult obdivovatelů a sběratelů a pro mnoho značek se stávají poznávacím znamením, lákavým symbolem prestiže. Módní dům Gucci s obrovským kulturním dědictvím představil od počátku své existence několik kabelek, které se vešly do historie jako „It bags“ nebo klasiky. Které z nich prokazatelně překonají zub času a stanou se vašimi oddanými společníky?

  Jackie 1961

  Jackie 1961, poprvé představená v 60. letech jako Constance, milovaná a později přejmenovaná podle Jackie Kennedy Onassis, nestárnoucí. Skvělým atributem celé řady je bohatý výběr. V současné době máte na výběr z mini, small a medium velikostí. Barevná škála sahá od černé po světle zelenou a k dispozici jsou i varianty s jinými povrchovými úpravami. Verze debutující během přehlídky podzim/zima 2020 má přidanou hodnotu v podobě odnímatelného popruhu. Poznávacím znamením je bezpochyby druhý popruh se zlatou přezkou, který tašku bezpečně uzavře. Notoricky známý je také samotný tvar půlměsíce. Cena závisí na konkrétním modelu, ale za malou verzi zaplatíte přibližně 61 238 Kč.

  Zdroj: Gucci

  Verdikt?

  Skutečně dobrá investice se nese ve znamení Jackie 1961. Nadčasovost jí zajišťuje krásný design, který se od jejího uvedení na trh nijak dramaticky nezměnil. Kromě speciálních edic na sobě nemá žádné logo, což jí dodává určitou diskrétnost pro všechny milovníky nenápadného luxusu. Tvar půlměsíce přeje současnému velkému trendu kabelek tohoto tvaru. Díky odnímatelnému popruhu ji můžete nosit v ruce, na rameni nebo ve stylu cross-body. Nedá na ní dopustit ani ambasadorka domu Dakota Johnson, Chiara Ferragni a červenou a bílou verzi vlastní Dua Lipa.

  Zdroj: Gucci

  Bamboo 1947

  Jedním z nejoblíbenějších produktů vůbec je i model Bamboo 1947. Zrozená v podstatě náhodou kvůli nedostatku materiálu po druhé světové válce, kdy Guccio Gucci musel na rukojeť místo kůže použít bambus. Spadá do kategorie spíše menších kabelek, ale unese vše, co během dne potřebujete. Půlkruhový baculatý tvar je inspirován koňským sedlem. Opět si můžete vybrat mezi mini, small a medium verzí. K dispozici je v mnoha odstínech, od těch nejneutrálnějších až po ty excentrické, podobně je to i s materiálem. Má dva popruhy, přičemž oba jsou odnímatelné. Kabelka se uzavírá lakovaným bambusovým zámkem. Cena se pohybuje od 78 385 korun výše.

  Zdroj: Gucci

  Verdikt?

  Paradoxně nejlepší investicí se zdají být ty nejstarší kabelky z dílny Gucci. V tomto případě plně platí, že věk je jen číslo. Bamboo 1947 (ani Jackie 1961) není výjimkou. Splňuje všechny požadavky pro nadčasovou mini kabelku pro večerní drink ve městě nebo společenskou událost. Bambusová rukojeť je hravým, ale stále elegantním detailem. Popruh vám dává možnost nosit ji i jako cross-body, nejen v ruce. Harry Styles si ji vzal na červený koberec na předávání Brit Awards v roce 2021, Leonie Hanne s ní letos strávila letní dovolenou a Rosie Huntington-Whiteley ji měla na akci domu Gucci.

  Zdroj: Gucci, Leonie Hanne

  Zdroje: L’Officiel, Luxe Digital, Editorialist, Instagram, Gucci, Leonie Hanne

  It bags jako investice: Které modely od Gucci se vám vyplatí?

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.