Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jídlo milují všichni a výjimkou nejsou ani kolekce předních světových designérů. Kdybychom se ponořili do historie módy, našli bychom stovky food-inspired kousků. Jsou hravé, vtipné a dodávají outfitu nenucený nádech nedbalosti. Při správném stylingu s takovými kousky zazáříte i při speciálních příležitostech.

  Je libo kabelku ze špaget, banánu nebo si přejete raději tu zdobenou sladkými cookies? Není problém, letošní menu je velmi obsáhlé. Vypadá to, jako by designéři uspořádali výpravu do spižírny.

  Puppets & Puppets podává kabelkovou svačinu. Vybrat si můžete mezi volským okem, banánem a sušenkou

  Jarní nabídka Puppets & Puppets se od svých dosavadních kolekcí velmi liší. Značka poprvé opustila výrazná loga a dala průchod elegantnějšímu a minimalistickému designu. Tichý luxus však hravě okořenila o zmíněné jídlo. Pokud bychom tedy měli korunovat krále food-inspired kolekcí, jednoznačně by to byl módní dům Puppets & Puppets.

  Zdroj: Puppets & Puppets

  V minulosti nám značka předvedla například pokrývku hlavy ve tvaru ementálu. Kreativní ředitelka a zároveň majitelka brandu Carly Mark lásku k jídlu prolíná do veškeré své tvorby. Než založila vlastní značku, studovala a zabývala se moderním uměním. Ke své tvorbě obrazů používala například prázdné sáčky od Haribo bonbonů. Několik sezón už jí ale nedá spát ani oblíbené volské oko, a hlavně banán.

  Beznadějně vyprodané Champagne heels. Kate Spade si zřejmě libuje v šampaňském i koktejlech

  Pokud máte chuť na boty v šampaňském podání, Kate Spade vytvořila dvě velmi funny varianty, které přímo touží po vynesení na večírek či tematickou příležitost. Zabodujete s nimi na párty, ale i u neformální večeře s přáteli.

  Zdroj: Kate Spade

  Oblíbené podpatky ale budete muset chvíli pohledat, na oficiálních stránkách Kate Spade jsou totiž vyprodané. Nezbývá vám tedy, než se poohlédnout na second hand platformách typu Depop, Grailed nebo Vestiaire Collective. Objevují se zde poměrně často, ale stejně tak rychle jsou opět vyprodané.

  Pasta, špagety a pizza jsou módními influencery. Inspirují se u nich Bottega Veneta i Anna Hathaway

  Jak se v posledních letech zdá, těstoviny jsou jedním z nejpopulárnějších jídel na světě. Dokonce existuje náboženské uskupení, které vzdává hold všem druhům těstovin. V kampani Dolce & Gabbana je minulý rok jedla Kim Kardashian a sociální sítě nekonečně zahlcují videa s přípravou těch nejlepších těstovinových receptů. O jejich popularitě tedy není pochyb, reaguje na ni proto samozřejmě i svět módy.

  Zdroj: Nik Bentel Studio

  Do velice realistických kousků přetváří italské pochutiny newyorské designové studio Nik Bentel. Kromě food-inspired kabelek u něj naleznete celou řadu předmětů, čerpajících inspiraci z každodenně používaných předmětů či virtuálních objektů. Velmi oblíbená položka je i peněženka, vytvořená podle obyčejné složky na starých operačních systémech Windows.

  Zdroj: Bottega Veneta (MyTheresa)

  Nejoblíbenějším druhem těstovin, tedy špagetami, se inspirovala také italská značka Bottega Veneta, která do jejich tvaru a vzhledu transformovala svou ikonickou kabelku Jodie. Tím to ale nekončí, špagety očarovaly také značku Valentino. Vintage šaty inspirované touto těstovinou minulý rok vynesla Anna Hathaway. V jednom z rozhovorů řekla, že si vždy přála být těstovinou.

  Zdroje: Instagram

  Inspirováno jídlem. Módní svět servíruje plnohodnotné menu designérských kousků

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.