Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Slunečné jarní dny si žádají nové pánské tenisky. Neznamená to ovšem, že nutně zatíží váš rozpočet. Existují totiž trendy sneakers, disponující stejným efektem, jako když obujete designérské boty za desetitisíce korun. Do městské módy nově spadají tenisky Salomon a setrvávají v ní modely Adidas Samba nebo Campus. Nad věcí zůstanete i se značkou Axel Arigato.

  Svět pánských tenisek je stejně rozmanitý jako proměnlivé dubnové počasí. S následujícími modely ovšem zůstanete styloví ještě za pět let. Při výběru obuvi je totiž klíčovým faktorem nadčasovost. Letošní trendy tenisky pak spojují dva zdánlivě protichůdné prvky, které však vytvářejí harmonii. Prvním z nich je retro vliv, zatímco druhým je futurismus.

  Ulice zaplňují tenisky Salomon. Ze sportovní obuvi se stává nový trend

  Většina lidí si se značkou Salomon automaticky spojí obuv pro horské výstupy nebo běžecké tréninky. Její tenisky jsou tak často považovány za klasickou volbu našich tatínků. Kdo by tedy předpověděl, že se právě z nich stanou takoví „trendsetteři“? Takzvané Salomonky totiž nezanechávají obtisk pouze na štěrkových cestách, ale i na generaci Z. 

  Čím dál častěji se tak s nimi setkáváme v ulicích měst, kde sehrávají roli v typických pouličních outfitech. Stylizují se naprosto stejně jako jiné tenisky. Jsou to jedny z mála bot, které udržují nohu „zdravou“ a jsou navíc velmi pohodlné.

  Adidas Samba a Campus stále zůstávají na prvních příčkách. Zaměřte se na originální barvy i spolupráce

  Jak Adidas Samba, tak Campus jsou nesmírně oblíbené modely tenisek, a to napříč všemi generacemi. Není divu, jsou totiž mimořádně slušivé a padnou jako ulité téměř každému. Potkáte v nich děti, vysokoškoláky i starší generace. Pokud zůstanou nadále populární, je tak více než možné, že předčí i popularitu modelu Stan Smith.

  Zdroj: Adidas

  Jak se v nich ale odlišit od ostatních? Poohlédněte se po netypických barevných propojeních nebo originálních spolupracích. Skvěle vypadají například Adidas Samba v leopardím potisku. Virální hit ale budete muset řádně pohledat, jen tak je totiž neseženete. Hravou volbou je pak fúze se značkou Comme des Garçons.

  Vyznavačům minimalismu doporučujeme nákup u Axel Arigato. Kvalitní tenisky vynesete na „streetový“ i elegantní způsob

  Značka Axel Arigato spojuje skandinávský design, moderní nadhled a retro styl. Švédský velikán se sice řídí nejnovějšími trendy, vždy ale u svých modelů zachová čistotu a fresh vzhled. A to nejen u bot, ale i u dalších oděvních prvků. Proto se při nákupu nových tenisek rovnou poohlédněte také po oblečení.

  Zdroj: Axel Arigato

  Nejoblíbenějšími modely jsou především ONYX a AREA. Jejich barevné možnosti jsou pak skoro nekonečné. Všechny boty ovšem i přes nejrůznější barevné kreace zůstávají minimalistické. Oba modely zkombinujete takřka se vším, jak s baggy džínami a mikinou, tak s oblekem do práce.

  Podpořte českou módní scénu. Brand JanSociété se propojil s renomovanou značkou PRESTIGE

  Další velmi variabilní teniskovou alternativou jsou boty JanSocété X PRESTIGE. Společně vytváří nadčasové tenisky, a to opět v několika perfektních barevných variantách.

  Zdroj: JanSociété

  Tenisky jsou vyrobeny z pravé kůže. Každý pár je navíc vyhotoven ručně. Musíte vzít ovšem v potaz delší dobu doručení, výroba totiž trvá až šest týdnů. Zmíněný model pak dokonce získal nejprestižnější české ocenění Czech Grand Design 2019.

  Zdroje: Instagram

  Hodně legrace za málo peněz. Parádní pánské tenisky nemusí stát desetitisíce korun

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.