Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Svět pánských šperků a hodinek prochází dobou nevídané rozmanitosti. Designéři, kteří se v minulosti často přikláněli k tradičním nebo naopak impozantním a honosným modelům, nyní otevírají brány k širšímu výběru. Aktuální trendy směřují k minimalistickému designu, avšak stále jsou v kurzu i drahé kameny nebo perly. Opusťte od běžných šperkařských velikánů a dejte šanci méně známým tvářím.

  K modernizaci pánských šperků v průběhu let došlo hlavně díky mužským celebritám, rapperům a zpěvákům. Hojně se kromě ryze pánských kolekcí setkáte i s množstvím unisex šperků a hodinek. Genderová neutrálnost je tedy jedním z klíčových prvků šperkařské scény.

  All Blues zhmotňuje minimalismus a syrovost. Tradiční šperky s novým výrazem

  Mladistvá energie, pánský vzhled a výrazné tvary. To jsou aspekty, které se prolínají v celé aktuální kolekci značky. Šperky all Blues vystihují pokrok a snaží se najít rovnováhu mezi výrazem racionálního a emocionálního myšlení. V nabídce naleznete robustní metalické prsteny, náramky i řetízky. Avšak druhá polovina v sobě skrývá minimalismus a čistotu, což jsou hlavní pilíře skandinávské módy i šperkařství.

  Foto: All Blues

  Skandinávská elegnace má jméno Georg Jensen. Hodinky ztvárňující smysl pro inovaci

  Georg Jensen je umělec, který se drží základních pravidel severského designu, zároveň však dává průchod nadčasovosti a inovaci. Klasické modely obohacuje o mikroskopické detaily a každá část hodinek je na setiny milimetrů přesná. Je až nemožné, kolik ukrytých detailů se v tak malém produktu skrývá. Ať už jde o švýcarský vnitřek ciferníku nebo o zevní zpracování řemínku, George Jensen je naprostá skandinávská špička v oblasti hodinek. A věřte, že nikdo stejné mít nebude.

  Foto: Georg Jensen

  Mixujte s Buccellati. Perfektní mix hodinek s ostatními šperky je tu samozřejmostí

  Náš favorit v oblasti mixování šperků s hodinkami je italské Buccellati. Renomovaný brand nabízí skvělé možnosti vrstvení šperků. Navíc nás jako jeden z mála zaujal i burgundy barvou hodinek. Nesmírně trendy a letos nezbytná barva se konečně dostala i do pánské sekce šperků. Hodinky můžete doplnit náramkem i prstýnkem ze stejné řady a věřte, že estetickou roli splníte na výbornou.

  Foto: Buccellati

  Luxus v podání Antipearle. Kromě pořízení smyslných šperků podpoříte i českou módní scénu

  Značka, která se ztotožnila s estetickým vnímáním a pravými perlami, umně spojenými do svých výrobků. Tyto perly jsou harmonicky začleněny do různých forem šperků, vytvářejících tak elegantní a zároveň přírodní kolekce. Antiperale nejen drží krok s aktuálními trendy, ale také připravují unisex řadu, která osloví každého, kdo si libuje v minimalistickém, a přesto velice autentickém stylu. Za návštěvu stojí i designový showroom v centru Prahy.

  Foto: Antipearle

  I muži mají rádi pestrost. Osvěžte outfit barevnými šperky a nechte ze sebe promluvit drahé kameny

  Hravé a přírodní šperky, jejichž sídlo je opět na severu, nese jméno Bleue Burnham. Londýnské šperkařství se ve svých klenotech snaží zachovávat tvary přírody a zapojuje je do tradičních modelů. Všechny kameny, zdobící většinu sortimentu jsou v původním přírodním tvaru. Značka se nebojí mixovat jejich barvy, protože ví, že vše co stvořila příroda k sobě pasuje. Pokud tedy mužskou šperkovnici potřebujete rozzářit, Bleue Burnham může být tím správným pomocníkem.

  Zdroj: Instagram

  Foto:Reuters

  Hodinky a šperky proti proudu: Zahoďte mainstream a darujte jedinečnost a kreativitu

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.