Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V temných nocích na konci října, kdy se otevírá okno mezi světem živých a říší stínů, může se stát opravdu cokoliv. Halloween je svátek. Pro nekonečnou kreativitu a výrazný styl, který dřímá v srdci každého milovníka módy. Od avantgardních vizáží až po haute couture elegantní kostýmy, máte jedinečnou šanci prozkoumat hranice módy a estetiky. Můžete se stát kýmkoliv a ukázat stránku, která je celý rok skrytá.

  Když přijde na Halloween, necháváme se trochu unést. Po Vánocích se stal druhým nejdražším svátkem. Je to příležitost pro všechny – od módních domů, přes kosmetické firmy, až po rozkošná malá pekařství, aby svou nabídku obohatili o něco nového, speciálního, čím si tento původem keltský svátek zpříjemníte. Pestrý je i výběr společenských událostí, z nichž si tyto zaslouží oproti jiným vypíchnout.

  Heidi Klum’s Halloween Party

  Topmodelka Heidi Klum je známá také jako ”královna Halloweenu”. Tento svátek miluje a svými kostýmy neustále posunuje hranice. Je to snad lepší, než čekání na Ježíška, koukat, s čím přijde tentokrát. Loni se německá kráska oblékla za žížalu a její manžel Tom Kaulitz byl za rybáře. Jen tak pro informaci, v tom klaustrofobickém kostýmu nebyla celý večer. Vždyť by si jako hostitelka ohromné party, kterou pořádá už od roku 2000, nemohla dojít ani na toaletu. Každopádně být jejím hostem je čest a od vás se očekává, že si dáte na kostýmu záležet.

  Zdroj: YouTube

  Fantom opery v Dubaji

  Právě v těchto měsících je Dubaj na návštěvu ideální, a přestože si ve spojitosti s ní vybavíte spíš mrakodrapy a bílé pláže, hostí nejeden halloweensky laděný večírek. Ne, nepůjde o party v plavkách. Loft v Dubajské opeře pořádá velkolepý večírek na oslavu Fantoma opery. Je to taková party s fantomem na střeše. Na hosty čekají gurmánské pokrmy a šance vyhrát láhev něčeho dobrého s bublinkama.

  Strašidelný hotel

  Na ostrově Ibiza, který je proslulý večírky a dlouhými flámy, se nachází The Haunted Hotel Pikes. Je známý luxusním vybavením a řadou slavných hostů a také tím, že se na svátek Halloween mění ve strašidelný dům. Nechybí živá hudba, koktejly, jídlo a hromada nadšených fanoušků tohoto svátku.

  halloween kostým

  Foto: Pikes Ibiza

  Party na hradě

  Tradičnější duše by mohl zaujmout event, který se pravidelně koná v Rumunsku. To není běžná destinace na dovolenou, ale nachází se tu hrad hraběte Drákuly. Nebo přinejmenším můžeme říct, že tento hrad podnítil Brama Stokera k vytvoření této postavy, která je inspirací pro další díla a legendy. Součástí večírku je prohlídka hradu, soutěž o nejlepší kostým a večeře s halloweenskou tematikou. Pro jistotu si s sebou nezapomeňte vzít česnek a dřevěný kůl.

  Halloween v San Franciscu

  Kdybyste se náhodou v období Halloweenu ocitli ve městě, kde je ten slavný červený most, určitě vás nějaká tematicky laděná akce cvrnkne do nosu. Koná se zde hned několik strašidelných bálů, z nich jeden – The Haunted Ball – byl svého času považován za jeden z nejdražších a nejhonosnějších díky produkci, která každoročně vyjde na 75 000 dolarů.

  Pokud vás strašidelné zámky nebo křiklavé večírky zrovna nelákají, co říkáte na koncert při svíčkách, který je přesto halloweensky slavnostní? Ve smyčcové verzi si poslechnete filmové i hudební klasiky, jež k hrůze a děsu neodmyslitelně patří.

  Zdroje: the LUXE diary, Vivo Masks, Timeout

  Trick or Treat! Oblékněte kostým a oslavte Halloween. S Drákulou nebo Heidi Klum

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.